Nadzywczajne zakwaterowanie na urlop narciarski

02/11/2020 - SnowTrex

Urlop narciarski jest czymś wyjątkowym samym w sobie. Nie ma prawie żadnego innego sportu, który pozwoliłby Ci tak swobodnie poruszać się na łonie natury, oddychać świeżym górskim powietrzem i cieszyć się sportem z całą rodziną lub przyjaciółmi. Decydującą rolę w tym wielkim doświadczeniu odgrywa również rodzaj zakwaterowania. W pobliżu ośrodków narciarskich znajdują się najbardziej szalone i kreatywne rodzaje zakwaterowania. SnowTrex wybrał 7 wyjątkowych obiektów noclegowych, które sprawią, że Państwa kolejny urlop narciarski będzie jeszcze bardziej niezapomniany.

Chata górska pośród zaśnieżonego krajobrazu: odizolowana od codzienności, można tu poznawać przyrodę.

IKUNA Tipihotel w Natternbach (Austria)

IKUNA Nature Resort jest najbardziej unikalnym 4-gwiazdkowym hotelem tipi w Europie. Dwupiętrowe tipi o typowo indiańskim wyglądzie z pewnością wywrze ogromne wrażenie na całej rodzinie. Poza tym odczują Państwo jeszcze silniejsze wrażenia z obcowania z przyrodą, niż w przypadku tradycyjnego zakwaterowania na nartach.

Wyciąg narciarski Bernrad o długości 500 m znajduje się w odległości zaledwie 4 minut jazdy samochodem. Do kolejnego większego terenu narciarskiego „Hochficht” z 20 km tras narciarskich można dotrzeć po około 2 godzinach.

AQUA DOME w Längenfeld (Austria)

Dla wszystkich, którzy oprócz jazdy na nartach przywiązują szczególną uwagę do wellness, na ponad 50.000 metrów kwadratowych w AQUA DOME w Längenfeld spełnia się marzenie o wellness. AQUA DOME jest jednym z najlepszych hoteli wellness w Austrii i rozpieszcza Państwa różnorodnością obiektów kąpielowych, wellness i sportowych.

Teren narciarski Sölden jest oddalony o około 14 km. Do dyspozycji jest 144 km tras narciarskich do jazdy na nartach i snowboardzie.

W AQUA DOME można w pełni cieszyć się długo oczekiwanym urlopem.

Więzienny suite w Erlebnis Post Hotel w Spittal an der Drau (Austria)

Ci, którzy chcą doświadczyć czegoś zupełnie odwrotnego do wolność na stoku, mogą zostać zamknięci w więziennym suite. Przez właz żywieniowy pokoju goście otrzymują powitalne prosecco. Podwórko służy do wspólnego odpoczynku w strefie wellness. A zanim rozpocznie się nocny odpoczynek, na wszystkich „więźniów” czeka 5-daniowe menu więzienne – wyjątkowo w hotelowej restauracji.

Więzienny suite w Spittal an der Drau oferuje pobyty tylko na jedną noc. Idealny na weekend! Samochodem można dojechać do kolejki górskiej Goldeck w zaledwie około 6 minut. Do jazdy na nartach i snowboardzie jest tu do dyspozycji 25 km tras zjazdowych.

Kristallhütte w Kaltenbach (Austria)

W Kristalhütte w Kaltenbach w Dolinie Ziller udało się połączyć przytulność gospody, ekskluyzwność luksusowego hotelu i klasę modnego miejsca spotkań. Nowoczesna architektura z dużymi oknami sprawia, że wypoczynek na szczycie jest idealny.

Po wyjściu z obiektu, znajduje się bezpośrednio na środku stoku. Tak więc rano ma się szansę być pierwszym, który pozostawi swoje ślady na śniegu.

Czysty relaks w Kristallhütte na wysokości 2 147 metrów.

Almdorf w Patergassen koło Bad Kleinkirchheim (Niemcy)

Almdorf składa się z różnych regionalnych, autentycznych chatek z dużą dozą komfortu. Istnieje możliwość wyboru odpowiedniej chaty z różnych stylów. Do dyspozycji jest na przykład domek na drzewie z mostem zwodzonym, panoramicznym oknem i wspaniałym widokiem na dolinę, albo domek myśliwski z otwartym kominkiem i piecem z babcinych czasów.

Wejście na teren narciarski Bad Kleinkirchheim z 103 kilometrami tras narciarskich znajduje się już po przebyciu 6 km.

Schneekarhütte w Hippach (Austria)

W samym sercu stoku, piramida i wieża na wysokości 2.250 m przyciągają wzrok z daleka. Poza ekstrawagancką architekturą, nocleg obejmuje 5-daniowe menu galowe oraz śniadanie dla smakoszy następnego dnia rano. Na tej wysokości, po narciarskim szaleństwie, goście cieszą się ciszą i najpiękniejszymi wschodami i zachodami słońca.

Również tutaj masz okazję być pierwszym na stoku. Zakwaterowanie znajduje się w samym środku terenu narciarskiego Mayrhofen & Hippach!

W Schneekarhütte miłośnicy sportów zimowych cieszą się nie tylko zachodem słońca, ale także wschodem słońca.

Barin Ski Resort w Shemshak (Iran)

Jeśli noc w igloo jest zbyt zimna i niewygodna, podobną przygodę można przeżyć w Barin Ski Resort w Iranie. Pokoje wyglądają jak białe jaskinie o łagodnych kształtach i cięciach. Również z zewnątrz obiekt wygląda wyjątkowo: Swobodne, elastyczne konstrukcje sprawiają, że biały budynek przybiera postać jednej z pokrytych śniegiem gór.

Odległość od obiektu Barin Ski Resort do terenu narciarskiego wynosi około 7 km.

The North Slope Hotel (w planach)

Zakwaterowanie to jest obecnie jeszcze w fazie planowania. Energia hotelu ma być wytwarzana głównie przez wiatr i słońce, poprzez 8 pionowo ustawionych turbin wiatrowych na dachu i elastyczne ogniwa fotowoltaiczne po południowej stronie budynku. Ponadto, goście będą mogli produkować zieloną energię elektryczną, gdy będą pedałować na sprzęcie treningowym w siłowni. Aby móc korzystać z 122-metrowej trasy zjazdowej od strony północnej, goście muszą po prostu wjechać wyciągiem na dach. Dzięki sztucznej nawierzchni stok może być używany również latem bez śniegu. Służy również do zbierania wody deszczowej i roztopowej, która ma być zbierana i oczyszczana.

Nie zostało jeszcze ustalone, w którym ośrodku narciarskim zostanie wybudowany obiekt noclegowy. Pozostaje mieć nadzieję, że klienci znajdą się w Austrii, Francji lub Szwajcarii.

Najlepsze destynacje do jazdy na nartach na wiosnę i Wielkanoc

Dużo śniegu, słońca, dobra widoczność, przyjemna temperatura: jazda na nartach ...

Regiony do narciarstwa biegowego: najlepsze destynacje dla fanów biegówek

Jest to nieco spokojniejszy rodzaj sportów zimowych. Zamiast zjeżdżać po górskich ...

$stickyFooter