Najlepsze destynacje na Nowy Rok: urlop narciarski na Sylwestra

28/11/2023 - SnowTrex

Pokryte śniegiem góry, jazda na nartach, szałasy i pokazy sztucznych ogni. Sylwester w górach sprawia, że przełom roku jest czymś wyjątkowym – i można go wspaniale połączyć z urlopem narciarskim. SnowTrex ma wskazówki dotyczące wyjazdów na urlop narciarski na Sylwestra.

Wakacje na nartach w Sylwestra: Spektakularne fajerwerki, takie jak ten, będzie można zobaczyć w wielu ośrodkach narciarskich.

1. Trzy pokazy fajerwerków w Kitzbühel

Na przełomie roku Kitzbühel będzie prawdziwą eksplozją. Planowana jest tu duża duża impreza z fajerwerkami, muzyką i pokazem narciarskim z miejscowych szkół narciarskich. Publiczne widowisko, skomponowane przez profesjonalistę w tej dziedzinie Armina Lukassera, rozpoczyna się o godzinie 17.30 i jest dla widzów bezpłatne. W tym roku jest to 65. noworoczny pokaz sztucznych ogni. Program dodatkowy obejmuje trasę z pochodniami dla szkółek narciarskich. Już wcześniej, 30.12. i/lub 31.12., również w sąsiednich miejscowościach Reith i Jochberg odbywają się pokazy. Tak więc goście mogą liczyć w sumie na trzy pokazy fajerwerków w ciągu trzech dni. Kto ma ochotę na świętowanie na przełomie roku w Kitzbühel?

2. Fajerwerki w Ischgl

Jak przystało na mekkę dobrej zabawy, w Ischgl nie może zabraknąć atrakcji i pokazu fajerwerków przy dźwiękach muzyki na zakończenie roku. Rozpoczyna się on punktualnie w dniu 31.12. o godzinie 23:50, gwarantując zapierający dech w piersiach spektakl, składający się z gry światła i dźwięku. Kto ma ochotę na Sylwestra w Ischgl?

3. Dobra zabawa w Saalbach-Hinterglemm

Z ponad 100 imprezami rocznie, Saalbach może pochwalić się tym, że jest centrum wydarzeń. Nie trzeba dodawać, że Sylwester to również szczególna okazja. Pokaz „unlimited SnowShow” urzeka przede wszystkim niepowtarzalnym Magic-Pistenbully-Show, pokazem narciarskim z paradą flag i ogromnym pokazem sztucznych ogni.  Ponadto Saalbach jest predestynowany do świętowania sylwestra. Ponad 40 chatek i bary après-ski czekają na spragnionych zabawy fanów Nowego Roku. Masz ochotę na przełom roku w Saalbach-Hinterglemm?

4. Pokaz fajerwerków w Arlberg

Arlberg jest jedną z najpopularniejszych narciarskich destynacji. W Sylwestra, fajerwerki i liczne imprezy zwiększą dodatkowo ilość atrakcji. Dźwiękowe fajerwerki mają już długą tradycję 01.01. w Zürs. Niezliczone fajerwerki są wystrzeliwane do rytmu znanej muzyki pop-rockowej. Całość zaczyna się o 21.00 od występu DJ-ów, sygnał startu dla fajerwerków planowany jest o 22.00. Również w innych miejscach w Arlberg wiele dzieje się na przełomie roku. Największe imprezy sylwestrowe odbywają się w modnych klubach w St. Anton. Aby wprawić się w nastrój sylwestra, 30 grudnia od godz. 21.00 w St. Anton odbędzie się pokaz narciarski „Schneetreiben” z 150 narciarzami, projekcje świetlne, efekty 3D i końcowe fajerwerki. Macie ochotę na zabawę sylwestrową w St. Anton?

5. Stylowy Sylwester w St. Moritz

W Engadynie, przejście od starego do nowego roku jest obchodzone w wielkim stylu. W St. Moritz hotele oferują menu sylwestrowe, imprezy taneczne i muzykę na żywo. W Domu Suvretta odbywa się specjalna impreza: na balu sylwestrowym „Karnawał w Rio” słychać rytmy śródziemnomorskie, oferowane są również brazylijskie występy. Przełom roku w St. Moritz to atrakcja jedyna w swoim rodzaju!

Ciągłe opady śniegu sprawiają, że wyrafinowane St. Moritz jest prawdziwym wymarzonym miejscem zimą – szczególnie w Sylwestra.

