5 powodów, dla których warto jeździć na nartach w Mongolii

13/06/2023 - SnowTrex

Mongolia: Kraj położony między Rosją a Chinami nie został jeszcze odkryty przez Niemców jako miejsce na wakacje. Ale od kilku lat narciarze mogą rozpocząć jazdę w pobliżu mongolskiej stolicy Ułan-Bator. Oto 5 dobrych powodów od SnowTrex, dla których każdy powinien rozważyć jazdę na nartach w Mongolii.

Wraz z otwarciem pierwszego ośrodka narciarskiego w Mongolii, kraj ten stał się również interesujący dla entuzjastów sportów zimowych.

1. Pierwszy ośrodek narciarski w Mongolii

Pierwszy ośrodek narciarski w kraju bez dostępu do morza został otwarty na górze Bogdkhan w 2009 roku. „Sky Resort” posiada dwa duże wyciągi krzesełkowe i osiem stoków o nietypowych nazwach, takich jak Zalaat czy Khurkhreet. Łącznie ma 3 km niebieskich, 2 km czerwonych i 1 km czarnych tras. Ponadto znajduje się tu tor saneczkowy, a cztery z tras to zielone trasy dla początkujących. Dostępne są również cztery wyciągi treningowe. Dostępność jest doskonała na jednodniową wycieczkę, ponieważ ośrodek narciarski znajduje się zaledwie 13 km od stolicy Ułan-Bator.

2. Jazda na nartach tam, gdzie ćwiczą profesjonaliści

Pierwotnie u podnóża góry Bogdkhan o wysokości 2 257 metrów w środku parku narodowego o tej samej nazwie miał powstać tylko ośrodek golfowy. Pomysł na ośrodek narciarski wyszedł od dyrektora generalnego MCS, firmy odpowiedzialnej za projekt. Właśnie nauczył się jeździć na nartach w USA. Młode mongolskie stowarzyszenie narciarskie jest zadowolone: Narciarze z Mongolii, którzy w 2009 roku po raz pierwszy wzięli udział w Mistrzostwach Świata w Val d’Isère, mogą teraz trenować we własnym kraju.

3. Najlepsze warunki śniegowe dzięki najnowocześniejszej technologii

Przy budowie ośrodka narciarskiego Mongołowie otrzymali wsparcie z Korei, a także z Europy: sprzęt do naśnieżania pochodzi od włoskiego producenta TechnoAlpin z Bolzano / Południowego Tyrolu. Światowy lider rynku TechnoAlpin zapewnia również dobre warunki śniegowe niezależnie od pogody we Flachau w Austrii, Ischgl i La Plagne we Francji. Bez sztucznego naśnieżania jazda na nartach w Sky Resort nie byłaby możliwa: temperatury są niskie, ale suchy klimat oznacza, że prawie nie spada naturalny śnieg. Sezon trwa tu od końca listopada do początku kwietnia.

4. Bezkonkurencyjne ceny

Europejczycy nie powinni mieć żadnych trudności ze zrozumieniem Bogdkhana: Większość personelu mówi po angielsku, a oznakowanie jest dwujęzyczne. Nawiasem mówiąc, mongolska waluta nazywa się Tögrög lub Tugrig. Ponadto ceny karnetów narciarskich są bardzo rozsądne. Nawet loty są obecnie nadal przystępne cenowo. Lotnisko Czyngis-chana znajduje się w odległości około 30 km, a autobusy wahadłowe są również dostępne.

5. Najzimniejsza stolica na świecie

Jeśli kiedykolwiek będziesz w ośrodku narciarskim, nie przegap imponującej stolicy Ułan-Bator. Znajduje się ona zaledwie 13 km od ośrodka narciarskiego Sky Resort. Ale ubierz się ciepło, ponieważ to nie przypadek, że miasto jest uważane za najzimniejszą stolicę na świecie. Wynika to głównie z wyjątkowo kontynentalnego klimatu. Prowadzi to do temperatur tak niskich jak -47 stopni w niektóre zimowe dni i bardzo gorących latem. Plac Sushbaatar to miejsce, które musisz koniecznie zobaczyć. Jest on centralnie położony i jest ogromnym placem ze Statuą Wolności ówczesnego wyzwoliciela spod chińskiej okupacji. Na placu Sushbaatar znajduje się również wiele innych ważnych budynków. Na przykład budynek parlamentu, Pałac Kultury, Opera, Dom Burmistrza, Poczta Główna i Uniwersytet Narodowy. W Ułan-Bator znajduje się również wiele klasztorów, park narodowy i stary czarny rynek.

Jazda na nartach w Mongolii nie jest dla Ciebie? Co powiesz na urlop narciarski w Macedonii?

  • wtorek, 13. czerwca 2023
  • autor: SnowTrex
  • kategorie: Top 10
Najlepsze destynacje do jazdy na nartach na wiosnę i Wielkanoc

Dużo śniegu, słońca, dobra widoczność, przyjemna temperatura: jazda na nartach ...

Regiony do narciarstwa biegowego: najlepsze destynacje dla fanów biegówek

Jest to nieco spokojniejszy rodzaj sportów zimowych. Zamiast zjeżdżać po górskich ...

$stickyFooter