Jazda na nartach latem: na tych letnich terenach narciarskich jest możliwa

25/06/2024 - SnowTrex

W wielu ośrodkach narciarskich sezon narciarski kończy się pod koniec kwietnia. Nie oznacza to jednak, że prawdziwi fani stoków w ogóle nie mogą jeździć na nartach lub desce. Dla wszystkich tych, którzy nie chcą odkładać desek na letnie miesiące, SnowTrex przygotował listę terenów narciarskich na całym świecie, które nie wyłączają swoich wyciągów w ogóle lub tylko na krótki czas. Jazda na nartach latem jest możliwa również tutaj!

Lato nie oznacza, że urlopowicze muszą rezygnować z jazdy na nartach.


Letnie ośrodki narciarskie w skrócie

Teren narciarskiKrajMaksymalna wysokość w metrach
Hintertuxer GletscherAustria3.250 m
KitzsteinhornAustria3.029 m
DachsteingletscherAustria2.700 m
Kaunertaler GletscherAustria3.113 m
Mölltaler GletscherAustria3.122 m
Stubaier GletscherAustria3.212 m
Les 2 AlpesFrancja3.523 m
TignesFrancja3.456 m
ZermattSzwajcaria3.899 m
Saas-FeeSzwajcaria3.573 m
Stilfser JochWłochy3.450 m
Mammoth MountainUSA3.369 m
TimberlineUSA2.603 m
WhistlerKanada2.284 m

Lodowiec Hintertux/Austria

Lodowiec Hintertux jest jedynym terenem narciarskim w Austrii, który jest dostępny dla narciarzy przez 365 dni w roku. Gdy pogoda jest optymalna, latem można jeździć na nartach na 22 kilometrach tras narciarskich do wysokości 3250 m, obsługiwanych przez dziewięć wyciągów. Miłośnicy freestyle’u również znajdą coś dla siebie w Betterpark, gdzie motto na halfpipe, licznych boxach, table i railach brzmi: wyżej, szybciej, dalej.

Chcesz trochę dłużej wyszaleć się na nartach? Latem, przy odpowiednich warunkach śniegowych, nie stanowi to problemu na lodowcu Hintertux:

My kind of summer - Hintertux Austria

Please also note that by using our services and integrating the YouTube API Services, the YouTube Terms of Service and the YouTube API Services Terms apply and your use of our website is deemed to be acceptance of these terms.

Kitzsteinhorn/Austria

Na Kitzsteinhorn powyżej Kaprun w pięknej prowincji Salzburg, nic nie stoi na przeszkodzie, aby bawić się na stoku nawet latem – z małymi przerwami. Miejsce to stało się znane jako pierwszy austriacki teren narciarski na lodowcu i jest szczególnie popularne wśród narciarzy rekreacyjnych. Snowpark również nie jest otwarty przez cały czas, ale jest dostępny codziennie do końca maja i od października.

Jazda na nartach na Kitzsteinhorn – możliwa również latem.

Lodowiec Dachstein/Austria

18 kilometrów przygotowanych stoków i Horsefeather Superpark zapraszają do zabawy na śniegu latem na lodowcu Dachstein. Centrum treningowe biathlonu i narciarstwa biegowego jest bardzo popularne wśród wielu międzynarodowych sportowców. Dlatego entuzjaści sportów zimowych powinni zawsze mieć oczy szeroko otwarte, aby sprawdzić, czy nie natkną się na jednego z profesjonalistów. Alternatywą dla jazdy na nartach jest również Dachstein Skywalk, Dachstein Ice Palace i Glacier Restaurant. Zdecydowanie powinny one znaleźć się na Twojej liście rzeczy do zobaczenia.

Na stok! Wokół Dachstein jest to możliwe prawie przez cały rok dzięki doskonałemu terenowi narciarskiemu na lodowcu.

Lodowiec Kaunertal/Austria

Najmłodszy lodowiec Tyrolu ma również niewielki, ale doskonały letni teren narciarski. Tutaj niski sezon trwa zwykle co najmniej do połowy maja. Bardzo praktyczną cechą jest droga, którą odwiedzający mogą dojechać do restauracji na lodowcu na wysokości 2750 metrów. Przed panoramą Weißseespitze (3535 m n.p.m.) z Karlesspitze i Falgingjoch wije się około 21 km tras narciarskich o przeważnie łatwym poziomie trudności. Dzięki snowparkowi i przestronnemu obszarowi treningowemu, na terenie na lodowcu można się dobrze bawić.

Najmłodszy lodowiec Tyrolu ma również letni teren narciarski.

