Praktyczne aplikacje narciarskie dla miłośników sportów zimowych

20/01/2021 - SnowTrex

W dzisiejszych czasach nikt nie wychodzi na stok bez swojego smartfona. W końcu każdy chce się podzielić z przyjaciółmi, którzy zostali w domu, zdjęciami na stokach lub trickiem, którego nauczyli się w snowparku na Facebooku, Instagramie lub w grupie na WhatsApp. Dzięki darmowym hotspotom Wi-Fi w wielu ośrodkach narciarskich nic nie stoi temu na przeszkodzie. Ponadto, sklepy internetowe takie jak Google Play czy Apple’s App Store oferują niezliczone aplikacje dotyczące tematyki sportów zimowych, które ułatwiają codzienne życie na stoku i oferują wiele usług. SnowTrex prezentuje przydatne aplikacje narciarskie.

Obecnie dostępnych jest wiele praktycznych aplikacji narciarskich na stok.


1. skiresort.de – Wszystkie informacje pod ręką

Według twórcy skiresort.de jest najbardziej kompleksową aplikacją narciarską na rynku. Ponieważ zawiera informacje o ponad 5.000 ośrodków narciarskich na całym świecie. Ogólne dane o stokach i infrastrukturze, głębokości śniegu, pogodzie w górach i kamerach internetowych zapewniają wszechstronny serwis dla narciarzy i snowboardzistów.

2. iSki – Aplikacja na idealny sezon narciarski

Dzięki informacjom na żywo o ponad 2.200 ośrodkach narciarskich na całym świecie, 21 aplikacji iSKI Apps oferuje wszystkie informacje, których potrzebują miłośnicy sportów zimowych, aby rozpocząć swój dzień na nartach doskonale poinformowani – ale nie tylko! Dzięki funkcji śledzenia, licznym informacjom o ośrodku narciarskim, corocznemu konkursowi iSKI Trophy i wielu innym, iSKI Apps stają się Twoim osobistym dziennikiem narciarskim i przewodnikiem.

Zawsze na bieżąco poinformowani o aktualnych danych o wyciągach i stokach, prognozach pogody i pogodzie na żywo, warunkach śniegowych i prognozach śniegowych oraz o wszystkim innym, co warto wiedzieć bezpośrednio z terenu narciarskiego. Nawet gdy nadchodzi wieczór, wyciągi zostają zamknięte, a na stokach gasną światła, iSKI ma wiele wskazówek dla fanów après-ski.

Jeśli lubisz konkurować sportowo ze swoimi przyjaciółmi lub chwalić się osiągnięciami dnia podczas après-ski, aplikacja iSKI jest idealnym sposobem. Za pomocą urządzenia śledzącego GPS można precyzyjnie rejestrować osiągi na stoku, z połączeniem internetowym lub bez niego: wysokość i przebyte kilometry, prędkość, czas trwania trasy i liczbę przejazdów wyciągami.

Sprawdzanie tras za pomocą aplikacji narciarskiej – w środku terenu narciarskiego.

Postępy i osiągnięcia sportowe obecnego i minionego sezonu mogą być później analizowane w dzienniku z dniami narciarskimi i dzielone z przyjaciółmi lub znajomymi z iSKI.  Jeśli zawsze chciałeś wziąć udział w ogólnoświatowym wyścigu narciarskim, Trofeum iSKI daje Ci taką możliwość – narciarze na całym świecie rywalizują ze sobą, mogą rywalizować w różnych dziedzinach, zbierać odznaczenia i mieć szansę na wygranie wspaniałych nagród.

3. Oś czasu Google Maps – Liczenie kilometrów tras zjazdowych

Funkcja Google Maps działa podobnie jak iSki-Tracker czy Skilinie – tylko bez osobno zainstalowanej aplikacji. Z włączonym GPS-em, linia czasu Google Maps rejestruje przebytą przez miłośnika sportów zimowych trasę. To, co przez długi czas działało z Google Maps tylko do biegania, jazdy na rowerze czy jazdy samochodem, jest teraz możliwe również podczas jazdy na nartach. Dzięki rozpoznawaniu lokalizacji, narciarze i snowboardziści mogą po dniu spędzonym na nartach odtworzyć swoją dokładną trasę, obejrzeć pokonane kilometry i zapisać trasę.

