Największa wysokość śniegu gwarantowana: Tereny narciarskie z największą ilością śniegu na świecie

02/11/2020 - SnowTrex

Do urlopu zimowego przynależy śnieg. Zwłaszcza jeśli chcesz zdobyć góry na nartach lub snowboardzie. Dla tych, którzy chcą być absolutnie pewni śniegowego dostatku, SnowTrex przygotował dziesięć najbardziej ośnieżonych terenów narciarskich na świecie. Największa wyskość śniegu jest tu gwarantowana!

Śnieżna panorma w Val Thorens.

Przegląd 10 najlepszych terenów narciarskich z największą ilością śniegu na świecie

PaństwoTeren narciarskiRoczna średnia opadów nowego śniegu
Nowa ZelandiaLodowiec Tasmanaok. 100 m
JaponiaGassanok. 35 m
USAMount Bakerok. 16,5 m
NorwegiaRøldalok. 12 m
AustriaWarth-Schröckenok. 11 m
AustriaSki Arlbergok. 11 m
USAAlyeska Resortok. 11 m
FrancjaVal Thorens-Orelleok. 10 m
AustriaObertauernok. 8,5 m
SzwajcariaDiavolezzaok. 8 m

1. Lodowiec Tasmana/Nowa Zelandia

Te liczby mogą zaskakiwać: Na lodowcu Tasmana w Nowej Zelandii nowe opady śniegu szacuje się na około 100 metrów rocznie! Do trasy zjazdowej na 25-kilometrowym lodowcu można dotrzeć tylko samolotem. Przy takich masach śniegu po prostu nie da się zbudować zwykłego terenu narciarskiego. Wyciągi zatonęłyby w śniegu, nie wspominając o miłośnikach sportów zimowych.

2. Teren narciarski Gassan/Japonia

W japońskim Yukiguni, znanym również jako śnieżny kraj, mierzy się nowe opady śniegu wynoszące około 35 metrów na zimę! Większość obszarów „krainy śniegu” jest niedostępna dla ludzi. Wyjątkiem jest obszar wokół 1.983-metrowego szczytu Gassan. Ze względu na dużą ilość śniegu, teren narciarski jest terenem letnim i dlatego jest otwarty tylko od kwietnia do lipca.

3. Teren narciarski Mount Baker/USA

„Śniegu pod dostatkiem!” to również motto ośrodka narciarskiego Mount Baker w amerykańskim stanie Waszyngton. Zaledwie dwie godziny jazdy samochodem od Seattle i Vancouver, miłośnicy sportów zimowych mogą spodziewać się średnio 16,5 metra śniegu rocznie. Na 400 hektarach, narciarze i snowboardziści znajdą stoki o wszystkich stopniach trudności. Kto preferuje jazdę poza stokiem, będzie również zachwycony wspaniałymi warunkami śniegowymi w Backcountry.

4. Teren narciarski Røldal/Norwegia

Poza Alpami, szczególnie fiordowa Norwegia jest znana i uwielbiana za bogactwo śniegu. Nad miejscowością Røldal, w ośrodku narciarskim o tej samej nazwie, co roku pada średnio 12 metrów świeżego śniegu. Dlatego też Norweski Urząd Patentowy określił to miejsce nawet jako „najbardziej śnieżne miejsce w Europie”. Jednak jedno lub dwa miejsca w Alpach również roszczą sobie ten tytuł. Jedno jest pewne: we wszystkich miejscach jest dużo śniegu.

5. Teren narciarski Warth-Schröcken/Austria

Prawdziwe śniegowe El Dorado czeka na miłośników sportów zimowych na terenie narciarskim Warth-Schröcken w austriackim Vorarlbergu. Tutaj, na przełęczy Hochtannberg, każdej zimy spada średnio 11 metrów świeżego śniegu, co zapewnia najlepsze warunki śniegowe od początku grudnia do początku maja.

6. Teren narciarski Ski Arlberg/Austria

Także na Alberg, jak już sama nazwa wskazuje, znajduje się teren narciarski Ski Arlberg z takimi miejscowościami jak Anton am Arlberg, St. Christoph, Stuben, Lech, Zürs i Sonnenkopf-Klösterle. Ilość świeżego śniegu odpowiada analogicznie powierzchni terenu narciarskiego Warth-Schröcken i dlatego wynosi średnio około 11 metrów. Teren ten jest uważany za mekkę freeride’u, ponieważ oferuje około 200 km tras narciarskich, które są czystą przyjemnością na tych wspaniałych nowych opadach śniegu.

Nowy śnieg na Arlberg – marzenie!

7. Teren narciarski Alyeska Resort/USA

Na Alasce miłośnicy sportów zimowych mogą spodziewać się wyjątkowego, pewnego śniegu terenu narciarskiego: w ośrodku Alyeska Resort co roku pada około 11 metrów świeżego śniegu, który można podziwiać podczas zjazdu na nartach z widokiem na morze. W najniższym punkcie znajduje się zaledwie 81 metrów nad poziomem morza. Bardzo szczególne doświadczenie, którego nie ma przynajmniej w Alpach. Tutaj, jak to ma miejsce w Zell am See-Kaprun, ma się szczęście patrzeć na jezioro z terenu narciarskiego. Jak pięknie!

8. Teren narciarski Val Thorens-Orelle/Francja

Na francuskim terenie narciarskim Val Thorens-Orelle co roku pada średnio 10 metrów świeżego śniegu. Jako najwyżej położony ośrodek narciarski w Alpach na wysokości 2.300 m Val Thorens oferuje na około 150 kilometrach tras narciarskich stoki o wszystkich stopniach trudności. Z kolei nartostrady sięgają do 3.230 m i należą do 3 Vallées, największego przyległego obszaru narciarskiego na świecie.

9. Teren narciarski Obertauern/Austria

Średnia roczna ilość nowego śniegu na terenie narciarskim Obertauern wynosi około 8,5 metra. Wynikiem tego jest średnia maksymalna wysokość śniegu wynosząca około 2,5 metra. Oznacza to czystą zabawę na śniegu dla wszystkich narciarzy i snowboardzistów na około 100 kilometrach tras. Ci, którzy chcą przeżyć to wszystko także po zmroku, oferowana jest również regularnie nocna jazda na nartach.

Wspaniały śnieg na terenie narciarskim Obertauern.

10. Teren narciarski Diavolezza/Szwajcaria

Około 8 metrów świeżego śniegu spada corocznie na przełęczy Berninan, a tym samym na okolicznych terenach narciarskich Diavolezza i Lagalb. Tereny narciarskie nieopodal St. Moritz są szczególnie popularne wśród freeriderów, ponieważ oferują idealne warunki do jazdy na nartach w świeżym, miękkim i wspaniałym śniegu poza zwykłymi stokami.

Zwłaszcza dla freeriderów takie bujne, nowe masy śniegu czy wyżyny są prawdziwym marzeniem. I dla tych atrakcji nie musisz nawet przelecieć połowy drogi dookoła świata. W celu uzyskania szczegółowych informacji, SnowTrex opracował również 10 najlepszych ferii narciarskich dla miłośników przygód i freeriderów.

  • poniedziałek, 02. listopada 2020
  • autor: SnowTrex
  • kategorie: TOP 10
Najdłuższe trasy narciarskie do doliny w Alpach

Jest to punkt kulminacyjny dnia narciarskiego: ostatni zjazd do doliny. Na nartach lub ...

Technika jazdy – część 2: zjazd ze stromych stoków

Nieodłącznym elementem narciarstwa jest odpowiednia technika jazdy i taktyka. ...