Mapy Google liczą teraz kilometry tras narciarskich

25/09/2022 - SnowTrex

Wielu miłośników sportów zimowych po udanym dniu na nartach zadaje sobie pytanie: Ile kilometrów stoku rzeczywiście dziś przejechałem? Dzięki nowemu systemowi rozpoznawania tras narciarskich Mapy Google mogą teraz pomóc. Nowa funkcja Google rejestruje kilometry tras narciarskich bez konieczności korzystania z aplikacji.

Nowa funkcja w Google Mapy rejestruje pokonane kilometry tras narciarskich.

Mapy Google od dawna są czymś więcej niż tylko narzędziem do planowania trasy. Na osi czasu Map Google użytkownicy mogą dokładnie sprawdzić, ile kilometrów pokonali samochodem, rowerem, środkami transportu publicznego lub pieszo. Teraz jest to możliwe także podczas jazdy na nartach lub snowboardzie!

Z tej nowej funkcji ucieszy się wielu miłośników sportów zimowych, ponieważ prawidłowe oszacowanie własnych kilometrów bez aplikacji jest praktycznie niemożliwe. A który miłośnik stoków nie zadał sobie pytania po długim, udanym dniu na nartach, ile kilometrów przejechał?

Jak działa oś czasu w Mapach Google

Obsługa jest bardzo prosta. Ten, kto ma zainstalowane Mapy Google w swoim smartfonie i w ustawieniach wyraził zgodę na usługi lokalizacyjne, nie musi nic robić poza wyruszeniem w drogę. Nie trzeba więc instalować dodatkowej aplikacji ani wyjmować smartfona z kieszeni. Niezależnie od tego, czy chodzi o krótki skręt, szeroki skręt czy zjazd – Mapy Google automatycznie rozpoznają, że jedziesz na nartach lub snowboardzie, na podstawie Twojej lokalizacji, prędkości i przerw w jeździe. Jeśli więc jesteś w ośrodku narciarskim i zjeżdżasz ze stoku z odpowiednio większą prędkością niż na przykład podczas spaceru, Google wie, że masz przypięte narty lub deskę snowboardową. Na osi czasu Map Google w każdej chwili można wyświetlić liczbę przejechanych kilometrów, w tym czas trwania podróży. Oś czasu można znaleźć jako podpozycję menu w Mapach Google.

Kilometry to nie wszystko w narciarstwie

Rozpoznawanie tras narciarskich przez Google to przydatna funkcja dla każdego narciarza, który musi tylko raz włączyć usługi lokalizacyjne i może zostawić smartfon w kieszeni. Ponadto może to zachęcić szczególnie ambitnych miłośników sportów zimowych do ustanawiania kolejnych rekordów kilometrowych. Niemniej jednak: w narciarstwie kilometry to nie wszystko. Fantastyczne widoki na krajobraz, szybkie skręty w głębokim śniegu, delikatne poślizgi na świeżym śniegu lub relaksujący postój na kolejnym alpejskim stoku – to wszystko również składa się na udany i bezpieczny dzień na nartach. Ponadto aplikacja jest bardzo wymagająca pod względem baterii, a Ty nadal chcesz wysyłać zdjęcia do domu lub publikować je na żywo ze stoku w swoich kanałach społecznościowych. Jak to często bywa, wszystko zależy od kombinacji!

Ile kilometrów tras narciarskich można zrobić w ciągu jednego dnia?

Więcej aplikacji dla narciarzy

Jeśli jesteś miłośnikiem stoków narciarskich i chcesz optymalnie przygotować siebie i swój smartfon do nadchodzących ferii zimowych, masz do dyspozycji wiele innych aplikacji, które pozwolą Ci w pełni cieszyć się jazdą na stoku. Firma SnowTrex przygotowała trzy kolejne aplikacje, które uzupełniają oś czasu Map Google:

SnowSafe

SnowSafe to obowiązkowa pozycja dla wszystkich miłośników sportów zimowych, którzy lubią spędzać czas poza przygotowanymi trasami narciarskimi. Aplikacja lawinowa zawsze dostarcza aktualnych informacji o zagrożeniu lawinowym w licznych regionach narciarskich w Austrii, Niemczech, Włoszech, Norwegii, Czechach, Słowenii i na Słowacji. I to nawet bez sieci!

PeakFinder Earth

Siedząc na alpejskim pastwisku, podziwiając górską panoramę i zadając sobie pytanie: na jakie góry właściwie teraz patrzę? Z PeakFinder Earth to się nie stanie! Aplikacja zna ponad 300 000 gór i każdemu miłośnikowi gór oferuje 360-stopniową panoramę nazw gór – na całym świecie i w trybie offline.

Skigymnastik

Tylko przy dobrej kondycji i odpowiedniej sile mięśni można pokonać wiele kilometrów na stoku. Aby przygotować się do jazdy na stoku, miłośnicy sportów zimowych mogą trenować za pomocą aplikacji Skigymnastik firmy Next Healthlab. Wybrane ćwiczenia wzmacniają wszystkie części ciała, które są potrzebne podczas jazdy na nartach lub desce.

Mamy jeszcze więcej praktycznych aplikacji na następny urlop narciarski.

Najlepsze destynacje do jazdy na nartach na wiosnę i Wielkanoc

Dużo śniegu, słońca, dobra widoczność, przyjemna temperatura: jazda na nartach ...

Regiony do narciarstwa biegowego: najlepsze destynacje dla fanów biegówek

Jest to nieco spokojniejszy rodzaj sportów zimowych. Zamiast zjeżdżać po górskich ...

$stickyFooter