Dreszczyk emocji: 5 spektakularnych wiszących mostów w Alpach

02/08/2022 - SnowTrex

Zapierające dech w piersiach widoki na wietrznych wysokościach: wiszące mosty to gwarantują. Ci, którzy nie boją się zawrotów głowy, nie mogą przegapić tego spektakularnego dreszczyku emocji! Dlaczego więc nie wybrać się na spacer po jednej z tych podniebnych ścieżek podczas kolejnego urlopu narciarskiego w Alpach? SnowTrex prezentuje 5 rewelacyjnych wiszących mostów:

Wiszący most Dachstein znajduje się 400 m nad ziemią.

Przegląd 5 spektakularnych wiszących mostów

Wiszące mostyMaksymalna wysokośćDługośćMiejscowość
Titlis Cliff Walk500 m100 mEngelberg (Szwajcaria)
Wiszący most Dachstein400 m100 mSchladming-Dachstein (Austria)
Wiszący most Längenfeld220 m83 mLängenfeld (Austria)
Wiszący most Charles Kuonen85 m494 mRanda (Szwajcaria)
Peak Walkbrak danych107 mGstaad (Szwajcaria)

1. Wiszący most Titlis Cliff Walk (Engelberg, Szwajcaria)

Osoby spędzające swój urlop narciarski w Dolinie Engelberger i mające trochę czasu wolnego, powinny w każdym razie wybrać się na spontaniczną wycieczkę do Titlis Cliff Walk. Ta fascynująca konstrukcja linowa jest najwyższym wiszącym mostem linowym w Europie. Stojąc na wysokości ponad 3.000 m n.p.m. (dostęp uzależniony od warunków atmosferycznych), fani gór spoglądają w zapierającą dech w piersiach głębokość 500 m na południową stroną Titlis.

Na moście Titlis Cliff Walk można spacerować na wysokości ponad 3.000 m.

2. Wiszący most Dachstein (Schladming-Dachstein, Austria)

Region urlopowy Schladming-Dachstein wita miłośników sportów zimowych doskonałymi trasami narciarskimi – i najwyższym wiszącym mostem w Austrii. Na przestronnej konstrukcji rozpościerającej się nad Schladming, spaceruje się 400 m nad ziemią. Widok na prawie pionowo pochyloną południową stronę Dachstein pod stopami jest po prostu zapierający dech w piersiach. To idealna atrakcja dla kochających adrenalinę. Spacer przez most o szerokości 1 m i długości 100 m to nie wszystko, czego mogą doświadczyć miłośnicy gór w tym miejscu. Docierając do końca mostu, odkryjesz „schody do nikąd”, które po raz kolejny sprawdzą twoje mocne nerwy. Schody wraz z 14 wąskimi stopniami prowadzą w dół do szklanej platformy widokowej. Uczucie unoszenia się 100 m nad masywem Dachstein wywołuje u niektórych uczucie miękkich nóg. Zdecydowanie jest to niemała próba odwagi!

3. Wiszący most Längenfeld (Ötztal, Austria)

Ötztal w Tyrolu jest jednym z najbardziej zróżnicowanych regionów w Alpach. Tutaj każdy miłośnik sportów zimowych znajdzie odpowiedni teren narciarski, na przykład w Sölden. A stamtąd jest tylko około 12 km do Längenfeld. To właśnie tam znajduje się most wiszący o tej samej nazwie, który ma 83 m długości i łączy miasta Brand i Burgstein. Oznacza to, że można go pokonać stosunkowo szybko, jednak na wysokości 220 m oferuje on jeszcze bardziej fantastyczne widoki. Ta wisząca nad Längenfeld podniebna ścieżka jest wspaniałą atrakcją, szczególnie dla rodzin. Wózek dziecięcy może bez większych trudności przeprawić się przez most, a nawet rodziny z czteronogami mają swoją własną ścieżkę. Zarówno w Brand, jak i w Burgstein, turyści mogą spodziewać się gastronomii w rustykalnej atmosferze i w fantastycznym górskim otoczeniu.

Godny polecenia na rodzinną wycieczkę: wiszący most nad Längenfeld.

4. Wiszący most Charles Kuonen (Randa, Szwajcaria)

Wiszący most Charles Kuonen w pobliżu miejscowości Randa w Szwajcarii bije wszelkie rekordy: z długością 494 m jest najdłuższym mostem wiszącym na świecie. Miłośnicy sportów zimowych podróżujący do Valais, Doliny Saas lub okolic Zermatt nie mogą przegapić tej atrakcji. Most wiszący, nazwany na cześć głównego sponsora, unosi się w najwyższym punkcie na wysokości 85 m nad przepaścią i łączy miejsca Matterhorn-Dorf i Grächen. Most jest częścią długiej trasy wędrówkowej pomiędzy Grächen a Zermatt. Tym samym jest nie tylko atrakcją turystyczną, ale także oszczędza turystom mozolnego objazdu do doliny na wysokości 500 metrów. W 2010 r. obryw skalny zniszczył poprzedni most. Ci, którzy nie tylko fascynują się narciarstwem, ale także wędrówkami pieszymi, mogą przedłużyć sobie spacer z widokiem na Matterhorn i Alpy Berneńskie.

Tylko dla odważnych: wiszący most Charles Kuonen.

5. Peak Walk (Gstaad, Szwajcaria)

Na terenie narciarskim Glacier 3000 miłośnicy gór mogą udowodnić swoją odwagę na Peak Walk. Wisząca konstrukcja ma 107 m długości i łączy szczyt wstępny z głównym szczytem Scex Rouge. To sprawia, że Peak Walk jest jedynym mostem wiszącym na świecie, który łączy dwa szczyty. Po przekroczeniu go, goście mają fantastyczny widok na teren narciarski i masyw Les Diablerets. Po dotarciu na główny szczyt na wysokości prawie 3.000 m, otaczający krajobraz górski objawia się w swojej pełnej krasie: Matterhorn, Mont Blanc, Eiger i Mönch to tylko cztery z 24 otaczających je czterotysięczników.

Peak Walk łączy ze sobą dwa szczyty.
  • wtorek, 02. sierpnia 2022
  • autor: SnowTrex
  • kategorie: TOP 10
HowTo: Naprawa powierzchni nart, ostrzenie krawędzi i woskowanie

„Dobrze utrzymane narty są niezwykle istotne podczas jazdy i łatwiejsze do ...

Urlop narciarski z samochodem elektrycznym: Hotele narciarskie ze stacjami dla e-samochodów

Aby także za 50 lat opady śniegu były tak intensywne jak w ostatnich latach, coraz ...

$stickyFooter