Urlop narciarski połączony z wypoczynkiem w mieście: Metropolie z urlopem narciarskim

05/04/2021 - SnowTrex

Fotografowanie licznych zabytków, rozkoszowanie się kulinarnymi specjałami, zakupy do woli i odkrywanie tętniącej życiem nocnym metropolii – wypoczynek w mieście jest popularny. Ponieważ są one nie tylko zróżnicowane, ale także łączą w sobie tak wiele różnych doświadczeń. Więc dlaczego nie dodać kolejnej atrakcji do urlopu? Wypoczynek w mieście i urlop narciarski w jednym – dzięki optymalnemu położeniu niektórych metropolii, można to znakomicie połączyć. Podwójny krótki urlop w jednym sprawia, że podróżowanie staje się doświadczeniem samym w sobie.

Urlop narciarski połączony z wypoczynkiem w mieście: Metropolie z urlopem narciarskim.

Region Innsbruck (Austria)

Innsbruck oferuje nie tylko bogatą ofertę kulturalną i liczne tereny narciarskie w okolicy, ale także dogodne połączenia komunikacyjne. Do Olympia SkiWorld Innsbruck z 9 terenami narciarskimi i 214 kilometrami tras zjazdowych można dojechać nawet bezpłatnym autobusem dla narciarzy. Ośrodki narciarskie wokół Innsbrucka oferują wszystko, czego mógłby zapragnąć miłośnik sportów zimowych: wieczorny zjazd na oświetlonej trasie w oddalonym o 18 km ośrodku narciarskim Rangger Köpfl, ekscytujące zwiedzanie poza trasami w ośrodku narciarskim Glungezer (15 km) czy też wizyta w raju dla freestylerów „Nitro Skylinepark Innsbruck” w ośrodku narciarskim Nordkettenbahnen Innsbruck? Również miłośnicy sportów zimowych mogą szybko i łatwo dotrzeć do terenów narciarskich Axamer Lizum (18 km), Muttereralm (10 km), Kühtai (40 km), Schlick 2000 (20 km) i Stubai Gletscher (30 km) ze stolicy Tyrolu. Ale to nie wszystko: urlopowicze mogą również szybko dotrzeć samochodem do innych znanych miejsc. Arlberg jest oddalony tylko o około 100 km, Ischgl i Serfaus-Fiss-Ladis są również oddalone o 100 km, a Pitztal o 85 km. Dodatkowym atutem dla miłośników zimowego wypoczynku jest lotnisko, które znajduje się tylko ok. 5 km od centrum miasta – komfortowy dojazd gwarantowany.

Innsbruck – bajeczne miasto z wyjątkową atmosferą.

Sam Innsbruck, jako metropolia, ma do zaoferowania nie tylko wyjątkową panoramę górską. Warte zobaczenia są na przykład Złoty Dach (das Goldene Dach) ozdobiony ponad 2.600 złoconymi gontami miedzianymi, gotyckie i barokowe fasady wielu domów, Hofburg i skocznia Bergisel, które przypominają podróżnym, że w Innsbrucku już dwukrotnie (1964 i 1976) odbywały się Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Kolumna Anny (Annasäule) na wspaniałym bulwarze Innsbrucka, ulica Marii Teresy, twierdza cesarska i kościół dworski są kolejnymi obowiązkowymi punktami udanej podróży do miasta

Region Salzburg (Austria)

Salzburg jest oczywiście najbardziej znany jest jako miasto wirtuoza: Wolfganga Amadeusza Mozarta. Dlatego też nie tylko słodkie Mozart-Kugel przyciągają turystów, ale także jego miejsce urodzenia i zamieszkania. Twierdza Hohensalzburg, katedra, pałac Hellabrunn, Muzeum Salzburskie – jest tu wiele do odkrycia. Nawet w bezpośrednim sąsiedztwie. Salzburger Sportwelt to nie tylko popularne ośrodki narciarskie takie jak Flachau/Wagrain (80 km) i Filzmoos (80 km), ale również część Ski amadé, ogromnej sieci 760 km tras narciarskich. Oznacza to, że Dolina Gastein z czterema terenami narciarskimi (110 km), Dolina Grossarl (85 km) i region Hochkönig (70 km do Mühlbach) są również w zasięgu ręki. Tutaj można połączyć wycieczkę po mieście z urlopem narciarskim.

Salzburg to także miejsce warte odwiedzenia.

Region Wiedeń (Austria)

Jeśli są Państwo zadowoleni również z mniejszych ośrodków narciarskich, mogą Państwo połączyć swój urlop narciarski z wycieczką do stolicy Austrii, Wiednia: Po zwiedzeniu katedry św. Szczepana, pałacu Hofburg, pałacu Schönbrunn, Muzeum Sissi i Belvedere, można udać się na przykład do Unterberg (70 km), Ötscher (150 km), Annaberg (115 km) lub Semmering (100 km).

