5 powodów, dla których warto jeździć na nartach w Portugalii

08/06/2023 - SnowTrex

Jeśli chcesz doświadczyć mieszanki narciarstwa, wędrówek i kultury podczas wakacji, zdecydowanie powinieneś rozważyć Portugalię. W końcu jaki inny kraj oferuje to wszystko w jednym miejscu? SnowTrex wie: szczególnie dla początkujących narciarzy i snowboardzistów oraz rodzin z dziećmi, Portugalia jest właściwym, nieco innym ośrodkiem narciarskim.

Portugalia równa się plaża? Wcale nie! Na Półwyspie Iberyjskim znajdują się również ośrodki narciarskie.

1. Duża różnorodność aktywności

Powszechnie wiadomo, że w Hiszpanii można jeździć na nartach. Ale tylko kilka osób wie, że jazda na nartach jest również możliwa w Portugalii. Cóż, podróż tam wyłącznie na narty nie jest warta zachodu ze względu na niewielki obszar narciarski Serra da Estrela z około 6 kilometrami tras zjazdowych, ale zapaleni narciarze mogą urozmaicić swoje portugalskie wakacje krótką wycieczką do obszaru narciarskiego. Snowpark i strefa dla dzieci dla najmłodszych również zapewniają wiele różnorodności i zabawy dla wszystkich na tym raczej niewielkim terenie narciarskim. Podsumowując, obszar Serra da Estrela oferuje wiele atrakcji turystycznych. Niezależnie od tego, czy uprawiasz turystykę pieszą, wspinaczkę, kolarstwo górskie czy paralotniarstwo – na pewno nie będziesz się tu nudzić!

Specjalne światło w portugalskim Serra da Estrela.

2. Ekskluzywne narty w Portugalii

Ośrodek narciarski Serra da Estrela jest jedynym ośrodkiem narciarskim w Portugalii. Nigdzie indziej w kraju nie można uprawiać tego sportu zimowego! Obszar narciarski znajduje się około 100 km na wschód od Coimbry, w tak zwanych Górach Iberyjskich. Centrum terenu narciarskiego znajduje się w najwyższym punkcie góry Torres (1,993 m) i oferuje łącznie dziewięć tras zjazdowych o długości 6 km. Łącznie jest tu 2,4 km niebieskich tras zjazdowych, 2,5 km czerwonych tras zjazdowych i 1 km czarnych tras zjazdowych. Teren narciarski uzupełniają cztery wyciągi orczykowe i jeden wyciąg krzesełkowy.

3. Bezkonkurencyjne ceny

Obszar narciarski Serra da Estrela jest szczególnie odpowiedni dla początkujących. W końcu kto potrzebuje wielu stoków, które często są zatłoczone i mają stosunkowo wysokie ceny za pierwszym razem, gdy stają na deskach? Wszystko to jest dość irytujące. W Serra da Estrela ceny karnetów narciarskich są bezkonkurencyjne, miłośnicy sportów zimowych mają ciszę i spokój i mogą bez przeszkód ćwiczyć swoje pierwsze skręty, nie obawiając się stoków.

4. Unikalne doświadczenia przyrodnicze w parku przyrody Serra da Estrela

Ci, którzy potrzebują przerwy od jazdy na nartach, są w dobrych rękach w Parku Przyrody Serra da Estrela. Park o powierzchni 101 000 hektarów rozciąga się na terenie sześciu gmin, co czyni go największym chronionym parkiem przyrody w Portugalii. Ale park przyrody ma nie tylko wiele do zaoferowania pod względem krajobrazu z dwiema ważnymi rzekami, niezliczonymi śladami zlodowacenia i surowymi górami. Szczególnie dla dzieci interesujące jest obserwowanie i uczenie się o ręcznym wytwarzaniu sera i pszczelarstwie. Ponadto las Covão D’Ametade zaprasza na spokojny spacer. Jest on znany z fantastycznych kształtów geograficznych.

Śnieżne wzgórza spotykają się z morzem w Portugalii.

5. Nieco inne doświadczenia na dużych wysokościach

Ale nie tylko park narodowy jest wart odwiedzenia. Odwiedzający nie powinni również przegapić góry „Torre” o wysokości około 2000 m, będącej punktem orientacyjnym Serra da Estrela. Jeśli wolisz być oprowadzany po gigantycznych górach Serra da Estrela i uzyskać wszystkie tajne wskazówki, zdecydowanie powinieneś skontaktować się z Sentir Serra da Estrela, firmą, która prowadzi profesjonalne wycieczki z przewodnikiem po górach.

Masz ochotę na więcej ośrodków narciarskich poza Alpami?

  • czwartek, 08. czerwca 2023
  • autor: SnowTrex
  • kategorie: Top 10
Najlepsze destynacje do jazdy na nartach na wiosnę i Wielkanoc

Dużo śniegu, słońca, dobra widoczność, przyjemna temperatura: jazda na nartach ...

Regiony do narciarstwa biegowego: najlepsze destynacje dla fanów biegówek

Jest to nieco spokojniejszy rodzaj sportów zimowych. Zamiast zjeżdżać po górskich ...

$stickyFooter