5 powodów, dla których warto jeździć na nartach w Maroku

09/06/2023 - SnowTrex

Rozległe pustynie, upały i jałowe stepy – to tylko niektóre z rzeczy kojarzących się z Afryką. Ale miłośnicy sportów zimowych nie od razu myślą, że jazda na nartach jest możliwa również w krainie lwów. A przecież w Maroku znajdują się jedne z największych gór na świecie – góry Atlas. Tutaj entuzjaści sportów zimowych mają świetne możliwości jazdy na nartach. SnowTrex ma 5 dobrych powodów, dla których ośrodki narciarskie w Maroku są zdecydowanie warte odwiedzenia.

Miłośnicy sportów zimowych mogą również jeździć na nartach w Maroku!

1. Jazda na nartach z widokiem na pustynię

Niedaleko Marrakeszu znajdują się potężne góry Atlasu Wysokiego. Tutaj entuzjaści sportów zimowych mogą podziwiać pustynię podczas jazdy na nartach. W najwyższym i największym obszarze narciarskim w kraju, Jbel Oukaïmeden, znajduje się siedem wyciągów na wysokości od 2600 do 3200 metrów, które transportują narciarzy na Jbel Oukaïmeden o wysokości 3265 metrów. Łącznie miłośnicy sportów zimowych mają do dyspozycji 10 kilometrów tras narciarskich. egzotyczny teren narciarski ma 5 km niebieskich, 3 km czerwonych i 2 km czarnych tras. Najlepszy czas na jazdę na nartach to okres od początku stycznia do połowy marca. Goście z całego świata przyjeżdżają tu na narty od lat trzydziestych XX wieku.

2. Bezkonkurencyjne ceny

Ośrodek narciarski Jbel Oukaïmeden oferuje wiele udogodnień typowych dla europejskich ośrodków narciarskich – nawet jeśli sprzęt narciarski w wypożyczalni niekoniecznie jest zawsze aktualny. Oprócz wspomnianej wypożyczalni nart, znajdziesz tu szkółki narciarskie, restauracje i hotele – a wszystko to w przystępnych cenach!

Ośrodek narciarski w Maroku: Słońce świeci, śnieg lśni.

3. Odmiana od słońca w małych ośrodkach narciarskich

Jeśli myślisz, że to wszystko, to jesteś w błędzie. Kolejny mały ośrodek narciarski znajduje się w regionie Meknès-Tafilalet i nazywa się Michlifen. tutaj miłośnicy sportów zimowych mają do dyspozycji 1 km tras narciarskich i dwa wyciągi. W tym samym regionie znajduje się również teren narciarski Jbel Hebri. Teren narciarski obejmuje łącznie 1 km czerwonej trasy i jeden wyciąg. Z pewnością dodatkowa podróż nie jest opłacalna dla tak małych obszarów narciarskich, ale dla tych, którzy i tak spędzają wakacje w pobliżu, obszary te są miłą odmianą i mile widzianym ochłodzeniem.

Na pokrytych śniegiem stokach gór Atlas mieszkańcy Maroka również lubią jeździć na nartach zimą.

4. Narciarstwo biegowe i heliskiing również możliwe

Ci, dla których narciarstwo alpejskie nie jest dla nich, są dobrze obsługiwani przez rekreacyjne narciarstwo biegowe w Atlasie Średnim. A ci, którzy chcą jeszcze więcej akcji niż „normalne” narciarstwo, powinni spróbować heliskiingu w Maroku. Tutaj entuzjaści sportów zimowych są transportowani na górę helikopterem. Stamtąd zjeżdżają na nartach przez nietknięty teren w głębokim śniegu. Idealne warunki do freeride’u!

5. Sandboarding – narciarstwo z różnicą

Nie możesz odwiedzić Afryki, nie będąc na pustyni. Maroko jest do tego idealnym miejscem. Ale co fani narciarstwa robią na pustyni? Dokładnie, sandboarding! – Jest to idealne rozwiązanie dla wszystkich entuzjastów sportów zimowych, którzy po prostu nie mogą się oprzeć jeździe na nartach po stokach! Mała różnica polega na tym, że tutaj nie jeździsz na nartach po zimnym śniegu, ale po gorącym piasku niezliczonych wydm. Na miejscu można zarezerwować liczne wycieczki. Większość z nich obejmuje przejażdżki na wielbłądzie i nocleg.

Masz ochotę na inny, egzotyczny ośrodek narciarski? Co powiesz na przykład na Islandię?

  • piątek, 09. czerwca 2023
  • autor: SnowTrex
  • kategorie: Top 10
Najlepsze destynacje do jazdy na nartach na wiosnę i Wielkanoc

Dużo śniegu, słońca, dobra widoczność, przyjemna temperatura: jazda na nartach ...

Regiony do narciarstwa biegowego: najlepsze destynacje dla fanów biegówek

Jest to nieco spokojniejszy rodzaj sportów zimowych. Zamiast zjeżdżać po górskich ...

$stickyFooter