Zamek Schönburg w Wiedniu sprawia, że serca miłośników kultury biją szybciej.

Region Monachium (Niemcy)

Istnieje kilka miast wartych zobaczenia, które oferują tę możliwość miłośnikom sportów zimowych – i to nie tylko w kraju nr 1 w Austrii. Wręcz przeciwnie, lista zaczyna się już w Niemczech. Monachium, stolica Bawarii, jest nie tylko warta odwiedzenia podczas Oktoberfest. Milionowe miasto znajduje się na szczycie rankingu popularności wśród turystów. Spacerują ekskluzywną Maximilianstraße, zwiedzają centrum miasta z Viktualienmarkt, Frauenkirche i wieżą kościelną „Alter Peter”, z której rozciąga się spektakularny widok częściowo na Alpy. Muzea od BMW World po słynne das Deutsche Museum i muzea Pinakothek przyciągają miłośników kultury, a fani sportu mogą odwiedzić Olympiapark i Allianz Arena. A wieczorem przeżycia dnia można omówić przy obfitym, bawarskim posiłku, z kuflem piwa. Monachium zdobywa także punkty dzięki swojemu centralnemu położeniu przy górskich szczytach Bawarii i Tyrolu. Lista ośrodków narciarskich, do których można stąd łatwo dotrzeć, jest długa. Zaczyna się w mniejszych niemieckich ośrodkach narciarskich, takich jak Spitzingsee (60 km), Brauneck (60 km) lub Steinplatte (90 km). I rozciąga się na duże obszary Austrii, takie jak Wilder Kaiser (100 km), Ski Juwel Alpbachtal/Wildschönau (120 km) lub Zillertal (150 km).

Także w Monachium można świetnie spędzić urlop.

Region Bolzano (Włochy)

Rozległy świat Dolomitów otwiera się przed tymi, którzy spędzają swój urlop w południowotyrolskiej metropolii Bolzano. Miasto z jego włoskimi, austriackimi i niemieckimi wpływami jest uważane za wrota Dolomitów. A więc jest to również przepustka do najsłynniejszych włoskich terenów narciarskich – od rodzimego terenu narciarskiego Bolzano, Rittner Horn (15 km), do Cortina d’Ampezzo (100 km), Kronplatz (70-85 km w zależności od miejscowości), Alta Badia (65 km), Alpe di Siusi (27 km) i przełęczy Karer (30 km). W Bolzano, urlopowicze mogą poznać kogoś, kto znał góry o wiele wcześniej: Ötzi, mężczyznę ze śniegu, można zobaczyć w muzeum archeologicznym. A w zamku Sigmundskron muzeum Messner Mountain Museum również prezentuje tematy związane z górskim światem. Historyczne centrum miasta, a także Bozner Lauben zachęcają do spokojnego spaceru.

Region Grenoble (Francja)

Destynacją numer 1 dla fanów francuskich Alp jest Grenoble, miasto, którego widok z panoramą gór Belledonne w tle sprawia, że serce każdego miłośnika sportów zimowych bije szybciej. Nie tylko liczne muzea sprawiły, że miasto stało się atrakcją dla turystów. Szczególnie warto wybrać się na wycieczkę kolejką linową do Bastylii, z której rozciąga się piękny widok na okoliczne pasma górskie. Tym samym najlepsze francuskie stoki są w zasięgu ręki: na przykład teren narciarski w Chamrousse (32 km),  w Les 7 Laux (37 km), Super Devolùy (90 km) i Alpe d’Huez (65 km). Nawet do słynnego terenu narciarskiego Les 2 Alpes można dotrzeć po pokonaniu 68 km. Prawdziwie rajskie warunki!

Region Zurych (Szwajcaria)

Nie należy zapomnieć o Szwajcarach. Ponieważ również szwajcarskie ośrodki narciarskie cieszą się dużą popularnością. Podobnie jak Zurych z jeziorem Zuryskim, ulicą handlową Bahnhofstrasse, zoo i wąskimi alejkami Niederdorfu. Do mniejszych terenów narciarskich, takich jak Flumserberg (90 km) można stąd szybko dotrzeć. Ale większe z nich, takie jak raj dla freestylerów Laax (140 km), Grindelwald (135 km) czy Meiringen-Hasliberg (100 km) również są niedaleko.

Miłośnicy kultury znajdą posąg Alfreda Eschera przed głównym dworcem kolejowym w Zurychu.

