10 dobrych powodów do jazdy na nartach w Arosa-Lenzerheide

10/10/2023 - SnowTrex

Na wschodzie Szwajcarii, w środku kantonu Graubünden, leży teren narciarski Arosa-Lenzerheide. Z 225 kilometrami tras narciarskich jest jednym z największych terenów narciarskich w Szwajcarii i oferuje wiele różnych atrakcji dla małych i dużych. Ten śnieżny raj angażuje się w ochronę klimatu i z otwartymi ramionami przyjmuje wszystkich miłośników zimowego wypoczynku. SnowTrex prezentuje 10 dobrych powodów, dla których warto wybrać się na narty do Arosa-Lenzerheide.

SnowTrex przedstawia 10 dobrych powodów, dla których warto wybrać się na narty do Arosa-Lenzerheide.


1. Liczne stoki dla każdego poziomu umiejętności

Teren narciarski Arosa-Lenzerheide powstał w wyniku połączenia terenów narciarskich Arosa i Lenzerheide w sezonie zimowym 2013/2014. Dzięki nowo powstałemu połączeniu teren narciarski zajmuje od tego czasu piąte miejsce wśród największych terenów narciarskich w Szwajcarii i pierwsze w regionie Graubünden.

Teren narciarski imponuje około 225 km tras.

W sumie na miłośników sportów zimowych czeka raj narciarski z 225 km tras zjazdowych, w tym 110 niebieskich, 87 czerwonych i 28 czarnych tras. Narciarze i snowboardziści mają tu możliwość przeżycia zarówno relaksujących, jak i pełnych akcji dni na nartach. Ten raj dla narciarzy leży na wysokości od 1229 m do 2865 m i zachwyca wieloma ciekawymi atrakcjami. Miłośnicy śniegu mogą w pełni cieszyć się urlopem narciarskim w czterech snowparkach, na wyjątkowych stokach, w wielu górskich restauracjach, a nawet na stoku Pucharu Świata. Trasa Pucharu Świata „Silvano Beltrametti” w Lenzerheide jest najtrudniejszą i najbardziej stromą trasą na terenie narciarskim, o maksymalnym nachyleniu około 66% i średnim nachyleniu około 31%.

Mali i duzi narciarze i snowboardziści o różnym poziomie umiejętności mają możliwość przeżycia pięknych zimowych dni i stworzenia niezapomnianych wspomnień dzięki różnorodności i wielkości terenu narciarskiego.

2. Rodziny mile widziane!

Szczególnie kochające sporty zimowe rodziny z dziećmi czują się w przyjaznym dla dzieci regionie narciarskim Arosa-Lenzerheide jak w domu. Oprócz urozmaiconych stoków, terenów dla dzieci, szkółek narciarskich i przytulnego zakwaterowania, teren narciarski oferuje wiele różnorodnych zimowych aktywności dla całej rodziny.

Na 225 kilometrach tras narciarskich znajdują się trasy dla początkujących, zaawansowanych, ekspertów i profesjonalistów. Dodatkowo małe pociechy mogą skorzystać z wyciągów dla dzieci i czarodziejskich dywanów. Wiele szkółek narciarskich oferuje kursy dla małych i dużych, a przedszkola narciarskie są również na miejscu, aby pokazać najmłodszym miłośnikom białego szaleństwa wskazówki i sztuczki związane z uprawianiem sportów zimowych.

Ośrodki narciarskie Arosa i Lenzerheide zostały ponadto wyróżnione przez Szwajcarskie Stowarzyszenie Turystyczne znakiem jakości „Families Welcome”. Zakwaterowanie w obu ośrodkach jest również dobrze przystosowane do pobytu rodzinnego. Między innymi Hotel Cristallo i ośrodek wypoczynkowy Hof Arosa oferują duże zniżki dla dzieci, a Arenas Resort Altein z placem zabaw dla dzieci jest również idealny na nadchodzący zimowy urlop z rodziną.

