5 powodów, dla których warto jeździć na nartach w Nowym Meksyku

23/06/2023 - SnowTrex

Nowy Meksyk – stan Indian, rozległych półpustyń, kowbojów i chilli. Tylko nieliczni wiedzą, że Indianie pomogli zbudować ośrodki narciarskie. Ale nie jest to aż tak zaskakujące, jeśli weźmiesz pod uwagę, że gigantyczne Góry Skaliste zaczynają się w Nowym Meksyku. SnowTrex zna 5 powodów, dla których jazda na nartach w Nowym Meksykujest wyjątkowym doświadczeniem, którego żaden miłośnik sportów zimowychnie powinien przegapić.

Oprócz różnorodnych ośrodków narciarskich, entuzjaści sportów zimowych znajdą w Nowym Meksyku malowniczą przyrodę i wymarzone widoki.

1. Egzotyczne narciarstwo

Prawdopodobnie największy i najbardziej znany ośrodek narciarski w Nowym Meksyku, Taos Ski Valley jest zimowym celem podróży od lat 50-tych. Ten ośrodek narciarski naprawdę robi wrażenie. Ponad połowa stoków jest oznaczona kolorem czarnym. Tylko eksperci i profesjonaliści, którzy są przyzwyczajeni do pędzenia w dół stoków, powinni odważyć się na nie zjechać. Jednak rodziny i dzieci są tu również w dobrych rękach. Około 33% stoków oznaczonych jest kolorem zielonym i niebieskim. Nikt nie będzie się tu nudził, ponieważ do dyspozycji gości jest 112 tras zjazdowych. Snowpark zapewnia również mnóstwo zabawy dla młodszych i starszych. Taos znajduje się w północnym Nowym Meksyku, w południowych Górach Skalistych. Jest jednak znane na całym świecie nie tylko ze swoich stromych stoków, ale także z wyjątkowego uroku. Mieszanka kultury Latynosów i Indian Pueblo z europejską architekturą sprawia, że jazda na nartach w Taos jest wyjątkowym i egzotycznym doświadczeniem.

2. Carving w wieczornym słońcu

Mniej więcej o połowę mniejszy od Taos jest obszar narciarski Angel Fire. Znajduje się on w północnej części Nowego Meksyku i zasługuje na swoją nazwę. W weekendy możesz jeździć przy świetle reflektorów do godziny 20:00 . Swoją wyjątkową nazwę zawdzięcza również Indianom Ute, którzy postrzegali czerwono-pomarańczowy blask gór w wieczornym słońcu jako anielski ogień. Teren narciarski osiąga dumną wysokość 3 254 metrów. Można to odkrywać za pomocą 7 wyciągów i na 75 kilometrach tras zjazdowych. Łącznie do dyspozycji miłośników sportów zimowych jest 40 km łatwych, 28 km średnich i 7 km czarnych tras zjazdowych. Budowa pewnej liczby hoteli, pensjonatów i mieszkań wakacyjnych przyciąga coraz więcej wczasowiczów do malowniczo położonej miejscowości. Niemniej jednak, obecnie nie jest ona jeszcze całkowicie przepełniona, jak to czasami ma miejsce w dużych ośrodkach narciarskich.

Poranne promienie słońca w ośrodku narciarskim Angel Fire tworzą wyjątkową atmosferę.

3. Jazda na nartach z Indianami

W małej wiosce Ruidoso, na samym południu Nowego Meksyku, Apacze Mescalero postanowili otworzyć ośrodek narciarski Ski Apache w 1962 roku. Jest to jeden z dwóch ośrodków narciarskich w USA, które zostały założone przez Indian. Zorganizowali tradycyjną ceremonię i poprosili „Bogów Gór”, którzy byli w domu na szczycie gór, o pozwolenie na budowę tego ośrodka narciarskiego, ponieważ w końcu przyniosło to Apaczom miejsca pracy i pieniądze. W międzyczasie Apacze zainwestowali znacznie więcej pieniędzy i pracy w niegdyś mały ośrodek narciarski i mogą teraz zaoferować duży hotel z kasynem, basenem i polem golfowym. Wyciągi i gondole zostały zmodernizowane i zbudowano trzy parki rozrywki. Dziś Indianie nadal zarządzają całym terenem narciarskim, który składa się z 11 niebieskich, 17 czerwonych i 27 czarnych tras. Jeśli więc interesujesz się tradycyjną kulturą Apaczów Mescalero i jednocześnie chcesz odwiedzić piękny ośrodek narciarski, Ski Apache to miejsce, w którym powinieneś się znaleźć.

