5 powodów, dla których warto jeździć na nartach w USA

09/06/2023 - SnowTrex

Trzeba przyznać, że podróż do USA jest naprawdę daleka i czasochłonna. Po co pokonywać tak długi dystans i ponosić dodatkowe koszty, skoro narciarze mają Alpy, a więc raj sportów zimowych par excellence tuż za progiem? SnowTrex przedstawia 5 powodów, dla których warto wybrać się na narty do USA.

W USA można korzystać z całego terenu narciarskiego.

1. Nieograniczony teren

Tereny narciarskie w USA różnią się od tych w Europie przede wszystkim tym, że nie są podzielone na wytyczone trasy, ale na tzw. obszary narciarskie. Ich cechą szczególną jest to, że: Możesz jeździć na nartach w dowolnym miejscu na tych terenach narciarskich. Oczywiście istnieją również przygotowane stoki, ale obszar może być również w pełni wykorzystywany poza nimi – pod warunkiem, że entuzjasta sportów zimowych posiada niezbędne umiejętności i wystarczające doświadczenie. W związku z tym należy wykazać się dobrą samooceną, ponieważ w terenie poza stokami nie ma ratraków, a stoki są pozostawione naturze.

Tam przejedziesz przez lasy, szerokie miski, strome wąwozy, nad klifami, przez głęboki śnieg, a nawet garbate odcinki. W ośrodkach narciarskich każdy naprawdę dostaje to, na co zasługuje. Nawet eksperci mogą zmierzyć się z tak zwanymi trasami Double Black Diamond, najtrudniejszymi stokami, do których dostęp jest często możliwy tylko poprzez upadek.

Ze względu na wielkość terenów narciarskich i nieograniczone możliwości, stoki rzadko są przepełnione. Puste stoki nie są rzadkością, ale czymś normalnym! Dzięki temu narciarze mogą się wyciszyć dzięki szerokim skrętom i szybkim zjazdom – ale uważaj, szybka jazda na nartach nie wszędzie jest dozwolona! W USA istnieją doskonałe obszary, w których dozwolona jest tylko wolna jazda na nartach, więc bierze się pod uwagę wolniejszych narciarzy i snowboardzistów. Oznacza to, że początkujący narciarze i rodziny z dziećmi również znajdą tu coś dla siebie.

Narciarstwo w USA: Trasy leśne są szczególnie popularne w Ameryce Północnej.

Szczególną atrakcją jest jazda na nartach po drzewach, która jest zwykle zabroniona w Alpach. Już latem ośrodki narciarskie są przygotowane dla entuzjastów sportów zimowych do zabawy w lasach podczas sezonu narciarskiego i bycia jeszcze bliżej drzew podczas zjazdów slalomem.

2. Obłędna ilość i jakość śniegu

Śnieg pada, pada i pada… mieszkańcy północnoamerykańskich ośrodków narciarskich prawie nigdy nie odczuwają braku śniegu! Wiele ośrodków narciarskich znajduje się na bardzo dużych wysokościach, a jeśli gdzie indziej pada deszcz, tutaj pada białe złoto! Amerykanie są szczególnie dumni z tekstury śniegu, który nie bez powodu nazywany jest Cold Smoke lub Champagne Powder.

Lekki jak piórko, suchy puch, który występuje zwłaszcza w Górach Skalistych, jest prawdziwą atrakcją! Entuzjaści sportów zimowych z całego świata podróżują do Ameryki Północnej, aby delektować się puszystym, głębokim śniegiem. O tym, że Amerykanie naprawdę poważnie podchodzą do swojej dumy i miłości do śniegu, świadczy tablica rejestracyjna stanu Utah, na której widnieje napis: „The Greatest Snow on Earth”. Utah jest domem dla wielu najlepszych ośrodków narciarskich wokół stolicy Salt Lake City, gdzie w 2002 roku odbyły się Zimowe Igrzyska Olimpijskie.

3. Unikalny styl

Zwłaszcza w kowbojskich stanach Wyoming i Kolorado turyści mają wrażenie przebywania w środku Dzikiego Zachodu podczas podróży w czasie. Niektóre puby wyglądają jak w westernowym filmie, nawet ludzie czasami noszą kowbojskie stroje. Westernowy klimat, jakiego nie doświadczysz nigdzie indziej!

