Co zrobić ze starymi nartami i deskami snowboardowymi?

06/03/2023 - SnowTrex

Każdy entuzjasta sportów zimowych marzy o posiadaniu własnego sprzętu, który będzie optymalnie dopasowany do jego sylwetki i poziomu zaawansowania oraz ułatwi spontaniczne wypady na weekend na najbliższe stoki narciarskie. Niestety, narty, deski snowboardowe, odpowiednie buty i kijki w pewnym momencie się starzeją i wymagają wymiany na nowy sprzęt. Ale co zrobić ze starym sprzętem, który być może jest jeszcze dobry? SnowTrex przedstawia cztery sposoby na ograniczanie wyrzucania sprzętu narciarskiego i snowboardowego.

Co zrobić ze starymi nartami i deskami snowboardowymi?


Sprzedaj: znajdź nowych właścicieli dla swoich starych ulubieńców ze stoku

Opcją, która prawdopodobnie jako pierwsza przychodzi do głowy większości ludzi, jest znalezienie nowego właściciela dla swoich starych ulubieńców. W dzisiejszych czasach nie musisz już odwiedzać komisów czy bazarów. Chociaż nadal są to bardzo dobre opcje, możesz również po prostu wystawić sprzęt w Internecie np. na OLX i tym podobnych i czekać, aż ktoś się skontaktuje i będzie zadowolony ze skarbów. To najlepszy sposób na pozbycie się starego sprzętu i zarobienie pieniędzy, które możesz zainwestować w kolejną parę nart lub snowboardu.

Niektóre sklepy narciarskie oferują nawet zabranie starego sprzętu przy zakupie nowego i poddanie go recyklingowi lub utylizacji dla swoich klientów. W ten sposób nie musisz sam się nim zajmować i możesz od razu przejść do zakupu nowego sprzętu narciarskiego.

Oddaj sprzęt: zrób komuś prezent

Co powinieneś zrobić, jeśli twój stary sprzęt jest nadal dobry, ale zakochałeś się już w nowych nartach lub snowboardzie? Wyrzucić je i mieć wyrzuty sumienia? A może wolisz uszczęśliwić kogoś innego?

Pod choinką zawsze znajdzie się miejsce na parę nart.

Wiele osób decyduje się na to drugie rozwiązanie i korzysta z okazji, aby na przykład podarować swój sprzęt na Boże Narodzenie. Czy to w rodzinie, tj. od jednego rodzeństwa do drugiego, od matki do córki, od wujka do siostrzeńca, czy w kręgu przyjaciół – ten zimowy prezent zwykle przynosi wiele radości. Ponadto, własną fascynację sportami zimowymi można również przekazać znajomym, dając w prezencie sprzęt narciarski lub snowboardowy, budując w ten sposób nowe wspólne hobby.

Poddaj recyklingowi: zamień stare w nowe

Bardzo zrównoważoną, świadomą stylu i nowoczesną metodą, którą wybierają fani sportów zimowych, jest zmiana przeznaczenia starego sprzętu w meble lub inne przedmioty użytkowe.

Na przykład, możesz przekształcić pojedyncze narty lub deski snowboardowe w dowolny rodzaj mebli, takich jak ramki na zdjęcia, stojaki na wino lub lampy sufitowe. Jeśli w ciągu ostatnich dziesięcioleci zgromadziłeś więcej sprzętu narciarskiego, możesz go również przerobić na duże meble, takie jak ławki, krzesła, stoły, taborety lub półki.

A jeśli przyjaciele i rodzina również mają w zapasie stare narty i deski snowboardowe, sprzęt może nawet wystarczyć na kolorowe ogrodzenie, w którym każda listwa może opowiedzieć co najmniej jedną ekscytującą historię narciarską.

Dzięki innowacyjnym pomysłom i odrobinie kunsztu możesz zmienić przeznaczenie i odkryć na nowo wszystko, czego kiedyś używałeś na stokach narciarskich. Wraz ze starymi nartami, wiązania stają się wieszakami na ubrania i stylowymi otwieraczami do butelek, krótkie karwasze stają się stojakami na drewno, a kaski nowymi abażurami.

