5 powodów, dla których warto jeździć na nartach na Sycylii

09/06/2023 - SnowTrex

Wakacje na nartach we Włoszech nie są niczym niezwykłym. Północne Włochy, ze swoimi znanymi miejscami do uprawiania sportów zimowych, takimi jak Livigno czy Bormio, są popularnym celem podróży dla entuzjastów sportów zimowych. Ale kto by pomyślał o jeździe na nartach na Sycylii? Ale w rzeczywistości: najmniejszy włoski ośrodek narciarski znajduje się na zboczach Etny – najwyższego aktywnego wulkanu w Europie o wysokości 3340 metrów. SnowTrex pokazuje, dlaczego warto jeździć na nartach na Sycylii.

Coś innego: narciarstwo na Sycylii.


1. Jazda na nartach z widokiem na Wyspy Liparyjskie

Po południowej stronie Etny znajduje się ośrodek narciarski Etna South w gminie Nicolosi. Jest to największy obszar narciarski na Sycylii. Obszar narciarski ma w sumie pięć wyciągów i dziesięć kilometrów tras zjazdowych, z których większość to czerwone stoki. Chociaż po północnej stronie Etny jest więcej śniegu, nadal można tu jeździć na nartach do kwietnia. Kolejka linowa działa przez cały rok i zabiera gości na wysokość 2500 m w zaledwie 15 minut. Stamtąd roztacza się fantastyczny widok na zatokę Taormina i Wyspy Liparyjskie.

2. Bezpieczny północny stok

Ośrodek narciarski Linguaglossa znajduje się na północnym zboczu Etny, które w miesiącach zimowych jest całkiem bezpieczne pod względem śniegu. Pobliski obszar narciarski „Etna North” ma w sumie cztery wyciągi i około dziesięciu kilometrów tras zjazdowych. Narciarze mogą wybierać między trzema czerwonymi i jedną niebieską trasą. Oprócz specjalnych hoteli i instruktorów narciarstwa, mała wioska Linguaglossa oferuje również wypożyczalnię sprzętu narciarskiego. w 2007 roku wybudowano nawet snowpark.

3. Jazda na nartach przy kipiącym wulkanie

Etna jest aktywnym wulkanem i dlatego zawsze znajduje się pod obserwacją. Od czasu otwarcia terenów narciarskich na Etnie, wyspa doświadczyła kilku gwałtownych erupcji. Być może to właśnie ten dreszczyk emocji przyciąga entuzjastów sportów ekstremalnych i poszukiwaczy przygód do kipiącego wulkanu raz po raz. Niemniej jednak ochrona i bezpieczeństwo turystów i entuzjastów sportów zimowych są najwyższym priorytetem, oczywiście również dla władz. W razie niebezpieczeństwa jazda na nartach zostaje zawieszona.

Etna (3340 m n.p.m.) jest najwyższym aktywnym wulkanem w Europie.

4. Fascynujące krajobrazy

Fascynujące krajobrazy to kolejny powód, dla którego coraz więcej entuzjastów sportów zimowych i miłośników przyrody przyjeżdża na Sycylię na narty. W końcu kto może powiedzieć, że kiedykolwiek jeździł na nartach w spektakularnym księżycowym krajobrazie z dymem Etny unoszącym się nad głową? A co najlepsze: przy dobrej widoczności możesz zobaczyć całą drogę do lśniącego morza. Z takim widokiem jazda na nartach jest dwa razy przyjemniejsza.

5. Zróżnicowana Sycylia

Jeśli nie chcesz codziennie jeździć na nartach, na Sycylii jest mnóstwo różnorodności i zabawy. Na przykład Teatro Greco w Taorminie co roku przyciąga setki turystów, którzy przyjeżdżają podziwiać spektakularny widok i starożytny teatr. Ci, którzy mają nieco więcej czasu, zdecydowanie nie powinni przegapić wapiennej wyspy Ortygia. Mały port, kościoły i liczne bary są popularnym miejscem nie tylko latem. Trzy mosty łączące obie wyspy sprawiają, że łatwo jest dostać się z Sycylii na Ortygię. Dla fanatyków przyrody i entuzjastów pieszych wędrówek, nadmorska wędrówka w rezerwacie przyrody Zingaro to coś w sam raz. Znajdziesz tu piękne zatoki i wiele różnych gatunków roślin i zwierząt.

Wolisz wybrać się do innego egzotycznego ośrodka narciarskiego? Co powiesz na Grenlandię?

  • piątek, 09. czerwca 2023
  • autor: SnowTrex
  • kategorie: Top 10
Najlepsze destynacje do jazdy na nartach na wiosnę i Wielkanoc

Dużo śniegu, słońca, dobra widoczność, przyjemna temperatura: jazda na nartach ...

Regiony do narciarstwa biegowego: najlepsze destynacje dla fanów biegówek

Jest to nieco spokojniejszy rodzaj sportów zimowych. Zamiast zjeżdżać po górskich ...

$stickyFooter