Kiedy najlepiej zarezerwować urlop narciarski?

30/01/2023 - SnowTrex

Każdy, kto chce przeżyć idealny urlop narciarski, powinien się zastanowić. Najważniejsze pytanie brzmi: kiedy najlepiej zarezerwować następny urlop narciarski? SnowTrex odpowiada na pytanie, które często zadają sobie miłośnicy sportów zimowych.

Kiedy zarezerwować urlop narciarski? Wczesna rezerwacja opłaca się z wielu różnych powodów!

5 powodów, dla których warto wcześnie zarezerwować urlop narciarski

Duża oszczędność dla portfela

Uwaga, łowcy rabatów! Oferty first minute zazwyczaj zawierają znaczne zniżki – i to dla szerokiego wyboru zakwaterowania. Osoby, które wcześnie zdecydują się na wyjazd na narty i zarezerwują go przed sezonem lub na początku bieżącego sezonu, mogą zazwyczaj skorzystać z letnich zniżek lub innych promocji. Jest to bardzo korzystne dla portfela i pozwala zaoszczędzić sporą sumę. Usługi, jakie otrzymują urlopowicze za stosunkowo niewielką kwotę, są bowiem takie same jak te dostępne w przypadku rezerwacji dokonywanych w późniejszym terminie. Z drugiej strony, wielką zaletą dla osób dokonujących wczesnych rezerwacji jest to, że mają wtedy większy budżet na inne przyjemne rzeczy podczas urlopu.

Szeroki wybór gwarantowany

Masz na oku konkretny teren narciarski? Chciałbyś mieć pokój z balkonem? A może wolisz elegancki apartament dla większej grupy? Osoby, które dokonują wczesnych rezerwacji, mogą korzystać z szerokiego wyboru ofert i zazwyczaj nie muszą iść na kompromis w kwestii wyboru zakwaterowania. Wczesna rezerwacja oznacza, że wciąż dostępnych jest wiele ofert, a miłośnicy sportów zimowych z pewnością znajdą ofertę urlopu, na którą czekali podczas długich dni pracy w biurze.

Jaki rodzaj zakwaterowania wybierasz? Taki jak ten, tuż przy stoku? A może domek trochę dalej w dolinie? Osoby, które rezerwują wcześniej mają większy wybór!

Osoby dokonujące wczesnych rezerwacji mają dużo czasu na planowanie

Osoby, które dokonują wczesnej rezerwacji, mogą zaplanować swój urlop znacznie spokojniej niż osoby, które dokonują rezerwacji w ostatniej chwili. Wszystkie sprawy można załatwić z wyprzedzeniem i bez stresu. Ta zaleta może spodobać się głównie fanom list pakowania, checklist i harmonogramów – ale ten argument jest również zdecydowanie bezkonkurencyjny dla rodzin, ponieważ im większa grupa podróżujących, tym bardziej rozbudowane planowanie urlopu.

Optymalne wykorzystanie dni wolnych od pracy i ferii

Fani białego szaleństwa mają swobodny wybór zakwaterowania dzięki wczesnej rezerwacji, ale dotyczy to również okresu podróży. Osoby dokonujące wczesnej rezerwacji nie muszą zmagać się z wyprzedanymi obiektami dokładnie w wybranym przez siebie terminie. Wręcz przeciwnie, mają nawet możliwość skorzystania z najbardziej popularnych dni wolnych od pracy i ferii. A wszystko to za niską cenę, mimo wysokiego sezonu! W ten sposób zimowi urlopowicze nie tylko oszczędzają pieniądze, ale także dni urlopu.

Wczesna rezerwacja jest szczególnie opłacalna dla rodzin, które są uzależnione od terminu ferii.

