5 powodów, dla których warto wyjechać na narty na Sycylię

09/06/2023 - SnowTrex

Urlop zimowy we Włoszech nie jest niczym niezwykłym. Północne Włochy słyną z popularnych wśród miłośników zimowego szaleństwa terenów narciarskich takich jak Livigno czy Bormio. Ale kto by pomyślał o jeździe na nartach na Sycylii? Ten najmniejszy włoski ośrodek narciarski znajduje się na zboczach Etny – najwyższego aktywnego wulkanu w Europie, położonego na wysokości 3340 m n.p.m. SnowTrex wie, dlaczego warto wybrać się na narty na Sycylię.

Coś innego: narciarstwo na Sycylii.


1. Jazda na nartach z widokiem na Wyspy Liparyjskie

Po południowej stronie Etny znajduje się ośrodek narciarski Etna South w gminie Nicolosi. Jest to największy teren narciarski na Sycylii. Ten teren narciarski oferuje łącznie 5 wyciągów i 10 km nartostrad, z których większość to czerwone trasy. Chociaż po północnej stronie Etny jest więcej śniegu, nadal można tu jeździć na nartach do kwietnia. Kolejka linowa działa przez cały rok i zabiera gości na wysokość 2500 m n.p.m. w zaledwie 15 minut. Stamtąd roztacza się fantastyczny widok na zatokę Taormina i Wyspy Liparyjskie.

2. Pewny śniegowo północny stok

Ośrodek narciarski Linguaglossa znajduje się na północnym zboczu Etny, który w miesiącach zimowych jest szególnie pewny śniegowo. Pobliski teren narciarski „Etna North” ma do dyspozycji łącznie 4 wyciągi i ok. 10 km nartostrad. Narciarze mogą wybierać między trzema czerwonymi i jedną niebieską trasą. Oprócz wyspecjalizowanych hoteli i instruktorów narciarstwa, mała wioska Linguaglossa oferuje również wypożyczalnię sprzętu narciarskiego. W 2007 roku wybudowano nawet snowpark.

3. Jazda na nartach przy bulgoczącym wulkanie

Etna jest aktywnym wulkanem i dlatego zawsze znajduje się pod obserwacją. Od czasu otwarcia terenów narciarskich na Etnie, wyspa doświadczyła kilku gwałtownych erupcji. Być może to właśnie ten dreszczyk emocji przyciąga entuzjastów sportów ekstremalnych i poszukiwaczy przygód. Niemniej jednak ochrona i bezpieczeństwo turystów i miłośników sportów zimowych są najwyższym priorytetem, oczywiście również dla miejscowych władz. W przypadku niebezpieczeństwa tereny narciarskie zostają zamknięte.

Etna (3340 m n.p.m.) jest najwyższym aktywnym wulkanem w Europie.

4. Fascynujące krajobrazy

Fascynujące krajobrazy to kolejny powód, dla którego coraz więcej entuzjastów sportów zimowych i miłośników przyrody przyjeżdża na Sycylię na narty. W końcu kto może powiedzieć, że kiedykolwiek jeździł na nartach po spektakularnym terenie przypominającym księżycowy krajobraz z dymem Etny unoszącym się nad głową? A najlepsze jest to, że w pogodny dzień można zobaczyć drogę aż do lśniącego morza. Taki widok sprawia, że jazda na nartach sprawia podwójną radość.

5. Różnorodna Sycylia

Również poza stokami Sycylia ma w zandarzu wiele do zaoferowania. Na przykład Teatro Greco w Taorminie co roku przyciąga setki turystów, którzy przyjeżdżają podziwiać spektakularny widok i starożytny teatr. Ci, którzy mają nieco więcej czasu, zdecydowanie nie powinni przegapić wapiennej wyspy Ortygia. Mały port, kościoły i liczne bary są popularnym miejscem nie tylko latem. Trzy mosty łączące obie wyspy ułatwiają dotarcie z Sycylii na Ortygię. Dla fanatyków przyrody i entuzjastów pieszych wędrówek, wycieczka do rezerwatu przyrody Zingaro będzie strzałem w dziesiątkę. Można tu natknąć się na malownicze zatoczki i różne gatunki roślin i zwierząt.

Wolisz wybrać się do innego egzotycznego ośrodka narciarskiego? Co powiesz na Grenlandię?

  • piątek, 09. czerwca 2023
  • autor: SnowTrex
  • kategorie: Top 10
Gimnastyka na nartach

Dla tych, którzy są fizycznie przygotowani do urlopu narciarskiego, pierwsze ...

Opony zimowe – duży wybór i konieczność dla wszystkich kierowców w zimnych porach roku

Pokryte śniegiem lasy i lodowate wody gwarantują prawdziwe zimowe uczucie w zimnych ...

$stickyFooter