Ponadto ośrodki narciarskie olśniewają bogatą ofertą zajęć dla wszystkich grup wiekowych. Na zimowych urlopowiczów czekają place zabaw na śniegu, szybkie tory saneczkowe, przytulne przejażdżki bryczką, kilka światów zabaw dla dzieci i „Eichhörnliweg”, tematyczny szlak o wiewiórkach.

3. Dwa nowoczesne ośrodki narciarskie o tradycyjnym uroku

Teren narciarski z dwoma ośrodkami znajduje się w 20-kilometrowej dolinie „Schanfigg” w środku szwajcarskiego kantonu Graubünden. Region jest bardzo nowoczesny, a jednocześnie naturalny i wyróżniający się tradycyjnym urokiem.

Najbardziej znanym miejscem w dolinie jest Arosa. Arosa położona jest na wysokości 1775 m n.p.m. i znana jest od 1877 roku jako alpejskie uzdrowisko klimatyczne i ośrodek sportów zimowych, który charakteryzuje się luksusem i przytulnością. Arosa nie bez powodu jest klimatycznym uzdrowiskiem: jej położenie w otwartej kotlinie gwarantuje bezwietrzny i słoneczny klimat oraz czyste powietrze. Ponadto miejscowość posiada tętniące życiem centrum. Dzięki licznym sklepom, restauracjom i barom zaprasza do odpoczynku i spacerów po udanym dniu na nartach.

Arosa leży na wysokości około 1775 m n.p.m. i jest uważana za najbardziej znaną miejscowość w dolinie Schanfigg.

Lenzerheide jest drugim znanym ośrodkiem narciarskim w obszarze sportów zimowych i jest również popularnym szwajcarskim uzdrowiskiem dla rodzin i aktywnych miłośników sportu. Miejscowość leży na wysokości 1473 m w romantycznej dolinie i dzięki swojemu wyjątkowemu położeniu może zaoferować wielu miłośnikom śniegu niezapomniane wrażenia.

Spędzając urlop w Lenzerheide, nie można pominąć tradycyjnego centrum miejscowości „Lai” z różnorodnymi obiektami handlowymi, restauracjami, kawiarniami i dyskotekami. Centrum miejscowości jest idealne, aby po dniu pełnym jazdy poznać tradycję, bogactwo kulturowe i nowoczesną infrastrukturę miejscowości. Kolejną zaletą dla urlopowiczów zimowych w Lenzerheide jest to, że wiele obiektów noclegowych w Lenzerheide znajduje się bezpośrednio przy stokach narciarskich, dzięki czemu przy dobrych warunkach śniegowych można zapiąć narty tuż po wyjściu z obiektu i wyruszyć na stok.

Tradycyjne centrum miejscowości Lenzerheide „Lai” oferuje wiele obiektów handlowych, restauracji, kawiarni i dyskotek.

4. Przyjazny dla klimatu

Wielu miłośników zimy coraz bardziej dba o to, by ich aktywność nie powodowała trwałych szkód w przyrodzie. Kolejki górskie na terenie narciarskim Arosa-Lenzerheide postawiły sobie za cel również przyczynienie się do ochrony klimatu i trwałego zabezpieczenia sportów zimowych.

Dlatego też ośrodek narciarski bierze udział w międzynarodowej kampanii „I AM PRO SNOW – 100% Committed”. Kampanii towarzyszy zobowiązanie do pozyskiwania energii elektrycznej w 100% ze źródeł odnawialnych. Teren narciarski osiągnął ten cel już w 2021 roku, ponieważ od tego czasu całe swoje zapotrzebowanie na energię pozyskuje z energii wodnej.

Teren narciarski chce się przyczynić do ochrony klimatu i dlatego angażuje się m.in. w międzynarodową kampanię „I AM PRO SNOW – 100% Committed”.

