Narciarskie gadżety: „Carv” i inne narciarskie nowości

30/01/2023 - SnowTrex

Dla początkujących narciarzy wizyta w szkółce narciarskiej to prawdopodobnie najlepszy wybór, żeby nauczyć się eleganckich skrętów na nartach. Jeśli jednak umiesz już trochę jeździć na nartach i chcesz doskonalić swoją technikę, zamiast szkoły narciarskiej możesz skorzystać z różnych nowinek technologicznych. Na przykład „Carv” to nazwa dość nowej technologii, która ma za zadanie analizować zachowanie narciarzy na nartach, a następnie przedstawiać sugestie dotyczące poprawy. Istnieje wiele innych gadżetów narciarskich i snowboardowych, które sprawiają, że urlop narciarski jest jeszcze bardziej relaksujący, wygodny i przyjemny. SnowTrex prezentuje „Carv” i inne przydatne gadżety do sportów zimowych.

Popraw swoją technikę jazdy na nartach już teraz – dzięki innowacyjnym gadżetom narciarskim!


„Carv” – wirtualny instruktor narciarstwa

„Carv” to nazwa wirtualnego instruktora narciarstwa. Ten wirtualny instruktor narciarski jest oparty na technologii, która wykorzystuje kilka gadżetów do analizy zachowania narciarzy podczas jazdy i daje wskazówki, jak się poprawić. Głównymi elementami tego urządzenia są wkładka i mały tracker. Wkładka ma mniej niż 1 mm grubości, więc nie zmienia dopasowania buta narciarskiego. Ten gadżet narciarski jest tak mały, że można go bez problemu przymocować do trzonu buta narciarskiego. Jest on połączony z wkładką. Aby nagrane dane mogły zostać przesłane, narciarze potrzebują również aplikacji Carv na swoim smartfonie i najlepiej pary słuchawek, aby móc śledzić i wdrażać wskazówki z aplikacji podczas jazdy na nartach.

Poniższy film pokazuje, jak wirtualny instruktor narciarski może zrewolucjonizować życie na stoku:

SKIING HAS CHANGED | Are you ready?

Działanie Carv

Wkładka tego urządzeia, która ma nie więcej niż 1 mm grubości, składa się z 36 czujników wrażliwych na nacisk. Zasadniczo mierzą one pozycję i siłę wywieraną przez stopę. Jeśli przyjrzysz się bliżej czujnikom, okaże się, że jeden z nich mierzy na przykład prędkość, a dwa inne mierzą obrót i orientację nart. Wszystkie 36 czujników analizuje postawę narciarza, sposób przekazywania energii oraz rozkład masy ciała i przekazuje te informacje za pomocą aplikacji trackera do podłączonego smartfona. Na podstawie przeanalizowanych słabych punktów urządzenie wysyła wskazówki, jak poprawić technikę jazdy. Narciarz może słuchać tych wskazówek na żywo, zakładając słuchawki podczas jazdy.

Urządzenie „Carv” jest szczególnie polecane dla zaawansowanych narciarzy.

Dla kogo jest przeznaczony Carv?

Jeśli jesteś początkującym narciarzem, prawdopodobnie lepiej będzie polegać na wiedzy prawdziwego instruktora narciarstwa, aby nauczyć się jeździć na nartach. Jednak po zdobyciu odrobiny praktyki na nartach, warto od czasu do czasu sięgnąć po gadżety do uprawiania sportów zimowych. Nawet (daleko) zaawansowani narciarze mogą skorzystać z nowej technologii. W końcu nigdy nie widzisz siebie na nartach i nie możesz w pełni przeanalizować, gdzie postawa, carving, nacisk na krawędź itp. mogą być jeszcze zoptymalizowane. Aplikacja jest przeznaczona nie tylko dla narciarzy klasycznych, ale także dla freestylerów. Urządzenie Carv może również mierzyć czas spędzony w powietrzu oraz obciążenie podczas skoku i lądowania. Dzięki wskazówkom z aplikacji można również zoptymalizować skoki.

Freestylerzy mogą również doskonalić swoją technikę dzięki urządzeniom takim jak „Carv”.

Więcej funkcji Carv

Urządzenie Carv „towarzyszy” narciarzom w dłuższej perspektywie w optymalizacji ich stylu jazdy, a nie tylko w momencie jazdy. Na przykład można wyznaczyć różne cele i zdefiniować projekty, za które narciarz może zbierać punkty. Poza tym aplikacja nie usuwa wyników poszczególnych przejazdów, ale je gromadzi, co pozwala na ogólną analizę postępów na koniec sezonu. Za pomocą aplikacji Carv można też łączyć się ze znajomymi – trwa więc rywalizacja o to, kto jest lepszym technicznie narciarzem.

Aplikacja Carv przechowuje wszystkie dane zebrane podczas jazdy na nartach.

Zestaw do woskowania zapewniający optymalne przygotowanie nart i desek snowboardowych

Każdy miłośnik sportów zimowych wie, jak ważne są odpowiednio nawoskowane narty i deski snowboardowe. Jednak przy regularnych wyjazdach w góry odpowiednie utrzymanie sprzętu może stać się dość kosztowne. Ten gadżet narciarski pomoże zaoszczędzić czas i pieniądze entuzjastom nart i snowboardu. „Waxing Kit“ zawiera wszystkie przybory potrzebne do ostrzenia, woskowania i optymalnego ustawienia nart lub snowboardów. Jest lekki i łatwy w transporcie, dlatego bez problemu zmieści się w każdym bagażu narciarskim. Podstawowe narzędzia, takie jak skrobak do metalu, białe i czarne P-Tex Sticks, podkładki polerskie i mosiężna szczotka, zapewniają szybkie woskowanie i elementarne naprawy podstawy. Dlatego ten przybornik narciarski to absolutny niezbędnik na następny urlop w górach.

