Jazda na nartach w maju: na tych terenach to żaden problem!

11/04/2023 - SnowTrex

Wielkanoc się skończyła, dni stają się coraz dłuższe, a w powietrzu unosi się obiecujący wiosenny zapach. Prawdziwa zima jest passé – ale na szczęście sporty zimowe jeszcze nie są! „Gdzie można jeszcze jeździć na nartach w maju?” – wielu entuzjastów sportów zimowych zadaje sobie to pytanie. SnowTrex podpowiada, gdzie w Europie białe szaleństwo jest możliwe również w maju.

Jazda na nartach w maju? To możliwe w Val Thorens we Francji!

Jazda na nartach w Austrii

Na lodowcu Hintertuxer Gletscher zawsze można jeździć na nartach i snowboardzie, bez względu na to, kiedy ma się na to ochotę. Jedyny całoroczny teren narciarski w Austrii jest – przy różnych długościach stoków – faktycznie otwarty przez cały rok. Najwyższy wyciąg osiąga wysokość do 3 250 m i w zależności od pogody i warunków śniegowych, do maja działa tu pełne 60 km tras zjazdowych i 20 wyciągów. W okresie letnim są one następnie redukowane do około 20 km tras zjazdowych i około 10 wyciągów. Do atrakcji dostępnych przez cały rok należą taras widokowy i jaskinia lodowcowa „Natur Eis Palast” przy stacji górskiej Gletscherbus 3.

Windy Hintertux Olperer z widokiem na różdżkę Gefrorene.

W Austrii na początku maja na lodowcu Stubai można również szusować bez problemów. Teren narciarski na lodowcu Stubai (3 210 m) w dolinie Stubai jest uważany za jeden z najbardziej komfortowych terenów narciarskich w Austrii i ma coś do zaoferowania dla wszystkich poziomów zaawansowania. Do połowy maja można jeździć na nartach na lodowcu Mölltaler Gletscher (3 120 m) w Karyntii. Teren narciarski na Kitzsteinhorn (3 029 m) w Zell am See-Kaprun jest zazwyczaj otwarty jeszcze dłużej.

Stubaier Gletscher Ski-Season 2019/20 👑❄️

Jazda na nartach we Francji

Nie ma lepszego miejsca na wiosenną jazdę na nartach niż najwyższa stacja narciarska w Europie: Val Thorens leży na wysokości 2 300 m i jest otoczony najpopularniejszymi stokami słynnego Trois Vallées. Trasy sięgają aż do 3 230 m i tym samym osiągają wysokości, na których śnieg jest gwarantowany. Podczas „Apotheose Days“ na początku maja, co w wolnym tłumaczeniu oznacza „boskie dni narciarskie”, pod koniec sezonu oferowane są zajęcia sportowe, muzyka na żywo na stokach, rozrywka dla dzieci i sztuka uliczna dla całej rodziny. Val Thorens jest dobrze znany z atrakcyjnego programu nie tylko na stokach, ale także poza nim.

Val Thorens - 27 avril - 27 april 2018

Nieco niżej niż Val Thorens, na wysokości 2 100 m, znajduje się ośrodek narciarski Tignes. Osadzony w górskim świecie francuskich Alp Północnych, znajduje się poniżej Grande Motte (3 656 m) i dlatego ma jeszcze do zaoferowania w maju trasy lodowcowe. Tydzień wakacyjny na początku maja jest tu zazwyczaj bardzo spokojny, więc można cieszyć się wolnymi trasami na lodowcu. Koniec sezonu przypada, podobnie jak w Val Thorens, tylko na początek/połowę maja, ale przerwa jest stosunkowo krótka, ponieważ w większości przypadków już od czerwca/lipca można ponownie szusować. Wówczas otwarte jest ponad 20 km tras narciarskich wraz ze snowparkiem.

Ośrodek narciarski Tignes oferuje wszystko w jednym miejscu. Jedyny minus: monster halfpipe nie jest już otwarty w maju.

Jazda na nartach w Szwajcarii

Czym jest teren narciarski na lodowcu Hintertux w Austrii, tym jest teren narciarski Zermatt (3 883 m) w Szwajcarii: Tutaj, w najwyższym terenie narciarskim w Europie, sezon trwa cały rok: 365 dni czystej zabawy na stokach! Po włoskiej stronie terenu narciarskiego Matterhorn Ski Paradise, teren narciarski Cervinia jest nadal otwarty do początku/połowy maja.

Najwyżej położony obszar narciarski w Szwajcarii znajduje się na Matterhorn w pobliżu Zermatt.

Ponadto, w maju, teren narciarski Engelberg-Titlis (3 020 m) oferuje również jazdę na nartach w słońcu! Sezon tutaj trwa zazwyczaj do końca maja.

Skiing Engelberg-TITLIS

Jazda na nartach w Norwegii

Nie tylko w krajach alpejskich, ale także na północy Europy, majowy sezon narciarski jest daleki od zakończenia. W norweskim Ofoten, na przykład, teren narciarski Fagernessfjellet-Narvik jest nadal otwarty przez cały maj. Łącznie jest tu 20 km tras narciarskich, na wysokości od 200 do 1 003 m. Za nisko? Wcale nie! Norwegia to również wspaniałe miejsce do jazdy na nartach na tak niskich wysokościach. Na terenie narciarskim Fagernessfjellet-Narvik można również podziwiać wspaniały widok na fiordy i port Narvik. Kolejnym dobrym miejscem do uprawiania narciarstwa w maju w Norwegii jest teren narciarski Hovden w regionie Setesdal.

Narciarstwo w Norwegii: Sporty zimowe i wspaniałe widoki!

Jazda na nartach w Szwecji

Laponia w Szwecji oferuje również miłośnikom sportów zimowych wspaniałe warunki do uprawiania narciarstwa i snowboardu w maju, na przykład na terenie narciarskim Riksgränsen. Miłośnicy sportów zimowych mogą liczyć na 21 km tras o różnym stopniu trudności. Teren narciarski jest jednym z najbardziej wysuniętych na północ terenów narciarskich na świecie i znajduje się na wysokości od 522 do 909 m. W szwedzkiej Laponii miłośnicy sportów zimowych znajdą w maju również wspaniałe warunki narciarskie w ośrodku narciarskim Kåbdalis.

Wspaniałe białe przestrzenie zapraszają na narty w Szwecji.

Jazda na nartach w Finlandii

W ośrodku narciarskim Levi w Finlandii sezon kończy się zazwyczaj po upływie pierwszych dni maja. Ośrodek narciarski w fińskiej Laponii oferuje miłośnikom sportów zimowych prawie 44 km tras zjazdowych. Znajduje się tu również około 6 km tras narciarskich. Mimo, że obszar sportów zimowych Pucharu Świata znajduje się tylko na wysokości pomiędzy 206 a 531 m n.p.m., warunki śniegowe na północy są tu w maju nadal idealne. To samo dotyczy terenu narciarskiego w fińskim regionie Nordösterbott.

Skiing in Levi - Finland

Najlepsze destynacje do jazdy na nartach na wiosnę i Wielkanoc

Dużo śniegu, słońca, dobra widoczność, przyjemna temperatura: jazda na nartach ...

Regiony do narciarstwa biegowego: najlepsze destynacje dla fanów biegówek

Jest to nieco spokojniejszy rodzaj sportów zimowych. Zamiast zjeżdżać po górskich ...

$stickyFooter