5 powodów, dla których warto jeździć na nartach w Armenii

13/06/2023 - SnowTrex

Wysokie góry, niektóre z nich większe niż Alpy. To właśnie jest Kaukaz. I nie trzeba dodawać, że można tu jeździć na nartach. Ale zimowa wycieczka do Armenii jest warta zachodu nie tylko ze względu na super suchy śnieg, ale także ze względu na wyjątkową atmosferę, gościnność i wiele godzin słońca. Jeśli to nie było wystarczająco przekonujące, SnowTrex pokaże Ci 5 dobrych powodów, dla których wakacje na nartach w Armenii są absolutnie godne polecenia.

Wiele godzin słońca, wyjątkowa gościnność i pełne przygód trasy w puchu czekają na entuzjastów sportów zimowych w Armenii.

1. Najlepsze warunki do jazdy w puchu

Największy ośrodek narciarski w Armenii nazywa się Tsakhkadzor i znajduje się w Kotajk. Mały, ale szybko rozwijający się ośrodek w Tsaghkadzor jest najbardziej znanym ośrodkiem narciarskim w Armenii. Położony na północ od stolicy Erywania, ośrodek narciarski można dojechać samochodem w około 40 minut. Oferuje on entuzjastom sportów zimowych doskonałe warunki do jazdy na nartach w puchu, w głębokim śniegu i na desce. Jeśli nie masz własnej deski lub nart, możesz wypożyczyć sprzęt na miejscu – nic nie stoi na przeszkodzie, aby cieszyć się jazdą na nartach. Do dyspozycji entuzjastów sportów zimowych jest ponad 30 km tras zjazdowych, a teren narciarski ma całkiem sporo do zaoferowania. 60% stoków oznaczonych jest kolorem czarnym, 34% czerwonym, a tylko 6% niebieskim. 6 wyciągów przewozi gości i zabiera ich na wysokość 2 819 m. Oto wgląd:

Winter Armenia | Tsaghkadzor Ski Resort | HD

2. Gwarantowany śnieg

Górzysty region między Gruzją, Azerbejdżanem, Iranem i Turcją ma głównie klimat kontynentalny z gorącymi, suchymi latami i mroźnymi zimami. Jednak duże różnice wysokości wynoszące ponad 4000 metrów i obfite opady w górach i na płaskowyżach zapewniają „krainie kamieni” optymalne warunki do idealnego zimowego wypoczynku. Narciarze i snowboardziści powinni odwiedzić Armenię między grudniem a marcem, kiedy robi się naprawdę zimno. Szczyty od Araratu po Kaukaz leżą w tym czasie pod grubą warstwą śniegu. Idealne warunki do jazdy na nartach, snowboardzie, a także freeridu:

Ski touring in Armenia By AREVI

3. Przytulne chaty w bezkonkurencyjnych cenach

Oprócz profesjonalnie przygotowanych stoków o trzech poziomach trudności, lokalna szkoła narciarska oferuje kursy dla początkujących i zaawansowanych narciarzy. Co więcej, stoki są cudownie puste. Brak tłumów i irytujących kolejek do wyciągów. I to pomimo faktu, że największy obszar narciarski w Armenii może pochwalić się różnicą wysokości do 900 m i trasami o długości do 8 km. Chociaż nie może konkurować z niezliczonymi schroniskami après-ski i przystankami gastronomicznymi, takimi jak na przykład w Austrii, nadal możesz znaleźć tu i ówdzie małą rustykalną chatkę z otwartym kominkiem i cholernie smacznym i niedrogim jedzeniem.

4. Kultura i zabawa po nartach

Ci, którzy oprócz jazdy na nartach chcą poznać trochę kultury wschodnioeuropejskiej, znajdą to, czego szukają w Tsaghkadzor: Zabytkowy klasztor Kecharis zachwyca kościołem św. Grigora, zbudowanym w 1013 roku i dwiema pięknymi dzwonnicami. Udany dzień na nartach dopełnią typowe ormiańskie specjały w kawiarni i herbaciarni obok stacji wyciągu. Możesz też udać się do wioski i zjeść posiłek w jednej z przytulnych restauracji, pospacerować po sklepach lub pojeździć na łyżwach na lodowisku na placu wioski, które jest nawet oświetlone wieczorem. Znajdziesz tu nawet bary, dyskoteki i kasyna.

5. Białe przestrzenie Armenii

Oprócz Tsakhkadzor w Armenii znajdują się dwa inne ośrodki narciarskie, choć bardzo małe. Jeden z nich nazywa się Jermuk i znajduje się w Vajoz Dsor. do dyspozycji gości są 3 km tras narciarskich – choć są tylko czerwone i niebieskie – oraz 1 wyciąg. Drugi obszar narciarski znajduje się w Gegharkunik i nazywa się Akhtamar-Sevan. Składa się z 2 km niebieskiego stoku, 0,5 km czerwonego stoku i jednego wyciągu. Z pewnością jest to zbyt daleko, aby podróżować do tak małych ośrodków narciarskich, ale jeśli i tak jesteś w okolicy i masz ochotę na narty, z pewnością możesz mieć tam dużo zimowej zabawy przez jeden dzień.

Wakacje na nartach w Armenii to jednak nie to, czego szukasz? Co powiesz na narty na Hawajach?

  • wtorek, 13. czerwca 2023
  • autor: SnowTrex
  • kategorie: Top 10
Najlepsze destynacje do jazdy na nartach na wiosnę i Wielkanoc

Dużo śniegu, słońca, dobra widoczność, przyjemna temperatura: jazda na nartach ...

Regiony do narciarstwa biegowego: najlepsze destynacje dla fanów biegówek

Jest to nieco spokojniejszy rodzaj sportów zimowych. Zamiast zjeżdżać po górskich ...

$stickyFooter