W ośrodkach narciarskich panuje również swobodna atmosfera, która w USA jest bardzo ważna. Przyjemność z uprawiania sportu jest szczególnie ważna w USA, a dobry humor jest na porządku dziennym! Tłumy i złe nastroje przy wyciągu? Nie ma czegoś takiego! Zamiast tego narciarze są od czasu do czasu witani przybiciem piątki na wyciągu. entuzjaści sportów zimowych z pewnością nie raz usłyszą „Have an awesome day” od windziarza, gdy będą w drodze do ośrodka narciarskiego w USA.

Miejsca takie jak Breckenridge są ośrodkami dla entuzjastów sportów zimowych w USA.

Fani śniegu znajdą inny wyjątkowy ośrodek narciarski w pustynnym stanie Nevada. Zaledwie około 50 km od słynnego miasta kasyn Las Vegas znajduje się Las Vegas Ski and Snowboard Resort. Z płaskiej, pozornie niekończącej się pustyni, wspina się na wysokość 2850 metrów. Znajdziesz tu wszystko, czego pragnie serce narciarza. Oprócz stoków znajdziesz tu także kilka parków rozrywki, wypożyczalnię sprzętu, a także restaurację i bar, w których spędzisz idealny dzień na nartach. Aby zakończyć zabawę, wróć do Las Vegas po dniu spędzonym na nartach. Gdzie indziej możesz imprezować lepiej po nartach niż w światowej stolicy rozrywki – „après-ski” deluxe, że tak powiem. Przespaceruj się wzdłuż słynnego na całym świecie Strip nocą, wzdłuż niezliczonych hoteli, obok piramidy Luxor lub „młodszego brata” wieży Eiffla, aby w końcu poszukać szczęścia w jednym ze wspaniałych kasyn.

4. Doskonała obsługa

Jankesi naprawdę są w tym mistrzami, obsługa do perfekcji! Czy to w hotelu, w barze, w restauracji czy w ośrodku narciarskim – zorientowane na obsługę zachowanie Amerykanów jest wzorowe. Za karnet narciarski w USA narciarze i snowboardziści otrzymują nie tylko bilet na wyciąg, ale także rezerwują kompletny program serwisowy – i muszą z niego korzystać!

Wiele ośrodków narciarskich, takich jak Aspen w Kolorado, oferuje darmową kawę, herbatę lub cydr oraz darmowy filtr przeciwsłoneczny. Oferty takie jak joga na stoku lub pierwsze trasy są często również dostępne bezpłatnie lub za niewielką opłatą, zazwyczaj wystarczy zapisać się na nie z wyprzedzeniem. W różnych miejscach na terenie narciarskim często znajdują się również stacje fotograficzne.

Specjalną usługą w większości ośrodków narciarskich są bezpłatni lokalni przewodnicy, którzy pokazują gościom teren narciarski z najpiękniejszymi punktami widokowymi i stokami, opowiadają anegdoty i dostarczają wiedzy poufnej. Podczas jazdy na nartach w USA obowiązuje jednak następująca zasada: Przy wszystkich bezpłatnych ofertach goście nie powinni zapominać o napiwku!

5. Opcje podróży

Podróż jest celem! Jeśli droga jest już tak długa, jak w przypadku podróży do USA, warto z niej skorzystać. W drodze z Europy do ośrodków narciarskich Ameryki Północnej podróżni zazwyczaj muszą liczyć się z międzylądowaniem. Jeśli zaplanuje się nieco więcej czasu na zwiedzanie, irytujący postój może szybko stać się atrakcją podróży! Wiele metropolii ma szczególny urok i sprawia, że pobyt w nich jest wart zachodu.

Miasta takie jak mormońskie Salt Lake City w stanie Utah są podwójnie wartościowe jako cel podróży, ponieważ w bardzo krótkim czasie można stamtąd dotrzeć do licznych ośrodków narciarskich. Dlaczego więc nie połączyć ekscytującego życia w mieście z relaksującą przyrodą, programami kulturalnymi i sportem?

Aspen jest szczególnie popularną destynacją w USA.
  • piątek, 09. czerwca 2023
  • autor: SnowTrex
  • kategorie: Top 10
Najlepsze destynacje do jazdy na nartach na wiosnę i Wielkanoc

Dużo śniegu, słońca, dobra widoczność, przyjemna temperatura: jazda na nartach ...

Regiony do narciarstwa biegowego: najlepsze destynacje dla fanów biegówek

Jest to nieco spokojniejszy rodzaj sportów zimowych. Zamiast zjeżdżać po górskich ...

$stickyFooter