Jakim typem sportowca zimowego jesteś?

21/06/2022 - SnowTrex

Zima daje wiele okazji do bycia aktywnym. Niektóre osoby lubią jeżdżenie na nartach, inni za to kochają snowboard, jeszcze inne preferują wędrówki i saneczkarstwo. Jakim typem sportowca zimowego jesteś? SnowTrex prezentuje kilka typów miłośników sportów zimowych.

Czy to jazda na nartach, snowboardzie czy innym środku przemieszczania się: istnieje wiele możliwości w sportach zimowych.

Narciarz – sportowy i zjazdowy

Puszysty śnieg pod nartami, wiatr na twarzy – narciarstwo zjazdowe łączy w sobie dreszczyk prędkości z umiejętnościami technicznymi i wyczuciem tego, jak należy poruszać się w powietrzu. Większość miłośników sportów zimowych uprawia narciarstwo alpejskie, wielu z nich to miłośnicy carvingu, niektórzy to zawodnicy jeżdżący poza trasami lub ścigający się na szybkich trasach. Narciarze mają wiele opcji do wyboru, sport ten przemawia więc do szerokiej grupy docelowej. Szczególnie początkujący narciarze mają przewagę w jeździe na nartach, ponieważ mają bezpieczne oparcie na dwóch deskach, a nowoczesne narty carvingowe sprawiają, że nauka jest szczególnie łatwa.

Dobre warunki na stoku – marzenie każdego narciarza.

Snowboardzista – opanowany i kreatywny

Stosunkowo młoda dyscyplina snowboardu charakteryzuje się również dużą wszechstronnością, połączoną z luźnym wizerunkiem: oprócz zwykłych zjazdów na stoku, do repertuaru snowboardzistów należą także akrobacje freestyle w funparku lub w half pipe, a także jazda w głębokim śniegu. Robi co chce, gdzie chce. W ten sposób snowbaord rozwinął się jako przeciwieństwo do narciarza. W międzyczasie na nartach pojawiło się również wielu młodych freestylowców i freeriderów, dzięki czemu wizerunek buntowników stał się nieco względny. Jednak oryginalny luz i spokój można przypisać jedynie snowboardziście.

Typ snowboardzisty lubi pokazywać szalone triki.

Narciarz tourowy – zrównoważony i odporny na warunki górskie

To nie przypadek, że narciarstwo tourowe stało się w ostatnich latach wielkim trendem. Przyjazny naturze sposób wejścia na szczyt o własnych siłach i nagrodzenia się po nim przyjemnym zjazdem na białym puchu ma dla wielu osób szczególne znaczenie. „Zapomnij o szkodliwym wyciągu narciarskim, idź na górę sam!” to motto tych, którzy wspinają się na górę naturalnie. Sport ten wymaga jednak dobrej kondycji fizycznej, dyscypliny i doświadczenia w terenie. Ci, którzy odważą się to zrobić, dobrze się przygotują i wykażą się wytrwałością, zostaną nagrodzeni wyjątkowym doświadczeniem przyrody.

Jest coś głęboko uspokajającego w wędrówkach narciarskich.

Narciarz biegowy – zwinny i nastawiony na przyjemność

Najbardziej popularny sport nordycki jest interesujący dla sportowców wytrzymałościowych, którzy chcą uprawiać sport na łonie natury. Kontrolowanie wąskich nart biegowych, a nawet czasem posługiwanie się łyżwiarstwem wymaga trochę praktyki. Ale kiedy już się to uda i będziesz na dobrej drodze, możesz zwinnie się poruszać i podziwiać zimowy krajobraz w całej jego okazałości. Fakt, że bieg dla przyjemności obciąża cały organizm w zdrowy sposób, staje się wtedy przyjemnym efektem ubocznym.

Narciarstwo biegowe stanowi wyzwanie dla ciała i umysłu w zdrowy sposób.

