SnowTrex Top 10: Popularne pamiątki z urlopu narciarskiego

05/04/2021 - SnowTrex

To drobiazgi, które po podróży zawsze przywołują wspomnienia o tych pięknych dniach. Pamiątka z podróży przedłuża urlopowe wrażenia. Ale co zabierać ze sobą z urlopu narciarskiego? SnowTrex przygotował dziesięć typowych pamiątek, które zachwycą narciarzy i snowboardzistów – zarówno dla siebie, jak i dla tych, którzy urlop spędzają w domu.

SnowTrex Top 10: Popularne pamiątki z urlopu narciarskiego.

1. Salzburg/Austria: Mozartkugeln

Ponad 100 lat temu salzburski cukiernik Paul Fürst dedykował ten słodki przysmak najbardziej znanemu dziecku miasta. Dziś smakołyki z marcepanu i czekolady są popularną pamiątką. Oryginalne Salzburger Mozartkugeln w niebiesko-srebrnym papierze, wykonane ręcznie bez żadnych dodatków, są dostępne wyłącznie w czterech cukierniach Salzburger Fürst. Jeśli nie uda Ci się dotrzeć do Salzburga samemu, będziesz musiał zadowolić się jedną z – mimo wszystko pyszną – imitacji.

Okrągła klasyczna pamiątka: Mozart-Kugeln.

2. Bawaria/Niemcy: Kufel na piwo

Czy to szkło, czy ceramika – każdy, kto jeździ na nartach w Bawarii, musi zabrać ze sobą kufel jako pamiątkę z urlopu, najlepiej tzw. Maßkrug. Dzięki temu piwo smakuje dwa razy lepiej niż w domu. Szczególnie urlopowe uczucie zostaje zachowane w pamięci na dłużej, kiedy zabierze się ze sobą kilka butelek bawarskiego piwa.

3. Tyrol/Austria: Tyrolski boczek

To właśnie smak urlopu. Dobry boczek z Tyrolu najlepiej kupić w wiejskiej rzeźni lub na targu. Kupowanie go w opakowaniach próżniowych pozwala również uniknąć problemu z nieprzyjemnymi zapachami podczas transportu.

4. Austria: Schnapps

W większości gospodarstw domowych nie powinno ich zabraknąć: dobrego schnappsa. Służy jako napój powitalny, ale także jako środek wspomagający trawienie. W Austrii, a w szczególności w Tyrolu, osiedliły się gorzelnie należące do elity europejskiej. Czy to Wachauer Marille o smaku moreli, a może śliwka, jabłko, gruszka czy szwajcarska sosna – każdy znajdzie coś dla siebie.

5. Tyrol/Austria: Biżuteria Swarovski

Oczywiście biżuterię Swarovskiego można kupić również w domu, nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Ale wtedy sprawia to mniej frajdy. Ponieważ w Wattens, bardzo blisko Innsbrucka, znajduje się jeden z największych sklepów firmy na świecie, tuż obok zakładów produkcyjnych Swarovskiego. Warto również zobaczyć wystawę Świat Kryształów Swarovskiego.

Pierścionek Swarovski.

6. Styria/Austria: Olej z pestek dyni

Styria słynie ze swoich pól dyniowych i tłoczni oleju. Więc jeśli jesteś na urlopie tutaj, na pewno powinieneś wziąć ze sobą butelkę pysznego oleju.

7. Południowy Tyrol/Włochy: Rzeźby w drewnie

To właśnie rolnicy w XVII wieku zaczęli rzeźbić figury i przedmioty z drewna w czasie długiej zimy. Dziś Val Gardena w Południowym Tyrolu jest znana poza granicami kraju z artystycznych rzeźb. Znajdują się tu dwie szkoły artystyczne – w Ortisei i Selva Gardena. Szopki są również popularnymi, ręcznie wykonywanymi pamiątkami.

8. Tyrol/Austria: Szary ser (Graukäse)

Dla wszystkich osób dbających o figurę jest to marzenie: szary ser ma od 0 do maksymalnie 2 procent tłuszczu. Jest to jednak ser dla tych, którzy są wrażliwi na zapachy. Ale ponieważ jest tak smaczny, powinien znaleźć się w bagażu każdego miłośnika sera po tyrolskim urlopie. Ta tyrolska specjalność jest dostępna również w opakowaniach bezzapachowych.

Tyrolskie przysmaki, takie jak boczek i szary ser, stanowią dobrą pamiątkę.

9. Karyntia/Austria: Chleb Lesachtaler Brot

Jeśli w Tokio zrekonstruowano piekarnię z Doliny Lesachtal, to powinno to coś znaczyć. Chleb wyrabiany jest ze zboża, które jest powoli i delikatnie mielone w jednym z pięciu wciąż działających młynów wodnych w Maria Luggau. Produkt końcowy smakuje dlatego też dobrze.

10. Austria: Loden

Produkcja loden ma w Austrii długą tradycję. Schladminger Loden jest jednym z najbardziej znanych. Odpowiednią fason kupuje się na przykład w dwóch tradycyjnych zakładach Lodenwalker w Ramsau i Loden-Steiner w Mandling. Jeśli jesteś na urlopie w Tyrolu i cierpisz na chronicznie zimne stopy, powinieneś spróbować tak zwanego „Doggeln”. Są to ręcznie robione, ciepłe pantofle wykonane z tkaniny lodenowej i filcowej. Niemniej jednak dostawy niekoniecznie są szeroko rozpowszechnione. Przykładami są Günter Hartl w Zillertal i Anneliese Naschberger w Reith.

  • poniedziałek, 05. kwietnia 2021
  • autor: SnowTrex
  • kategorie: Top 10
Najlepsze destynacje do jazdy na nartach na wiosnę i Wielkanoc

Dużo śniegu, słońca, dobra widoczność, przyjemna temperatura: jazda na nartach ...

Regiony do narciarstwa biegowego: najlepsze destynacje dla fanów biegówek

Jest to nieco spokojniejszy rodzaj sportów zimowych. Zamiast zjeżdżać po górskich ...

$stickyFooter