Lodowiec Mölltal/Austria

Tutaj fani stoków mogą tego samego dnia jeździć na nartach na szczycie lodowca, a później wędrować wzdłuż pięknych górskich jezior. Dostępnych jest dziewięć tras zjazdowych o łącznej długości około 17 km, w tym trasa boardercrossowa i 7-kilometrowa trasa wyścigowa FIS. Poza krótką przerwą w maju, jedyny ośrodek narciarski na lodowcu w Karyntii jest otwarty przez cały rok. Aktualnie otwarte stoki są ogłaszane za pośrednictwem własnej strony internetowej.

Na Mölli, jak lodowiec Mölltal jest pieszczotliwie nazywany przez miejscowych, narciarze mogą cieszyć się prawdziwym „zachodem słońca” na wysokościach alpejskich.

Lodowiec Stubai/Austria

Największym lodowcowym terenem narciarskim z 43 kilometrami tras jest lodowiec Stubai w Tyrolu. Tutaj zabawa na nartach trwa w tym sezonie do 18 czerwca. W zależności od warunków śniegowych, około połowa z 35 tras jest otwarta.

Na lodowcu Stubai narciarze również mogą spędzić dzień na stokach ponad chmurami.

Les 2 Alpes/Francja

Na lodowcu Mont-de-Lans we francuskich Alpach Wysokich znajduje się jeden z największych letnich terenów narciarskich w Europie. Stoki osiągają wysokość 3566 m n.p.m., co czyni ten teren narciarski na lodowcu jednym z najwyżej położonych na świecie. Nie trzeba dodawać, że dobre warunki narciarskie panują tu również latem. Osiem tras czeka na początkujących i zaawansowanych narciarzy, a także luksusowa panorama z La Meije, masywem Ecrins i oczywiście potężnym Mont Blanc. Przy dobrych warunkach śniegowych otwarty jest również snowpark z superpipe. Jedyną wadą jest to, że latem zabawa nie trwa długo, ponieważ wyciągi działają tylko do południa. Na szczęście Les 2 Alpes oferuje pełen program zajęć po zabawie na nartach, od wędrówek po lodowcu po jazdę na rowerze zjazdowym i pluskanie się w stawie kąpielowym. Aktywne wakacje w lecie nie mogą być bardziej satysfakcjonujące.

Tutaj możesz zobaczyć, co dzieje się w ośrodku narciarskim Les 2 Alpes latem:

Vans Week Dacamp - Les 2 Alpes #summer 2k17

Please also note that by using our services and integrating the YouTube API Services, the YouTube Terms of Service and the YouTube API Services Terms apply and your use of our website is deemed to be acceptance of these terms.

Tignes/Francja

Tignes – superlatywa we francuskich Alpach. Tamtejszy teren narciarski jest atrakcyjny nie tylko dla trenujących tu profesjonalistów. Możliwość jazdy na nartach prawie przez cały rok sprawia, że teren w masywie Vanoise jest popularny wśród wielu entuzjastów sportów zimowych. Dobry śnieg jest niemal gwarantowany ze względu na wysokość do 3456 metrów. Trasy narciarskie na lodowcu Grande Motte są zazwyczaj otwarte od czerwca do sierpnia. Entuzjaści sportów zimowych na wszystkich poziomach zaawansowania mogą bawić się tutaj na niebieskich, czerwonych i czarnych stokach. Snowboardziści i fani freestyle’u również znajdą tu coś dla siebie. Lodowcowy snowpark z halfpipem, railami i przeszkodami oferuje dużą różnorodność i zadowoli nawet najbardziej wymagających narciarzy i snowboardzistów.

W swoim własnym filmie Tignes prezentuje górski świat wokół terenu narciarskiego:

Tignes | La première station de ski à ouvrir et la dernière à fermer

Please also note that by using our services and integrating the YouTube API Services, the YouTube Terms of Service and the YouTube API Services Terms apply and your use of our website is deemed to be acceptance of these terms.

Zermatt/Szwajcaria

Nie mniej niż 38 czterotysięczników otacza region Zermatt-Matterhorn w samym sercu Alp Pennińskich. Na lodowcu Theodul na terenie narciarskim Matterhorn ski paradise są one otwarte również latem. Górna stacja znajduje się na wysokości 2939 m, skąd letni narciarze wjeżdżają bezpośrednio na Matterhorn ski paradise. Tutaj jazda na nartach trwa prawie przez cały rok na 21 kilometrach tras zjazdowych. Przy wystarczającej ilości śniegu, otwarty jest nawet Zermatt Snowpark.