6. Jazda w świetle księżyca na Matterhorn

Jedyna w swoim rodzaju panorama czeka na terenie narciarskim Matterhorn u podnóża słynnego szwajcarskiego szczytu. Sylwestrowe fajerwerki w obliczu Matterhorn nabierają wyjątkowego charakteru. Niemal 60 barów i lokali nocnych w Zermatt gwarantuje urozmaicenie w kwestii nocnej zabawy. Po zmroku można zjechać ze stoku ze specjalną lampą. Na koniec dnia na miłośników białego szaleństwa czeka kolacja z fondue. Kto ma ochotę na Nowy Rok w Zermatt?

Taka panorama czeka na gości spędzających Sylwestra w ośrodku narciarskim Zermatt.

7. Gra świateł w Val d’Isère

We francuskim ośrodku narciarskim Val d’Isère, połączonym siecią wyciągów z Tignes, dużo się dzieje podczas urlopu narciarskiego w Sylwestra. Jak co roku w grudniu, strefa dla pieszych w centrum Val d’Isère jest sceną „Airstar Night Light”. Podczas imprezy świetlnej ulice są specjalnie oświetlone, a lodowe rzeźby powstają na oczach przechodniów. Spektaklowi towarzyszyć będzie muzyka na żywo, pokaz ognia i degustacja grzańca. Co powiecie na świętowanie Sylwestra w Val d’Isère?

Po zachodzie słońca w noc sylwestrową, Val d’Isère również świętuje w Nowy Rok z atmosferą każdego roku.

8. Pochód sylwestrowy w Zillertal

Zillertal wpadł na oryginalny pomysł. Uroczyście udekorowany „Pociąg sylwestrowy” kursuje na torach słynnej kolei Zillertal na przełomie roku. Dziesięć stacji z Jenbach do Mayrhofen obsługuje nostalgiczna lokomotywa parowa. Początek jazdy ma miejsce przy dźwiękach muzyki, na gości czeka natomiast lampka wina musującego. Podczas przejażdżki w pociągu odbędzie się biesiadowanie i zabawa. Bilety na ten niezwykły przejazd można kupić bezpośrednio w Zillertalbahn. Macie ochotę na Sylwestra w Zillertal?

9. Spokojnie lub dynamicznie w Ötztal

Dolina Ötztal jest uważana za gwaranta białych świąt Bożego Narodzenia i białego Sylwestra. Sölden jest tutaj z pewnością jedną z najpopularniejszych destynacji. Atrakcyjny teren narciarski z około 260 km tras zjazdowych i miasto z licznymi możliwościami nocnego życia jest doskonałym wyborem, nie ma co do tego wątpliwości. Bogata oferta après-ski to gwarancja udanej zabawy sylwestrowej, 01.01. odbywa się tu natomiast wielki pokaz sztucznych ogni. Dla miłośników nieco spokojniejszych i bardziej romantycznych ośrodków narciarskich polecamy Obergurgl-Hochgurgl, położone ok. 14 km od Sölden. Wioski położone na wysokości odpowiednio 1930 m i 2150 m znajdują się na końcu doliny Ötztal w fantastycznej górskiej scenerii. Macie ochotę na przełom roku w Ötztal?

W Sölden, na końcu Ötztal, zawsze w Nowy Rok odbywa się wspaniały pokaz sztucznych ogni.

10. Noworoczne skoki w Garmisch-Partenkirchen

Na samym końcu warto wspomnieć o innej sportowej atrakcji na przełomie roku. W Garmisch-Partenkirchen Nowy Rok jest tradycyjnie witany skokami noworocznymi. 01. stycznia skoczkowie będą rywalizować podczas drugiego przystanku w turnieju Czterech Skoczni. SnowTrex życzy dalekich lotów! Kto ma ochotę na przełom roku w  Garmisch-Partenkirchen?

Sylwester w Garmisch-Partenkirchen jest zawsze czymś wyjątkowym, zwłaszcza że następnego dnia odbywają się tu tradycyjne skoki noworoczne.
  • wtorek, 28. listopada 2023
  • autor: SnowTrex
  • kategorie: Top 10
  • słowo kluczowe: Aschau
Najlepsze destynacje do jazdy na nartach na wiosnę i Wielkanoc

Dużo śniegu, słońca, dobra widoczność, przyjemna temperatura: jazda na nartach ...

Regiony do narciarstwa biegowego: najlepsze destynacje dla fanów biegówek

Jest to nieco spokojniejszy rodzaj sportów zimowych. Zamiast zjeżdżać po górskich ...

$stickyFooter