Co więcej, przetworzone elementy niekoniecznie muszą mieć zimowy styl. Kijki, na przykład, można przekształcić w stojaki na lampy, które, spryskane odrobiną farby, często nie dają żadnej wskazówki co do ich niezwykłego pochodzenia.

Dekoruj: upiększ swoje własne cztery ściany

Ci, którzy uznali swoje ostatnie narty, deskę snowboardową lub, powiedzmy, kijki za szczególnie piękne, mogą również wykorzystać je do udekorowania swojego domu.

Nieprzetworzone drewniane narty od dziadków, na przykład, wyglądają dobrze, gdy są zamontowane dekoracyjnie na ścianach. To samo działa w przypadku kolorowych i bardziej nowoczesnych desek narciarskich, które mogą wprowadzić nieco więcej koloru do domu.

Również na zewnątrz, na przykład w ogrodzie, towarzysze alpejskich stoków narciarskich okazują się być dekoracyjnymi elementami przyciągającymi wzrok. Na szczęście w tym przypadku nie musisz martwić się o odporność dekoracji na warunki atmosferyczne. Możesz je przekształcić i używać według własnego uznania.

Dekoracje narciarskie nadają się szczególnie do domów z drewnianymi elementami.

Jednym ze sposobów, aby wtopiły się w naturę i wyglądały mniej surowo, jest na przykład zrobienie doniczek ze starych butów narciarskich lub przycięcie kijków. Przymocowane do drewnianej deski lub narty, tworzą dzwoneczek, który przy powiewach wiatru tworzy przyjemne dźwięki.

FAQ dotyczące starych nart i desek snowboardowych

Co mogę zrobić ze starymi nartami i deskami snowboardowymi?

Stary sprzęt narciarski można wykorzystać na wiele sposobów, jeśli nie jest już odpowiedni dla Ciebie. Na przykład, może sprawić przyjemność innym poprzez sprzedaż lub podarowanie. Można go też wykorzystać jako mebel lub dekorację.

Kiedy mogę jeszcze sprzedać lub oddać swój stary sprzęt narciarski?

Stan nart i desek snowboardowych zależy od wielu różnych czynników. W związku z tym nie ma ustalonych standardów, które określają, czy sprzęt nadal nadaje się na stok, czy nie. Aby jednak uzyskać informacje na temat stanu sprzętu, pomocne może być sprawdzenie go w sklepie sportowym. Zazwyczaj pozwala to stwierdzić, czy sprzęt można z czystym sumieniem sprzedać lub oddać.

Gdzie mogę znaleźć inspirację do upcyklingu mojego sprzętu narciarskiego?

Jeśli potrzebujesz inspiracji, aby zdecydować, co zrobić ze starego sprzętu narciarskiego lub potrzebujesz więcej wizualnego wpływu, możesz wpisać hasła takie jak „dekoracje narciarskie” lub „meble narciarskie” w dowolnej wyszukiwarce i w rezultacie uzyskać wiele dobrych pomysłów.

Gdzie można znaleźć stare narty?

Jeśli sam nie masz nart lub nie masz ich wystarczająco dużo, aby zbudować ławkę, możesz zapytać rodzinę i przyjaciół, czy nie mają jakichś starych nart w piwnicy. W innym przypadku kreatywni fani narciarstwa mogą również zwrócić się do wypożyczalni nart i uratować stary sprzęt ze śmieci.

Najlepsze destynacje do jazdy na nartach na wiosnę i Wielkanoc

Dużo śniegu, słońca, dobra widoczność, przyjemna temperatura: jazda na nartach ...

Regiony do narciarstwa biegowego: najlepsze destynacje dla fanów biegówek

Jest to nieco spokojniejszy rodzaj sportów zimowych. Zamiast zjeżdżać po górskich ...

$stickyFooter