Ponadto ratraki wyposażone są w urządzenia GPS i dostarczają precyzyjnych danych na temat głębokości śniegu na terenie ośrodka narciarskiego, dzięki czemu naśnieżanie i przygotowywanie tras może odbywać się bardziej efektywnie i w sposób oszczędzający zasoby. Zakup PistenBully 600 E+ to również zrównoważony projekt. Pojazd wyposażony jest w napęd spalinowo-elektryczny, który charakteryzuje się znacznie zmniejszonym zużyciem oleju napędowego, powoduje mniejszą emisję szkodliwych substancji niż klasyczne Pistenbully.

Ośrodek narciarski pracuje również nad wieloma innymi projektami, takimi jak wysoko wydajne systemy fotowoltaiczne, które pomagają chronić przyrodę.

5. Niezliczona ilość kickerów i przeszkód w 4 snowparkach

Kolejną atrakcją terenu narciarskiego są cztery snowparki. Są one bardzo zróżnicowane, oferują przeszkody dla każdego poziomu zaawansowania i zapewniają mnóstwo zabawy dla odważnych freestylerów i widzów.

Pierwszy obszar to Tschuggen Snowpark. Urozmaicone fale, głębokie muldy, zaskakujące przeszkody oraz małe i duże kickery można znaleźć na dwóch różnych odcinkach, które trudno przebić pod względem różnorodności. Teren jest bardzo zadbany i zadowoli nawet najbardziej wymagających fanów białego szaleństwa.

Na miłośników białego szaleństwa czekają cztery zróżnicowane snowparki na terenie narciarskim Arosa-Lenzerheide.

Ponieważ na terenie narciarskim Arosa-Lenzerheide priorytetem jest przyjazność dla dzieci, nie może zabraknąć obszaru snowparku dla najmłodszych narciarzy. Bärensnowpark oferuje cztery stoki z łatwymi przeszkodami i różnymi trasami, które można poznać z punktu widzenia niedźwiedzia. Stoki są odpowiednie dla małych fanów śniegu w wieku od sześciu do dwunastu lat.

Snowpark Arosa Lenzerheide - this park is for you!

Please also note that by using our services and integrating the YouTube API Services, the YouTube Terms of Service and the YouTube API Services Terms apply and your use of our website is deemed to be acceptance of these terms.

Wood Ranch to bardzo szczególny obszar na terenie ośrodka narciarskiego Arosa-Lenzerheide. Jego zabawne i ekscytujące przeszkody są wykonane z czystego drewna jodłowego z Arosy, dzięki czemu snowpark jest neutralny pod względem emisji CO2. Teren znajduje się tuż obok stoku nr 15 w Arosie i dzięki kreatywnej trasie oferuje freestyle’ową zabawę dla każdego. Czwarty snowpark, JibArea Stätz, znajduje się w Lenzerheide i również oferuje boxy, raile, kickery i wiele innych przeszkód dla różnych poziomów zaawansowania. Na długości parku 1,4 km można znaleźć do 45 Takeoffs. Dodatkowo na tym terenie znajduje się chatka parkowa, z której widzowie mogą dopingować dzielnych freestylerów.

6. Raj dla narciarzy biegowych

W zimowym raju Arosa-Lenzerheide z otwartymi ramionami witani są również miłośnicy narciarstwa biegowego. Region ten oferuje około 86 kilometrów tras, które są dobrze rozwiniętą siecią szlaków dla każdego poziomu zaawansowania. Czy to na panoramicznej trasie biegowej, wymagającej trasie wyścigowej, czy też na przytulnej trasie okrężnej w stylu klasycznym lub łyżwowym – w Arosa-Lenzerheide każdy narciarz biegowy będzie miał co robić.

Narciarze biegowi mogą sprawdzić swoje możliwości na łącznie 86 kilometrach tras w Arosa i Lenzerheide.

