5 powodów, dla których warto jeździć na nartach na Cyprze

08/06/2023 - SnowTrex

Jazda na nartach w miejscu, gdzie inni relaksują się na plaży – brzmi dziwnie? Wcale nie! Cypr to znacznie więcej niż tylko słońce, plaża i morze. SnowTrex ma dla Ciebie pięć powodów, dla których Cypr to nie tylko letni raj, ale także prawdziwa gratka dla miłośników sportów zimowych i przyrody. Jazda na nartach na Cyprze jest tego warta!

Cypr może i jest małą śródziemnomorską wyspą, ale ma również do zaoferowania odwiedzającym sporty zimowe w zimnych porach roku.

1. Idealne dla początkujących i rodzin

Tylko około godziny jazdy samochodem od morza i stolicy Nikozji leży ośrodek narciarski Sun Valley na górze Olympos w górach Tróodos. Od początku stycznia do końca marca cypryjscy goście mają okazję jeździć tu na nartach i poznać egzotyczny teren narciarski. Wyciąg krzesełkowy i 3 wyciągi orczykowe transportują sportowców na teren narciarski na wysokości od 1731 m do 1951 m. Łącznie 4 kilometry tras narciarskich obejmują teren narciarski, który latem słynie ze śródziemnomorskiego krajobrazu. Sportowcy mają do wyboru 1 km niebieskich, 2 km czerwonych i 1 km czarnych tras. Nawet narciarze biegowi mają do dyspozycji 2 trasy na górze Olympus. Tak więc teren narciarski w Górach Tróodos jest bardzo odpowiedni dla rodzin z dziećmi i początkujących.

2. Jeździj na nartach jak profesjonaliści

Dla tych, którzy lubią nieco bardziej wymagające trasy, teren narciarski North Face po północnej stronie Olimpu jest właśnie tym. Odbywały się tam już międzynarodowe zawody narciarskie Światowej Federacji Narciarskiej FIS. Obecnie teren narciarski ma 370 metrów długości i 120 metrów wysokości, ale według operatora ma być coraz bardziej rozbudowywany, aby pewnego dnia można było organizować międzynarodowe zawody w slalomie gigancie. Krajowe zawody narciarskie odbywają się już regularnie w ośrodku narciarskim North Face.

3. Snowskating: jazda na nartach z różnicą

Dla tych, którzy uważają, że jazda na nartach i snowboardzie jest zbyt nudna na dłuższą metę, jazda na łyżwach jest z pewnością odpowiednią alternatywą. Limassol Skate School oferuje nie tylko wypożyczenie łyżew śnieżnych Sled Dogs, ale także lekcje prywatne i grupowe. Niemniej jednak, każdy może szybko nauczyć się jeździć na łyżwach, zarówno młody, jak i starszy.

4. Fascynujące krajobrazy

Wyjątkowe krajobrazy przyciągają coraz więcej turystów na Cypr na narty. Czeka tu na nich imponujące tło śródziemnomorskiej roślinności i lśniącego białego śniegu. Często można tu spotkać cedry, sosny Aleppo, sosny korsykańskie, złote dęby, sosny i platany. Na wolności żyją tu muflony, gatunek dzikich owiec. Dla tych, którzy chcą dowiedzieć się więcej o florze i faunie gór Tróodos, odpowiednie są liczne ścieżki przyrodnicze.

5. Słońce, plaża i śnieg

Jeśli mimo wszystko wybierasz się na narty na Cypr, nie powinieneś przegapić różnych atrakcji. Nie bez powodu Cypr jest prawdziwym turystycznym hotspotem. A najlepsze jest to, że turyści z pewnością nie muszą obawiać się długiego czasu oczekiwania lub zatłoczonych dróg w okresie zimowym. Co więcej, łagodne temperatury na wybrzeżu zachęcają do spacerów po plaży lub kąpieli w chłodnym morzu. Jednocześnie odwiedzający nie powinni przegapić wielu klasztorów, portów i starych greckich teatrów. A jeśli pogoda nie dopisuje, możesz zrelaksować się w jednej z wielu kawiarni w starych miastach lub w jednym z historycznych greckich muzeów. Może więc po kilku wyczerpujących dniach spędzonych na nartach udasz się na wybrzeże, aby odpocząć i cieszyć się promieniami słońca? Prawdziwy raj dla tych, którzy nigdy nie mogą się zdecydować między śniegiem a plażą!

Wolisz wybrać się do innego, egzotycznego ośrodka narciarskiego? Co powiesz na przykład na Australię?

  • czwartek, 08. czerwca 2023
  • autor: SnowTrex
  • kategorie: Top 10
Gimnastyka na nartach

Dla tych, którzy są fizycznie przygotowani do urlopu narciarskiego, pierwsze ...

Opony zimowe – duży wybór i konieczność dla wszystkich kierowców w zimnych porach roku

Pokryte śniegiem lasy i lodowate wody gwarantują prawdziwe zimowe uczucie w zimnych ...

$stickyFooter