Biathlonista – intensywny i wszechstronny

Biathlon, będący połączeniem narciarstwa biegowego i strzelania, jest jeszcze bardziej wymagający fizycznie. Od zawodnika wymaga się zarówno wytrzymałości w biegach narciarskich, jak i precyzji w strzelaniu. Pierwotnie sport wojskowy, biathlon stał się dyscypliną olimpijską i jest bardzo popularny wśród publiczności. Na gościnnych biathlonach i kursach dla miłośników biathlonu w ośrodkach biathlonowych, takich jak Ruhpolding, Antholz czy Obertilliach, zainteresowani mogą ćwiczyć na strzelnicy i na torze biegowym.

Skoczek narciarski – odważny i wysportowany

W przeciwieństwie do narciarstwa zjazdowego, skoki narciarskie nie tylko sprawiają, że masz wrażenie, że latasz, ale wręcz przeciwnie – robisz to na dość dużym dystansie. Skoki narciarskie muszą być intensywnie uprawiane i wymagają pewnej odwagi, ale nie są zarezerwowane tylko dla najlepszych zawodników. W szkołach skoków narciarskich, na przykład w Bad Mitterndorf (Tauplitz) lub w Oberstdorfie, ciekawscy mogą zostać poinstruowani. Początkujący mogą już osiągnąć dystans około 15 m na małych skoczniach. Szczególną formą jest „kombinacja nordycka”, gdzie skoki narciarskie łączy się z biegami narciarskimi.

Saneczkarz – tradycjonalista i nastawiony na zabawę

Prawie żaden sport zimowy nie jest bardziej oryginalny niż saneczkarstwo. Jedyne czego potrzebujesz to saneczki, stok o małym nachyleniu i już możesz ruszać. Również saneczkarstwo nadaje się wspaniale dla miłośników wędrówek zimowych, w końcu trzeba najpierw dostać się na szczyt, aby zejść na dół. Na przykład krótka wędrówka może być wspaniale połączona z późniejszym zjazdem saneczkowym. Od prostej plastikowej miski, poprzez solidny Zipfelbob, aż po wysoce techniczne aluminiowe sanki – istnieje każdy możliwy wariant saneczkowy. W zależności od modelu, jazda może być naprawdę szybka, a jeśli tor jest również kręty, zjazd staje się zaszczykiem adrenaliny. Wiele z przygotowanych torów saneczkowych w regionach alpejskich ma liczne kilometry długości i jest oświetlonych wieczorem. Wycieczki na tory saneczkowe to zatem nie tylko zabawa rodzinna dla dzieci, ale także całodzienna rozrywka dla miłośników akcji.

Wędrowca w rakietach śnieżnych – modny i bliski naturze

Nowe formy łagodnych sportów zimowych są bardzo modne. Obejmują one wędrówki na rakietach śnieżnych, wędrówki z dużymi aluminiowymi łopatami pod butami zimowymi. Praktyczną rzeczą w tym relaksującym sporcie jest to, że nie potrzebujesz żadnego wcześniejszego doświadczenia. Łagodne, ponieważ przyrodę można odkrywać bez przygotowanych ścieżek i pomocy obcych, przecież jest ona wprost w głębokim śniegu. Amatorzy wędrówek na rakietach śnieżnych po prostu odpoczywają i rozkoszują się naturalnymi cechami krajobrazu – oczywiście zawsze z uwzględnieniem rezerwatów przyrody i miejsc przebywania zwierząt. Bo m.in. idzie do lasu i przy odrobinie szczęścia można nawet obserwować dzikie zwierzęta. Tak więc doświadczenie natury nie może być bardziej intensywne.

Wędrówki w rakietach śnieżnych to sport z wyjątkową bliskością natury.

Nieważne, jakim jesteś typem sportowca zimowego – urlop zimowy jest czymś wspaniałym! Tak więc dokąd chcesz się udać?

HowTo: Naprawa powierzchni nart, ostrzenie krawędzi i woskowanie

„Dobrze utrzymane narty są niezwykle istotne podczas jazdy i łatwiejsze do ...

Urlop narciarski z samochodem elektrycznym: Hotele narciarskie ze stacjami dla e-samochodów

Aby także za 50 lat opady śniegu były tak intensywne jak w ostatnich latach, coraz ...

$stickyFooter