Snowkiting – wietrzny sport ekstremalny na śniegu

08/06/2023 - SnowTrex

Dlaczego zawsze być klasycznym narciarzem lub snowboardzistą, gdy jesteś bardziej zaawansowanym narciarzem? Dlaczego nie spróbować czegoś nowego, jak snowkiting? Ten sport jest niezwykle wymagający dla entuzjastów sportów zimowych, ale jest też świetną zabawą i pozwala doświadczyć jazdy na nartach lub snowboardzie z zupełnie nowej perspektywy. SnowTrex zna fakty na temat snowkitingu.

Wietrzna zabawa w zimie: Snowkiting.

To jest snowkiting

Wyżej, szybciej, dalej – to atrybuty związane ze snowkitingiem. Szczególną cechą snowkitingu jest to, że możesz być ciągnięty na nartach lub snowboardzie przez duży latawiec kaskaderski, zwany power kite, i przemierzać kilometry przez nietknięty puch. Daje Ci to możliwość osiągania rewelacyjnych wysokości i odległości skoków z niewiarygodną prędkością, przy jednoczesnym łagodnym lądowaniu. Zasilany energią wiatru, możesz płynnie ślizgać się po pokrytych śniegiem obszarach puchu, a nawet dotrzeć do nietkniętych obszarów w odpowiednich regionach, co w przeciwnym razie jest możliwe tylko helikopterem lub podczas wycieczki narciarskiej. W porównaniu do kitesurfingu na wodzie, snowkiting ma tę wielką zaletę, że zawsze masz solidny grunt pod stopami i możesz bez wysiłku wstać, gdy tylko wiatr przyciągnie cię na ziemię.

Snowkiting to sposób na dotarcie do nietkniętych obszarów bez wyciągów narciarskich.

Sprzęt do snowkitingu

Sprzęt do snowkitingu obejmuje głównie narty, rakiety śnieżne lub deskę snowboardową, a także specjalny szybowiec zwany powerkite. Dla początkujących bardziej polecane są narty, ponieważ masz na nich lepszą przyczepność i możesz się z nimi lepiej poruszać. Profesjonaliści również mogą spróbować swoich sił na snowboardzie. Paralotnia jest zwykle przymocowana do biodra za pomocą paska i sterowana za pomocą drążka, podobnie jak w kitesurfingu wodnym. Oprócz tego specjalnego sprzętu wymagane są oczywiście zwykłe akcesoria do sportów zimowych: odzież narciarska, rękawice, gogle narciarskie, kask narciarski i, ze względu na możliwości skoków, najlepiej również ochraniacz pleców.

Snowkiting to udana odmiana od klasycznych sportów zimowych.

Dyscypliny w snowkitingu

Podobnie jak w przypadku innych sportów, w snowkitingu istnieją różne dyscypliny. We „freestyle’u” dajesz się podciągnąć latawcowi i wykonujesz triki w powietrzu. W „wyścigu” musisz pokonać trasę tak szybko i umiejętnie, jak to możliwe. W tej dyscyplinie można osiągnąć prędkość ponad 100 km/h. Skoki” to najwyższa dyscyplina w snowkitingu. Profesjonalni zawodnicy skaczą na wysokość do 200 m i 20 m, ale lądują raczej łagodnie dzięki latawcowi.

Miejsca do uprawiania snowkitingu

Snowkiting jest obecnie oferowany w kilku miejscach w Europie i poza nią. Wśród mekek snowkitingu w Europie są okolice jeziora Silvaplana w szwajcarskiej Engadynie i okolice jeziora Reschen we włoskim Vinschgau. Inne miejsca to na przykład Obertauern, Zell am See czy Achensee w Tyrolu.

Pełna przygód aktywność dla wszystkich odważnych fanów sportów zimowych.

Podsumowanie

Snowkiting to wyjątkowe doświadczenie w sportach zimowych! Jest polecany wszystkim entuzjastom sportów zimowych, którzy szukają nowych wyzwań, a także entuzjastom sportów wodnych, którzy chcą znaleźć odpowiednią alternatywę na zimę. Ten sport zimowy bez wątpienia oferuje nieograniczone możliwości. Podstawowym warunkiem jest oczywiście odpowiedni wiatr.

Masz ochotę na więcej zabawnych sportów na śniegu?

Najczęściej zadawane pytania dotyczące snowkitingu

Czym jest snowkiting?

Snowkiting polega na ciągnięciu po śniegu na nartach lub snowboardzie przez duży latawiec kaskaderski Powerkite z pomocą siły wiatru.

Co wchodzi w skład sprzętu do snowkitingu?

Potrzebujesz nart, rakiet śnieżnych lub deski snowboardowej, a także latawca motorowego, który jest przymocowany do bioder za pomocą paska i sterowany za pomocą drążka. Oczywiście potrzebna jest również odpowiednia odzież do sportów zimowych, w tym kask narciarski i gogle.

Jakie są dyscypliny snowkitingu?

Freestyle, wyścigi i skoki. Freestyle polega na wykonywaniu trików w powietrzu, wyścig to szybkość, a skoki to wysokość i odległość.

Gdzie można uprawiać snowkite?

Między innymi w Obertauern, Zell am See i nad jeziorem Achensee w Austrii, a także w Engadynie w Szwajcarii i Vischgau we Włoszech.

Saneczkarstwo w Alpach: Najlepsze tory saneczkowe do jazdy na sankach

Saneczkarstwo polega na tym, że gdy spadnie pierwszy śnieg, wychodzimy z domu z ...

100 najpopularniejszych schronisk górskich w Alpach

Chaty górskie, znane również jako schroniska, to znacznie więcej niż tylko ...

$stickyFooter