4. CheckYeti – Rezerwacja szkoły narciarskiej lub instruktora narciarstwa

CheckYeti jest internetową platformą rezerwacyjną dla różnych sportów zimowych. Austriacka firma oferuje między innymi możliwość porównywania i wstępnego rezerwowania kursów narciarskich i szkół narciarskich. Kursy narciarskie oferowane są w licznych ośrodkach narciarskich w Austrii, Niemczech, Szwajcarii i Francji. Duża oferta obejmuje kursy dla dorosłych i dzieci, snowboardzistów i przewodników freeride’owych. Opinie klientów pomagają w osobistym wyborze właściwego kursu. Dostępne dla systemów iOS i Android pod adresem www.checkyeti.com.

Rezerwacja kursu narciarskiego dla dziecka poprzez aplikację narciarską – możliwe jest to za pomocą CheckYeti.

5. GoPro Quik – Zarządzanie i udostępnianie filmów wideo

Dzięki tej aplikacji, smartfon może zdalnie sterować modelami GoPro serii Hero. Na przykład, ustawienia aparatu można wygodnie regulować za pomocą telefonu komórkowego lub przenieść sygnał wideo na wyświetlacz. Dzięki aplikacji Quik nagrania są przekształcane w „QuickStories” z muzyką i efektami, które można udostępniać bezpośrednio w mediach społecznościowych. Filmy mogą być również oznaczone „HiLight Tag”, aby ułatwić ich odnalezienie.

6. PeakFinder – Rozpoznawanie gór

Prawdziwym klasykiem wśród aplikacji do sportów górskich jest PeakFinder. Wystarczy przytrzymać kamerę smartfona nad panoramą gór, a aplikacja wyświetli nazwy i dane gór w trybie 360°. W aktualnej wersji aplikacja rozpoznaje ponad 300.000 szczytów na całym świecie – nawet w trybie offline.

Nie potrzeba aplikacji, aby rozpoznać tę światowej sławy górę. Ale dla wszystkich innych gór jest odpowiednia aplikacja.

7. Wycieczki górskie Ortovox – Bezpiecznie podczas jazdy w terenie

Jako baza danych wycieczek z wieloma dodatkowymi funkcjami, aplikacja ta jest niezastąpiona dla turystów narciarskich. Funkcje takie jak planer wycieczek, raporty o sytuacji lawinowej, wysokościomierz i inklinometr nachylenia, połączenie z narzędziem bezpieczeństwa „Check&Ride” i funkcją wzywania pomocy umożliwiają szerokie przygotowanie i bezpieczną jazdę w górach. Mapy topograficzne dla niemieckiego, austriackiego i południowotyrolskiego regionu alpejskiego można zapisać do nawigacji turystycznej i wywołać w trybie offline.

8. White Risk & SnowSafe – Najlepsze ostrzeżenie lawinowe

Ważnymi aplikacjami narciarskimi dla narciarzy i freeriderów są lawinowe ostrzeżenia. Dzięki szwajcarskiej aplikacji WhiteRisk, mobilne dane o aktualnym zagrożeniu lawinowym są dostarczane przez Instytut Badań nad Śniegiem i Lawinami SLF w Davos. Dzięki mapom zjazdów i planerowi wycieczek z funkcją pamięci do użytku offline aplikacja jest bardzo wszechstronna. SnowSafe dostarcza odpowiednie dane dla austriackich ośrodków narciarskich.

Najlepsze destynacje do jazdy na nartach na wiosnę i Wielkanoc

Dużo śniegu, słońca, dobra widoczność, przyjemna temperatura: jazda na nartach ...

Regiony do narciarstwa biegowego: najlepsze destynacje dla fanów biegówek

Jest to nieco spokojniejszy rodzaj sportów zimowych. Zamiast zjeżdżać po górskich ...

$stickyFooter