Oczekiwanie sprawia największą radość

Jeśli zarezerwujesz swój urlop narciarski na początku roku na nadchodzący sezon zimowy, możesz cieszyć się na ten wyjazd przez całe lato. Nie zaszkodzi więc nawet, gdy pod koniec lata dni staną się krótsze i chłodniejsze. Przecież kolejna atrakcja już czeka: długo oczekiwany wyjazd na narty.

Kiedy warto wybrać się na narty last minute

Niedrogo – jeśli zostaną spełnione pewne warunki

Zaleta ofert last minute jest oczywista: stosunkowo niska cena. W końcu nikt nie zyskuje na pustych pokojach i niewykorzystanych wyjazdach. I tak często krytycznie oceniany krótkoterminowy charakter urlopu rekompensowany jest w kontekście ofert last minute znaczną obniżką cen. To świetna okazja dla podróżnych, by spędzić tani urlop ze wszystkimi udogodnieniami. Miłośnicy sportów zimowych muszą jednak spełnić kilka „wymagań” – w przeciwnym razie warto zarezerwować wyjazd wcześniej.

Spontaniczność jest ważna

Zgodnie z definicją, wszystkie oferty są uważane za „last minute”, jeśli rozpoczynają się nie później niż dwa tygodnie przed ostatecznym terminem wyjazdu na narty. Każdy, kto chce skorzystać z takiej oferty, powinien więc wykazać się pewną dozą spontaniczności. Oczywiście, jest to szczególnie łatwe dla osób, które mogą zaplanować swój wyjazd w miarę samodzielnie. Ale podróżni, którzy są związani feriami szkolnymi lub już złożyli wnioski urlopowe, również mogą skorzystać z takich ofert. Jednak jeszcze ważniejsze od spontaniczności jest to, by nie określać z góry miejsca podróży.

Urlop last minute opłaca się przede wszystkim osobom spontanicznym, elastycznym.

Bycie elastycznym się opłaca

Największą wadą, jaką widzą krytycy last minute, jest to, że nie można wcześniej wybrać konkretnego celu podróży. Miłośnicy jazdy na nartach wiedzą, że jadą na urlop narciarski – ale, czy będzie to Austria, Francja, Włochy czy Szwajcaria, pozostaje niewiadomą aż do momentu rozpoczęcia wyjazdu. Jeśli jednak w głębi duszy wiesz, że jazda na nartach w Europie to zawsze wielka przyjemność i nie pozwalasz, by niepewność cię zniechęciła, to zdecydowanie powinieneś poczekać na ostateczne rabaty.

Chcesz mieć niespodziankę?

Odwróćmy sytuację i załóżmy, że jest wiele osób, które dosłownie uwielbiają niespodzianki: dla tych urlopowiczów pytanie o termin rezerwacji w ogóle się nie pojawia. Radość wywołuje u nich efekt zaskoczenia i ekscytacji ofertą last minute. Dla tej grupy osób szczególnie polecane są oferty super-last-minute, czyli wyjazdy dla tych, którzy w momencie rezerwacji mają już spakowaną większość walizek.

Obiekty w dolinie Zillertal w miejscowościach takich jak Mayrhofen to jedne z najchętniej wybieranych przez klientów SnowTrex.

Last minute czy nie: urlop oznacza relaks!

Zarówno osoby rezerwujące wcześnie, jak i te, które wybierają się na urlop w ostatniej chwili, mogą dostrzec zarówno zalety, jak i wady takiego rozwiązania. Jeśli miłośnicy sportów zimowych zdecydują się na rezerwację last minute i będą czekać na okazje do czasu tuż przed rozpoczęciem wyjazdu, powinni być świadomi „ryzyka”, jakie oprócz zalet niosą ze sobą rezerwacje last minute: na przykład mogą nie spodobać im się wszystkie oferty lub zdać sobie sprawę, że nie są tak elastyczni pod względem regionu i zakwaterowania, jak myśleli. W związku z tym urlopowicze powinni odpowiednio wcześnie rozważyć wszystkie kwestie i nie spieszyć się z wyborem odpowiedniej dla siebie opcji.