Saas-Fee/Szwajcaria

Na lodowcu Allalin na letnich narciarzy czeka 20 km tras zjazdowych. Wiele międzynarodowych drużyn narciarskich również korzysta z tego terenu jako obszaru treningowego, co jest ciekawe dla pozostałych turystów. Ci, którzy nie chcą jeździć na nartach, mogą bawić się w przestronnej strefie chill-out z muzyką lub w restauracji na lodowcu. Otoczona przez 18 czterotysięczników dolina Saas jest warta wycieczki i oferuje widok na oszałamiającą panoramę.

Poniższy film prezentuje, jak latem wygląda alpejski świat wokół Saas-Fee:

Saas fee summer skiing! | VLOG 77

Please also note that by using our services and integrating the YouTube API Services, the YouTube Terms of Service and the YouTube API Services Terms apply and your use of our website is deemed to be acceptance of these terms.

Stelvio/Włochy

Teren narciarski na lodowcu na najwyższej włoskiej przełęczy jest otwarty tylko latem. Droga z 48 zakrętami na szczyt przełęczy na wysokości 2760 m n.p.m. jest jedyną trasą dojazdową do Stilfser Joch. Mimo że jest asfaltowa na całej długości, zimą jest zamknięta dla ruchu. Jazda na nartach na lodowcu jest więc możliwa tylko latem. Jest on jednak lubiany przez wiele drużyn treningowych, które dzielą 9 km tras z innymi gośćmi – w końcu profesjonalny trening jest ciekawym widowiskiem dla gapiów.

Narciarstwo zjazdowe na Stilfser Joch jest również możliwe latem, co pokazuje poniższy film:

Summer skiing in Passo Stelvio - Stilfser Joch

Please also note that by using our services and integrating the YouTube API Services, the YouTube Terms of Service and the YouTube API Services Terms apply and your use of our website is deemed to be acceptance of these terms.

Mammoth Mountain/USA

Teren narciarski Mammoth Mountain w amerykańskim stanie Kalifornia jest obdarzony dużą ilością opadów śniegu dzięki kaprysom pogody w Sierra. Teren ten oferuje średnio ponad 200 dni narciarskich w roku! Stoki znajdują się na wysokości od 2400 do 3300 m i można na nich jeździć do czerwca.

Amerykańskie święto niepodległości przypada 4 lipca, czyli w środku lata. Ale to nie powstrzymuje mieszkańców Mammoth Mountain przed jazdą na nartach:

Skiing On July 4th? It’s Possible On California’s Mammoth Mountain | NBC Nightly News

Please also note that by using our services and integrating the YouTube API Services, the YouTube Terms of Service and the YouTube API Services Terms apply and your use of our website is deemed to be acceptance of these terms.

Timberline/USA

Teren narciarski na lodowcu Timberline w amerykańskim stanie Oregon jest otwarty prawie przez cały rok. Jedynie w październiku ma trochę wolnego. Poza tym stoki na wysokości od 1400 do 2600 m na Mt. Hood są zawsze otwarte.

Fani śniegu mogą jeździć na nartach nie tylko w Górach Skalistych, ale także w Oregonie. I to nawet latem:

NOW THAT'S SUMMER SNOWBOARDING!!

Please also note that by using our services and integrating the YouTube API Services, the YouTube Terms of Service and the YouTube API Services Terms apply and your use of our website is deemed to be acceptance of these terms.

Whistler/Kanada

Whistler w Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie może być jednocześnie celem podróży miłośników sportów letnich i zimowych. Latem wyciągi narciarskie działają na lodowcu Horstman, umożliwiając wszystkim entuzjastom śniegu realizowanie swojej pasji. Na lodowcu znajduje się nawet snowpark, który czeka na odkrycie. Aby nie przegapić wspaniałej panoramy doliny Whistler, entuzjaści sportów zimowych powinni zatrzymać się na chwilę lub nawet odetchnąć na szczycie góry Blackcomb, a po południu wybrać się na wycieczkę rowerem górskim. Połączenie jazdy na nartach i rowerze w ciągu jednego dnia jest tutaj możliwe!

W 2010 roku Whistler było gospodarzem Zimowych Igrzysk Olimpijskich, ale stoki są również przyjemne latem:

Whistler Summer Skiing

Please also note that by using our services and integrating the YouTube API Services, the YouTube Terms of Service and the YouTube API Services Terms apply and your use of our website is deemed to be acceptance of these terms.
Saneczkarstwo w Alpach: Najlepsze tory saneczkowe do jazdy na sankach

Saneczkarstwo polega na tym, że gdy spadnie pierwszy śnieg, wychodzimy z domu z ...

100 najpopularniejszych schronisk górskich w Alpach

Chaty górskie, znane również jako schroniska, to znacznie więcej niż tylko ...

$stickyFooter