Region Berno (Szwajcaria)

Stolica Szwajcarii i otaczający ją region są zdecydowanie warte odwiedzenia. Podczas gdy w samym Bernie można odkryć wiele atrakcji kulturalnych, takich jak liczne muzea czy historyczne arkady starego miasta, miłośnicy sportów zimowych mogą liczyć na całe 958 kilometrów tras zjazdowych i 290 wyciągów narciarskich w kantonie Berno. Czy to niezwykle popularny teren narciarski Adelboden-Lenk (85 km), rozległy teren narciarski Grindelwald/First & Kleine Scheidegg/Männlichen (75 km) z 102 km tras zjazdowych, czy też przyjazny dla rodzin teren narciarski Meiringen-Hasliberg (90 km) lub też teren narciarski Gstaad Mountain Rides (86 km), położony na wysokości do 3 016 metrów – tutaj spełnią się marzenia o sportach zimowych w połączeniu z doskonałym wypoczynkiem w mieście!

Ta miejska wycieczka opłaca się: zimowa panorama miasta Bern.

Region Genewa (Szwajcaria)

Szwajcarskie miasto Genewa (po francusku Genève) jest najbardziej znane z tego, że jest europejską siedzibą ONZ i producenta zegarków, takich jak Rolex. Dlatego też często określa się je mianem „Stolicy Pokoju” lub „Miasta Zegarków”. To wielokulturowe miasto, położone bezpośrednio nad brzegiem Jeziora Genewskiego, jest również drugim co do wielkości miastem w Szwajcarii. Około połowa jej mieszkańców pochodzi z innych państw.

Urlop w Genewie to niezapomniane przeżycie. Same możliwości przyjazdu i transportu są liczne, np. samolotem przez „Aéroport International de Genève” lub autobusem i pociągiem przez stację „Genève-Cornavin”. Jeśli przyjedziesz samochodem, możesz bezpiecznie zostawić go w „najmniejszej metropolii świata”, ponieważ jeśli spędzisz urlop tutaj w hotelu, schronisku młodzieżowym lub na polu namiotowym, otrzymasz bezpłatnie „Geneva Transport Card”. Oprócz transportu publicznego w Genewie, karta ta pozwala również na korzystanie z taksówek wodnych (Mouettes) nad Jeziorem Genewskim, dając Ci niepowtarzalną okazję do zwiedzania tego zróżnicowanego miasta.

Punkt charakterystyczny dla miasta znajduje się nad Jeziorem Genewskim, fontanna wodna „Jet d’eau” o imponującej wysokości 140 metrów. Dla tych, którzy chcieliby podziwiać to, a także historyczne stare miasto z innej perspektywy, wejście do „katedry św. Piotra” jest warte zachodu. Z tego miejsca otwiera się fantastyczny widok, również na francuską panoramę alpejską, w tym na największą górę Europy – Mont Blanc (4.810 m).

Fantastyczny widok z katedry św. Piotra na Genewę i Jezioro Genewskie.

Miłośnicy sportów zimowych znajdą śnieżną frajdę w pobliskich ośrodkach narciarskich, takich jak oddalony o około 80 km teren narciarski Évasion Mont-Blanc z 468 kilometrami tras z gwarancją śniegu, teren narciarski Grand Massif (55 km) z 265 kilometrami tras zjazdowych, teren narciarski Espace Diamant (80 km) z 192 kilometrami urozmaiconych stoków dla wszystkich poziomów zaawansowania oraz w oddalonym o około 50 km ośrodku narciarskim La Clusaz z 132 kilometrami tras dla narciarzy i snowboardzistów.

Region Chur (Szwajcaria)

Dla zwolenników mniejszych miast, najlepiej spędzić urlop w Chur. Stolica kantonu Graubünden może również poszczycić się zabytkami – od starego miasta z zamkiem biskupim po Muzeum Przyrodnicze Graubünden i bar zaprojektowany przez zdobywcę Oscara H. R. Gigera, ale przede wszystkim ze względu na bliskość gór. Miłośnicy śniegu mogą dotrzeć do terenu narciarskiego Arosa-Lenzerheide w mniej niż 20 lub 30 km, Davos Klosters w 25 km i St. Moritz lub Corviglia w 86 km.

Panoramiczny widok na Chur w zimie.

Zwiedzanie, rozrywka i sporty zimowe – lepszego urlopu nie można sobie wymarzyć.

Najlepsze destynacje do jazdy na nartach na wiosnę i Wielkanoc

Dużo śniegu, słońca, dobra widoczność, przyjemna temperatura: jazda na nartach ...

Regiony do narciarstwa biegowego: najlepsze destynacje dla fanów biegówek

Jest to nieco spokojniejszy rodzaj sportów zimowych. Zamiast zjeżdżać po górskich ...

$stickyFooter