5 powodów, dla których warto jeździć na nartach w Korei Południowej

08/06/2023 - SnowTrex

Miłośnicy sportów zimowych mogą jeździć na nartach nie tylko w europejskich Alpach czy USA, ale także na kontynencie azjatyckim, na przykład w Korei Południowej. Republika ta jest południową częścią Półwyspu Koreańskiego i znajduje się w Azji Wschodniej. Znajduje się tam pięć pasm górskich. Jirisan, na wysokości 1,915 m n.p.m., jest najwyższym wzniesieniem na kontynencie; tylko Hallasan, na wysokości 1,950 m n.p.m., na wyspie Jejudo na południu Półwyspu Koreańskiego jest wyższy. Góry pokrywają 70 procent powierzchni kraju. Dla entuzjastów sportów zimowych dostępnych jest 12 ośrodków narciarskich. SnowTrex przedstawia 5 powodów, dla których warto wybrać się na narty do Korei Południowej.

Narciarstwo w Korei Południowej – to się opłaca!

1. Jazda na nartach na stokach profesjonalistów

Gangwon-do jest domem dla największego i najstarszego ośrodka narciarskiego w Korei Południowej, Yongpyong Ski Area. Oferuje on łącznie 15 wyciągów i 24 kilometry stoków i jest jednym z najpopularniejszych ośrodków w Korei Południowej. Na tęczowym stoku narciarze i snowboardziści mogą zjechać prawie 5 km bezpośrednio ze szczytu do doliny. Stok ten jest uważany za szczególnie trudny i wymagający wśród profesjonalistów. Odbył się tu również Puchar Świata w narciarstwie. Ten teren narciarski jest mniej odpowiedni dla początkujących. Tutaj zarówno profesjonaliści, jak i eksperci mogą cieszyć się sportowymi zimowymi przyjemnościami. Narciarze i snowboardziści mają do wyboru 3 km niebieskich, 11 km czerwonych i 10 km czarnych tras. Sezon narciarski trwa tu od połowy listopada do początku kwietnia. Ponadto obszar ten jest uważany za bardzo pewny śniegowo.

Również w Korei Południowej na szczyt wjeżdża się gondolą.

2. Zróżnicowane ośrodki narciarskie

Innym znanym ośrodkiem narciarskim w Korei Południowej jest Muju Resort. Znajduje się on w Jeollabuk-do, w samym sercu Korei Południowej. Ten ośrodek narciarski jest rajem dla początkujących, ponieważ do dyspozycji gości jest tu 12 km niebieskich tras. 10 km czerwonego stoku i 2 km czarnego stoku, a także 13 wyciągów uzupełniają teren narciarski. Idealny dla początkujących i rodzin! Najwyższy punkt na terenie narciarskim znajduje się na wysokości 1 614 m.

W regionie Gangwon-don teren narciarski High1 Resort oferuje 21 kilometrów tras zjazdowych i 11 wyciągów. Teren narciarski jest przeznaczony głównie dla doświadczonych narciarzy. Miłośnicy śniegu mogą cieszyć się 9,5 km czarnych tras, 7,5 km czerwonych tras i 4 km niebieskich tras. Znajduje się na wysokości od 690 m do 1 367 m i jest otwarty mniej więcej od początku grudnia do początku kwietnia.

3. Kursy narciarskie w języku angielskim

Istnieje kilka ośrodków w prowincji Gyeonggi-do, które oferują lekcje jazdy na nartach w języku angielskim. Uważaj jednak przy wyborze stoków, ponieważ rzadko są one oznaczone kolorami niebiesko-czerwono-czarnymi! Ponadto ośrodek narciarski Jisan Forest jest mekką freestylowców.

4. Narciarstwo w pobliżu Seulu

Jednym z ośrodków narciarskich w pobliżu stolicy Seulu jest Bears Town Resort w Pocheon. Jest on doskonale położony na jednodniową wycieczkę z Seulu. Miłośnicy sportów zimowych mogą korzystać z 10 stoków i 400-metrowego toru saneczkowego z wyciągiem. Idealny ośrodek narciarski dla rodzin! Z kolei w Namyangju entuzjaści sportów zimowych mogą cieszyć się 6 stokami o wszystkich poziomach trudności w Star Hill Resort. Fascynujący i piękny widok na górę Cheonmasan przyciąga coraz więcej odwiedzających. Właśnie ze względu na bliskość Seulu, ośrodek ten staje się coraz bardziej popularny, nie tylko wśród mieszkańców.

5. Après-ski po koreańsku

Ponieważ Korea Południowa jest bardzo małym krajem, turyści mają okazję doświadczyć obu: z jednej strony fascynujących gór Korei Południowej, a z drugiej kultury, ludzi i plaż. Coraz więcej osób przyciąga do Korei Południowej także jej zdrowa kuchnia. Après-ski, jakie znamy, tutaj nie istnieje. Zamiast grzanego wina w barze z parasolami, ludzie siedzą razem w przytulnej atmosferze i delektują się jednym z wielu pysznych przysmaków, z których słynie Korea Południowa, takich jak dania z ryżu, zupy, mięso i owoce morza wszelkiego rodzaju.

Masz ochotę na inny, egzotyczny ośrodek narciarski? Co powiesz na przykład na narty w Gruzji?

  • czwartek, 08. czerwca 2023
  • autor: SnowTrex
  • kategorie: Top 10
Najlepsze destynacje do jazdy na nartach na wiosnę i Wielkanoc

Dużo śniegu, słońca, dobra widoczność, przyjemna temperatura: jazda na nartach ...

Regiony do narciarstwa biegowego: najlepsze destynacje dla fanów biegówek

Jest to nieco spokojniejszy rodzaj sportów zimowych. Zamiast zjeżdżać po górskich ...

$stickyFooter