Różne sklepy sportowe oferują odpłatnie odpowiedni sprzęt do uprawiania narciarstwa biegowego, a szkółki biegowe oferują kursy dla wszystkich poziomów zaawansowania. Oprócz właściwej techniki i wielu cennych wskazówek dotyczących trasy biegowej ciekawskim początkującym i zaawansowanym narciarzom pokazuje się również najpiękniejsze zakątki regionu. Specjalną ofertą biegową terenu sportów zimowych jest czterokilometrowa i oświetlona trasa nocna. Znajduje się w Lenzerheide Biathlon Arena w Lantsch/Lenz. Z reguły nocni narciarze biegowi mogą tu realizować swoją pasję codziennie w świetle księżyca.

7. Liczne zimowe szlaki turystyczne

Miłośnicy pieszych wędrówek również znajdą tu coś dla siebie. Do ich dyspozycji jest łącznie ponad 140 km oznakowanych i przygotowanych szlaków, dzięki którym mogą poznawać zapierającą dech w piersiach przyrodę. Trasy prowadzą przez teren narciarski lub z dala od niego przez ośnieżone lasy i krajobrazy. Ponadto do prawie 20 schronisk górskich można dotrzeć pieszo lub jednym z wielu wyciągów, gdzie wytrwali wędrowcy mogą nagrodzić się napojami i pysznymi posiłkami.

Szczególnie atrakcyjnym szlakiem turystycznym jest „Panoramaweg”. Prowadzi on między stacjami górskimi Heidbüel i Tgantieni obok ośmiu schronisk i zachwyca zapierającą dech w piersiach panoramą.

Miłośnicy pieszych wędrówek mają do dyspozycji około 140 km oznakowanych i przygotowanych szlaków turystycznych.

8. Wszechstronne zajęcia zimowe dla małych i dużych

Jedno jest pewne: w regionie narciarskim Arosa-Lenzerheide żaden urlopowicz nie będzie się nudził. Ci, którzy nie mają ochoty na narty, biegówki czy zimowe wędrówki, mogą wybierać między rajskimi miejscami, w których oferowane są różnorodne atrakcje.

W zależności od upodobań urlopowicze mogą zrelaksować się w jednym z wielu ośrodków wellness lub na przejażdżce konną bryczką przez ośnieżony zimowy krajobraz. Ponadto istnieje możliwość dalszego kształcenia się dzięki różnorodnej ofercie kulturalnej, np. w zamkach, muzeach sztuki i muzeach historii lokalnej. Aktywność sportowa jest również w ofercie w Arosa i Lenzerheide. Oprócz nordic walking, jazdy na łyżwach, paralotniarstwa i zajęć pod dachem, w Lenzerheide istnieje możliwość odbycia ekscytującego poszukiwania skarbu. Tutaj cała rodzina poznaje to miejsce w dość nietypowy, ale niesamowicie zabawny sposób.

Light Ride Arosa Lenzerheide

Please also note that by using our services and integrating the YouTube API Services, the YouTube Terms of Service and the YouTube API Services Terms apply and your use of our website is deemed to be acceptance of these terms.

Arosa-Lenzerheide cieszy się dużą popularnością, nie tylko ze względu na piękne tory saneczkowe i lodowiska. Saneczkarstwo i łyżwiarstwo to doskonałe sporty, które uaktywnią rezerwy energii całej rodziny po udanym dniu na nartach. W Lenzerheide znajduje się również nocna atrakcja regionu – sanki. Nocny zjazd na sankach „LIGHT NIGHT” to częściowo surowy i jednocześnie bardzo zabawny zjazd do doliny, któremu towarzyszą wielozmysłowe instalacje świetlne i dopasowana muzyka.

9. Nocna zabawa na nartach w najlepszym wydaniu

Miłośnicy białego szaleństwa mogą cieszyć się zabawą na nartach i snowboardzie na terenie narciarskim Arosa-Lenzerheide nie tylko w ciągu dnia. Od Sylwestra do połowy marca w piątki otwierana jest zwykle świeżo przygotowana, oświetlona trasa dla nocnych narciarzy i snowboardzistów. Znajduje się ona na Stätzerhorn, ma około 3,5 km długości i dzięki temu oferuje doskonałą zabawę na stokach nawet po zmroku. Nocne marki mogą zakupić karnet na nocną zabawę na stokach na miejscu. Restauracja górska Alp Stätz znajduje się bezpośrednio przy oświetlonej trasie narciarskiej. Oferuje on narciarzom i snowboardzistom obfitą kolację z regionalnymi specjałami w przytulnej atmosferze.

