Wysyłaj zdjęcia z wakacji i duże pliki za darmo

21/03/2023 - SnowTrex

Ci, którzy wyjeżdżają na wakacje, zazwyczaj wracają z mnóstwem zdjęć i filmów na swoim smartfonie lub aparacie. „Wyślij mi wszystkie swoje zdjęcia i filmy”, to częsta prośba kolegów z podróży. Jeśli nie masz ochoty wysyłać tak dużych ilości danych przez mały ekran telefonu komórkowego za pomocą aplikacji WhatsApp, przekazując pamięć USB lub nawet rozszerzając swoje konto e-mail za opłatą, istnieją inne sposoby ich przesyłania. SnowTrex pokazuje, w jaki sposób urlopowicze mogą najlepiej wysyłać zdjęcia i filmy z wakacji oraz przesyłać duże ilości danych bezpłatnie i bez utraty jakości.

Niezmiennie popularne: selfies z urlopu.

Bez opłat i bez rejestracji

Proste wyszukiwanie w przeglądarce prowadzi do kilku usług, które specjalizują się w wysyłaniu dużych ilości danych. Aby móc korzystać z odpowiedniej usługi, zazwyczaj nie musisz się rejestrować ani logować. Najbardziej znane usługi to TransferXL, WeTransfer i DropSend. TransferXL wyróżnia się tym, że umożliwia bezpłatne przesyłanie danych o objętości 5 GB (od stycznia 2018 r.).

JAK TO DZIAŁA?

Zdjęcia lub inne duże pliki można przesłać klikając na odpowiedni przycisk w celu przesłania pliku. W ten sposób automatycznie przechodzi się do własnego menedżera plików i można wybrać odpowiednie pliki, takie jak zdjęcia lub filmy. W następnym, a także ostatnim już kroku, wpisuje się zarówno swój adres e-mail, jak i adres odbiorcy, opcjonalnie wpisuje się osobistą wiadomość i klika przycisk „Wyślij”. Jako kolejna opcja z TransferXL, nadawca może również wybrać szyfrowanie typu end-to-end, tworząc hasło do otwierania plików. W ten sposób tylko ci odbiorcy, którzy znają hasło, mogą otworzyć przelew. Przesyłanie plików jest więc już zaszyfrowane na komputerze, dzięki czemu żadne niezaszyfrowane dane nie są przesyłane do TransferXL. Jeśli odbiorca otworzył link, nadawca otrzymuje powiadomienie pocztą.

Bezpłatnie i z rejestracją

Oprócz usług, dla których nie musisz się rejestrować, istnieją również usługodawcy, dla których rejestracja jest konieczna. Rejestracja ma tę zaletę, że przesłane pliki są przechowywane w chronionym, spersonalizowanym obszarze i dlatego nie są automatycznie usuwane po upływie określonego czasu.

JAK TO DZIAŁA?

Najbardziej znanym dostawcą w zakresie „archiwizacji online” jest z pewnością Dropbox. Tutaj użytkownicy mają możliwość przechowywania swoich plików na zewnętrznym serwerze PC chronionym hasłem i niepublicznym koncie. Usługa jest bezpłatna do pewnego rozmiaru wgrywania danych. Pliki są udostępniane znajomym poprzez udostępnienie ich na odpowiednie adresy e-mail za pomocą jednego kliknięcia. Odbiorcy nie otrzymują żadnej poczty z dużym załącznikiem, ale mogą pobierać pliki bezpośrednio na swój komputer za pośrednictwem łącza. Inni dostawcy z takim systemem, zwani również hosterami plików, to na przykład Google Drive, Skydrive, Mega, a także Amazon, Magenta lub iCloud.

Zdjęcia górskiej panoramy są ulubionym motywem z urlopu.

Przewaga nad wysyłką mailem lub WhatsApp

W przeciwieństwie do przesyłania wiadomości e-mail, w przypadku gdy wraz z pocztą wysyłany jest duży załącznik (a poczta nie może być przesyłana lub odbierana w wyniku tego), odbiorca „tylko” otrzymuje link za pośrednictwem poczty elektronicznej do wymienionych usług. Jeśli kliknie na ten link, może pobrać pliki bezpośrednio na swój komputer bez „zapychania” skrzynki pocztowej. W przypadku TransferXL, WeTransfer & Co. ważne jest, aby link został kliknięty w określonym czasie. Po upływie tego okresu pliki nie są już dostępne i muszą zostać ponownie przesłane przez nadawcę. Ze względów bezpieczeństwa odbiorcy zazwyczaj otrzymują przypomnienie na krótko przed upływem terminu, jeśli jeszcze nie otworzyli linku. W przypadku dostawców takich jak Dropbox lub iClouds, link jest zwykle dostępny na czas nieokreślony.

Kto jest dobrze wyposażony, posiada na urlopie oprócz aparatu również GoPro.

Kolejną kluczową przewagą nad usługą WhatsApp jest to, że przesyłane pliki nie tracą na jakości. Wysoka rozdzielczość, którą wiele smartfonów oferuje obecnie do nagrywania zdjęć i filmów wideo, nie została utracona.

Jeśli więc wybierasz się na urlop narciarski w niedalekiej przyszłości, będziesz miał różne możliwości wysłania później zdjęć z wakacji. A teraz wszyscy: Cheeeese!

Najlepsze destynacje do jazdy na nartach na wiosnę i Wielkanoc

Dużo śniegu, słońca, dobra widoczność, przyjemna temperatura: jazda na nartach ...

Regiony do narciarstwa biegowego: najlepsze destynacje dla fanów biegówek

Jest to nieco spokojniejszy rodzaj sportów zimowych. Zamiast zjeżdżać po górskich ...

$stickyFooter