4. Gwarantowany śnieg i fantastyczne warunki śniegowe

Innym bardzo popularnym ośrodkiem narciarskim w Nowym Meksyku jest Ski Santa Fe Resort. Jest to jeden z 3 najlepiej ocenianych ośrodków narciarskich w Nowym Meksyku. Szczególnie dla rodzin z dziećmi ma on wiele do zaoferowania. W „Chipmunk Corner”, parku dla dzieci, nawet najmniejsze dzieci mogą ćwiczyć swoje pierwsze skręty na deskach lub bawić się na śniegu. Jest tu także centrum opieki dziennej dla najmłodszych, dzięki czemu rodzice mogą bez obaw wybrać się na trudniejsze stoki. Profesjonaliści i eksperci z pewnością nie będą się tu nudzić. Do dyspozycji gości jest łącznie 77 tras zjazdowych i 7 wyciągów. 40% stoków oznaczonych jest jako trudne lub ekstremalnie trudne. Freestylowcy mogą zademonstrować swoje umiejętności w snowparku „The Bone Yard”. Aby naładować baterie i rozgrzać się w międzyczasie, istnieje wiele przytulnych restauracji i barów, w których miłośnicy sportów zimowych mogą delektować się ciepłą herbatą i pysznymi burgerami. Ski Santa Fe ma wiele do zaoferowania, czy to wymagające strome stoki, szerokie stoki do carvingu lub wyciągi treningowe dla początkujących, każdy znajdzie coś dla siebie! Teren narciarski Santa Fe osiąga wysokość do 3680 metrów. Ta gigantyczna wysokość pozwala na wyjątkową jakość śniegu i bezpieczeństwo podczas zimowej zabawy. Nieco dalej znajduje się miasto Santa Fe. Jest to stolica amerykańskiego stanu Nowy Meksyk i słynie z artystycznych i historycznych budynków.

W większości ośrodków narciarskich w Nowym Meksyku entuzjaści sportów zimowych znajdą dobrą infrastrukturę narciarską, a tym samym uzyskają wartość swoich pieniędzy.

5. Fascynująca kultura

A jeśli odwiedzający chcą zobaczyć jeszcze więcej niż stolicę i ośrodki narciarskie: Co powiesz na przykład na wędrówkę przez Park Narodowy Carlsbad Caverns? Jest on znany z jaskiń stalaktytowych i unikalnych formacji skalnych. Coś takiego możesz znaleźć tylko tutaj. Ponadto wczasowicze zdecydowanie powinni odwiedzić White Sands National Monument. Jest to rezerwat przyrody, w którym rozległe wydmy wciąż się powiększają. Miasta Nowego Meksyku są również warte odwiedzenia. Kulturowa przeszłość z budynkami takimi jak kościoły i place, które zachowały się do dziś, dają odwiedzającym dobre wrażenie na temat fascynującej kultury Indian i rdzennych mieszkańców Nowego Meksyku.

Jazda na nartach w Nowym Meksyku nie jest dla Ciebie? Co powiesz na wakacje na nartach w Turcji?

  • piątek, 23. czerwca 2023
  • autor: SnowTrex
  • kategorie: Top 10
Najlepsze destynacje do jazdy na nartach na wiosnę i Wielkanoc

Dużo śniegu, słońca, dobra widoczność, przyjemna temperatura: jazda na nartach ...

Regiony do narciarstwa biegowego: najlepsze destynacje dla fanów biegówek

Jest to nieco spokojniejszy rodzaj sportów zimowych. Zamiast zjeżdżać po górskich ...

$stickyFooter