10. Marzenie dla freeriderów

W regionie Arosa-Lenzerheide spełniają się zimowe marzenia każdego freeridera. 29 urozmaiconych zjazdów i tras narciarskich czeka na najodważniejszych miłośników nart i snowboardu ze stromymi zboczami, imponującymi półkami skalnymi i głęboko ośnieżonymi żlebami. Tereny na Brüggerhorn i strefa off-piste Lenzerheide Rothorn w środku terenu narciarskiego należą do najbardziej znanych terenów freeride w całym regionie. W Arosie i Lenzerheide oferowane są również profesjonalne wycieczki z wyszkolonymi przewodnikami dla początkujących, doświadczonych i zaawansowanych freeriderów. Na tych wycieczkach fani puchu poznają świat freeride’u i dowiedzą się, jak za pomocą teorii i praktyki radzić sobie z niebezpieczeństwami tej dyscypliny. Nawet dość trudno dostępne stoki w strefie puchu można bezpiecznie zwiedzać z przewodnikiem, który zna się na rzeczy.

29 zróżnicowanych zjazdów i tras narciarskich poza wyznaczonymi stokami spełnia zimowe marzenia każdego freeridera.

Nabrałeś ochoty na narty w Arosa-Lenzerheide? Kliknij tutaj, aby zapoznać się z ofertą SnowTrex!

FAQs

Ile kilometrów tras narciarskich obejmuje teren Arosa-Lenzerheide?

Teren narciarski Arosa-Lenzerheide zachwyca ponad 225 kilometrami tras. Podzielone są one na 110 niebieskich, 87 czerwonych i 28 czarnych kilometrów zjazdowych.

Jak wysoko położony jest teren narciarski Arosa-Lenzerheide?

Obszar sportów zimowych Arosa-Lenzerheide leży na wysokości od 1229 do 2865 m. Ośrodek narciarski Lenzerheide znajduje się na wysokości 1473 m, a miejscowość Arosa na wysokości 1775 m.

Jakie aktywności są dostępne na terenie narciarskim Arosa-Lenzerheide?

Teren narciarski Arosa-Lenzerheide oferuje szeroki zakres aktywności. Oprócz szerokiej oferty sportowej, takiej jak jazda na nartach, wędrówki zimowe, biegówki, paralotniarstwo i saneczkarstwo, ośrodki narciarskie oferują również wellness i wiele atrakcji kulturalnych.

Czy teren narciarski Arosa-Lenzerheide jest przyjazny dla klimatu?

Teren narciarski podejmuje różne działania, aby uczynić narciarstwo bardziej przyjaznym dla klimatu. Osoby zarządzające w Arosa i Lenzerheide postawiły sobie za cel przyczynienie się do przyszłej pewności śniegowej i ochrony klimatu.

Która trasa jest najtrudniejsza na terenie narciarskim Arosa-Lenzerheide?

Trasa Pucharu Świata „Silvano Beltrametti” w Lenzerheide jest uważana za najtrudniejszą trasę w rejonie sportów zimowych. Przy maksymalnym nachyleniu ok. 66% i średnim ok. 31% stanowi szczególne wyzwanie dla wielu narciarzy i snowboardzistów.

  • wtorek, 10. października 2023
  • autor: SnowTrex
  • kategorie: Top 10
  • słowo kluczowe: Arosa
Saneczkarstwo w Alpach: Najlepsze tory saneczkowe do jazdy na sankach

Saneczkarstwo polega na tym, że gdy spadnie pierwszy śnieg, wychodzimy z domu z ...

100 najpopularniejszych schronisk górskich w Alpach

Chaty górskie, znane również jako schroniska, to znacznie więcej niż tylko ...

$stickyFooter