Urlop narciarski w korzystnej cenie: 8 wskazówek i trików

20/01/2021 - SnowTrex

Wiele osób uważa, że urlopy narciarskie są zarezerwowane dla osób lepiej zarabiających. Jednak obecnie istnieje wiele miejsc, godnych polecenia noclegów i atrakcyjnych ośrodków narciarskich, które odpowiadają mniejszemu budżetowi lub rodzinom z kilkoma dziećmi. SnowTrex prezentuje 8 wskazówek, jak spędzić wspaniały urlop narciarski w rozsądnej cenie:

Urlop narciarski może być także niedrogi!

1. Wybór mniejszego ośrodka narciarskiego

Szczególnie w Austrii i Szwajcarii istnieje wiele tak zwanych „topowych terenów narciarskich”. Szczególnie dla rodzin z dziećmi lub początkujących nie są one koniecznie bardziej godne polecenia niż mniejsze, niezbyt znane ośrodki narciarskie. Jeśli wybierzecie Państwo na przykład przejrzysty teren we Francji, Niemczech, Czechach lub w Polsce, wydacie do 70 procent mniej na karnety narciarskie, wypożyczalnie sprzętu, szkołę narciarską, wyżywienie i zakwaterowanie niż w takich miejscach jak Ischgl, Kitzbühel czy Sölden. Ponadto, te ośrodki narciarskie często w żaden sposób nie są gorsze od innych pod względem przyjazności dla rodziny.

2. Apartament zamiast hotelu

Zakwaterowanie jest jedną z największych okazji do zaoszczędzenia pieniędzy. Zimowi urlopowicze, którzy mogą zrezygnować z szerokiej oferty wellness i 3-daniowego menu, znajdą atrakcyjne, wygodne i niedrogie apartamenty w prawie wszystkich ośrodkach narciarskich. W porównaniu z hotelem, mają one tę zaletę, że pokoje mają zazwyczaj więcej miejsca niż pokój hotelowy i można się w nich poruszać „bardziej swobodnie”.

Dzięki kilku sztuczkom cała rodzina może wybrać się na urlop narciarski.

3. Rezerwacja całości zamiast pojedynczych usług

Jeśli zarezerwujesz swój nocleg osobno, kupisz dodatkowo karnet narciarski na miejscu, a może nawet wypożyczysz sprzęt, tym sposobem uzbiera się znaczna suma. Ci, którzy z góry wiedzą, że chcą wyjechać na urlop narciarski o określonej porze, powinni w każdym razie szukać wycieczek pakietowych. Tutaj otrzymuje się „kompletny pakiet” – a więc zakwaterowanie, karnet narciarski, a w razie potrzeby także wypożyczenie sprzętu i ubezpieczenie – w wyraźnie niższej cenie. Ułatwia to również całościowy rachunek: na miejscu dodawane są tylko koszty jedzenia i picia.

4. Spakowany lunch zamiast Wiener Schnitzel

Jeśli chodzi o „wyżywienie”: Chociaż niektórzy są kuszeni, aby zamówić ciepły posiłek w chacie w południe, ceny są jednak często bardzo wysokie. Wyraźnie taniej jest, jeśli kupi się jakieś przysmaki w supermarkecie z wyprzedzeniem, a rano zrobi się dobrą bułkę na stok. Pieniądze na jedzenie w górskiej restauracji można tak zaoszczędzić na wieczorny posiłek.

5. Rezerwacja sprzętu narciarskiego online

Miłośnicy sportów zimowych nieposiadający własnego sprzętu powinni zdecydowanie zarezerwować sprzęt online przed wyjazdem. Wypożyczalnie sprzętu narciarskiego oferują zazwyczaj znaczne zniżki, można zaoszczędzić nawet do 70%. Kolejna zaleta: Zwłaszcza podczas urlopu narciarskiego w głównym sezonie nie trzeba się martwić, że braknie dla nas sprzętu. To sprawia, że pierwszy dzień na nartach jest o wiele bardziej relaksujący!

Zarezerwuj sprzęt narciarski online z wyprzedzeniem i skorzystaj z rabatów!

6. Zakup karnetu kilkudniowego

Kto spędza kilka dni w ośrodku narciarskim, powinien koniecznie kupić kilkudniowy karnet narciarski. Im więcej dni jeździsz na nartach, tym niższa jest cena za dzień. Szczególnie atrakcyjne i popularne są również oferty typu „Jeździj na nartach przez 6 dni, zapłać za 5 dni”. O takich ofertach najlepiej dowiedzieć się przed wyjazdem na narty – w ten sposób można zyskać dodatkowy dzień urlopu na nartach.

7. Sprawdzanie akcji promocyjnych

Wielu organizatorów wycieczek oferuje regularnie specjalne oferty w promocyjnych cenach, dzięki którym można zarezerwować urlop narciarski w szczególnie korzystnych cenach. Więc jeśli masz trochę cierpliwości i możesz podjąć spontanicznie decyzję o rezerwacji, powinieneś zwrócić szczególną uwagę na takie oferty. Na każdego uczestnika można wówczas uzyskać korzystne zniżki w super ośrodkach narciarskich i zakwaterowaniach.

8. Urlop poza sezonem

Nie każdy może rezerwować urlop poza sezonem. Zwłaszcza rodziny z dziećmi są często związane czasem wakacyjnym, a więc głównym sezonem. Niemniej jednak: Jeśli to w ogóle możliwe, nie należy rezerwować w popularnym okresie jak Sylwester czy Wielkanoc, jeśli chce się zaoszczędzić pieniądze. Różnice cenowe w stosunku do niskiego sezonu są tu zazwyczaj ogromne. Kolejna zaleta urlopu narciarskiego poza sezonem: stoki są puste, a karnety są zazwyczaj tańsze.

Mając na uwadze te wskazówki, z pewnością będziesz mógł wiele oszczędzić podczas następnego urlopu narciarskiego. Ponadto zakładka „Znajdź teren narciarski” SnowTrex pomoże Państwu w znalezieniu odpowiedniego urlopu narciarskiego (odpowiedniego dla Państwa budżetu).

Najlepsze destynacje do jazdy na nartach na wiosnę i Wielkanoc

Dużo śniegu, słońca, dobra widoczność, przyjemna temperatura: jazda na nartach ...

Regiony do narciarstwa biegowego: najlepsze destynacje dla fanów biegówek

Jest to nieco spokojniejszy rodzaj sportów zimowych. Zamiast zjeżdżać po górskich ...

$stickyFooter