Nasza rekomendacja:

Twoja sytuacjaCzas na rezerwację
Interesuje Cię bardzo konkretna oferta.Zarezerwuj z wyprzedzeniem!
Chciałbyś wyjechać na narty w okresie Sylwestra, Bożego Narodzenia, Wielkanocy lub w czasie ferii.Zarezerwuj jak najszybciej!
Jesteś elastyczny i najważniejsza jest korzystna cena.Czekanie może się opłacić, ale nie ma gwarancji.

FAQ dotyczące rezerwacji urlopu narciarskiego

Jakie tereny narciarskie są najchętniej rezerwowane?

W 2022 roku SnowTrex przyznał nagrodę SnowTrex-Award 66 terenom narciarskim w pięciu krajach, na podstawie najlepszych opinii klientów. Najpopularniejszym krajem na urlop narciarski była ponownie Austria, z terenami narciarskimi, w tym Stubaier Gletscher, Mayrhofen & Hippach, Arlberg lub Werfenweng. Do popularnych miejsc we Francji i Włoszech należą La Plagne, Les 3 Vallées i Tignes, a także Kronplatz, Livigno lub Paganella. W Niemczech i Szwajcarii zimowi urlopowicze udali się do regionu Berchtesgaden lub do ArosaLenzerheide i Engelberg.

Gdzie bogaci wyjeżdżają na ferie zimowe?

W Alpach znajduje się kilka ośrodków narciarskich, które są znanymi na całym świecie miejscami zimowego wypoczynku dla milionerów i celebrytów. Te wyrafinowane ośrodki narciarskie obejmują KitzbühelSaalbachSt. AntonVal d’IsèreBormioDavosZermatt i St. Moritz.

O czym nie powinni zapomnieć miłośnicy sportów zimowych podczas wyjazdu na narty?

Do spędzenia relaksującego dnia na stoku potrzebne jest oczywiście kompletne wyposażenie narciarskie i ważny karnet na dany teren narciarski. W przypadku sprzętu narciarskiego urlopowicze nie mogą oczywiście zapomnieć o nartach lub desce snowboardowej, butach narciarskich lub snowboardowych, kijkach narciarskich, kasku narciarskim i goglach narciarskich oraz odpowiedniej odzieży narciarskiej i snowboardowej.

Jakie aktywności są dostępne podczas urlopu narciarskiego?

Zarezerwowanie urlopu narciarskiego i wyruszenie na stok to dewiza większości miłośników sportów zimowych. W ośrodkach narciarskich i terenach narciarskich w Alpach można jednak znaleźć o wiele więcej atrakcji niż tylko jazda na nartach czy snowboardzie. Czy to saneczkarstwo, freeriding lub ski touring na samej górze, czy też korzystanie z wellness i après-ski w ośrodku lub jedzenie regionalnych specjałów w restauracjach – miłośnicy sportów zimowych mogą doświadczyć tego wszystkiego podczas urlopu narciarskiego.

Które miesiące są najlepsze na wyjazd na narty?

Główny sezon na terenach narciarskich trwa od końca listopada do początku marca. Styczeń i luty to tradycyjnie miesiące z największą ilością śniegu. Doświadczenie pokazuje, że od połowy marca i kwietnia w górach robi się naprawdę słonecznie i tym samym nieco cieplej. W niektórych ośrodkach narciarskich na lodowcu sezon może rozpocząć się nawet w połowie października lub w listopadzie, jeśli warunki śniegowe są odpowiednie.

Saneczkarstwo w Alpach: Najlepsze tory saneczkowe do jazdy na sankach

Saneczkarstwo polega na tym, że gdy spadnie pierwszy śnieg, wychodzimy z domu z ...

100 najpopularniejszych schronisk górskich w Alpach

Chaty górskie, znane również jako schroniska, to znacznie więcej niż tylko ...

$stickyFooter