Dzięki zestawowi do woskowania, narciarze zawsze będą mogli cieszyć się świetnie nawoskowanymi nartami na stoku bez większego wysiłku.

Rally-Gloves – wielofunkcyjne rękawice

Rękawice narciarskie służą jako rezerwuar ciepła dla dłoni i opuszków palców podczas jazdy na nartach lub snowboardzie. Jednak gdy tylko zdejmiesz rękawice, zaczyna się robić zimno i opuszki palców powoli zaczynają zamarzać. Najpóźniej po trzecim zdjęciu panoramicznym telefon komórkowy musi być szybko włożony z powrotem do kieszeni, a rękawice szybko założone. Ale nawet jeśli ręce były na świeżym górskim powietrzu tylko przez krótki czas, duża część ciepła zniknęła i już nie wróci. Rękawice Rally rozwiązują właśnie ten problem. Są wystarczająco elastyczne, by bez problemu obsługiwać telefony komórkowe, a na opuszkach palców zastosowano specjalny materiał, który umożliwia obsługę ekranu dotykowego nawet przez rękawicę.

Ale oprócz tej praktycznej funkcji rękawice Rally mają też inne wspaniałe cechy. Są wodoodporne, mają zamek błyskawiczny na ogrzewacze dłoni i wyjmowaną wewnętrzną wyściółkę, która również jest kompatybilna z ekranem dotykowym. Dzięki tym rękawiczkom miłośnicy sportów zimowych nie mają już zimnych palców, nawet jeśli co 5 minut wyciągają smartfon, żeby zrobić kolejne zdjęcie.

Aby palce nie marzły tak szybko podczas obsługi smartfona, istnieje gadżet narciarski Rally Gloves.

Wosk do fok gwarantujący płynną jazdę na nartach

Miłośnicy sportów zimowych, którzy uprawiają skialpinizm, z pewnością znają zjawisko „oblepiania”: kiedy w dolinie panują wysokie temperatury, śnieg może być błotnisty i mokry już na pierwszych metrach trasy. To nie tylko zmniejsza doznania z jazdy na nartach, ale także powoduje, że tkanina jest przesiąknięta wodą. W trakcie podchodzenia spadające temperatury w wyższych partiach powodują, że świeży śnieg zamarza na mokrej tkaninie. Zjawisko to nazywane jest „pęcznieniem” i sprawia, że ostatnie metry przed metą są trudne dla każdego narciarza skitourowego, ponieważ foki nie spełniają już pożądanej funkcji. Jeśli narciarze skitourowi nie znajdą rozwiązania na czas, może to szybko stać się niebezpieczne, ponieważ przyczepność fok znacznie spada.

Ten gadżet do nart tourowych jest idealny na taki scenariusz. Jego zastosowanie jest również bardzo proste: wystarczy posmarować foki woskiem przed rozpoczęciem wycieczki, a śnieg nie będzie się już do nich przyklejał. Narciarze, którzy nie chcą ryzykować, powinni zawsze mieć przy sobie ten gadżet narciarski.

Wosk do fok nie tylko zapobiega oblepianiu podczas ski touringu, ale także sprawia, że przyczepność materiału nie słabnie.

Hydra Pack Stow Bottle – praktyczny pojemnik na wodę

Podczas długiego dnia spędzonego na nartach szczególnie ważne jest nawodnienie organizmu. Entuzjaści sportów zimowych, którzy w pierwszej chwili pomyślą o piersiówce, nie są daleko od celu. Butelka „Hydra Pack Stow Bottle” z wyglądu nie różni się od dużej piersiówki, mimo że nie jest wykonana z metalu, ale ze specjalnego tworzywa sztucznego. Jednak ten gadżet narciarski jest wyjątkowy, ponieważ miękki materiał, z którego wykonano butelkę, pozwala na odkształcenie lub zgięcie pojemnika z wodą i schowanie go w kieszeni, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba. Oznacza to, że nie musisz koniecznie zabierać ze sobą na stok ogromnego plecaka, ponieważ na ten narciarski gadżet wystarczy miejsca nawet w kurtce narciarskiej.

Kompaktowe rozwiązanie do transportu napojów na stoku wygląda następująco:

HydraPak Stow Bottle

Jeśli więc nie ma już miejsca na tradycyjną piersiówkę, „inne” płyny zawsze można wlać do pojemnika na wodę. Ale wszystko z umiarem, bo bezpieczeństwo na stoku jest bez wątpienia najważniejsze. Pewne jest jednak to, że Hydra Pack Stow Bottle jest niezastąpionym towarzyszem długich dni na stoku. Przy okazji, butelka jest szczególnie popularnym gadżetem snowboardowym. Dla większości snowboardzistów plecak jest jednak bardzo niewygodny podczas jazdy, ponieważ ogranicza mobilność. Butelka Hydra Pack Stow Bottle mieści się w kieszeni kurtki dzięki elastycznemu materiałowi i nie ma ryzyka skaleczenia się, ponieważ butelka nie jest twarda, jak tradycyjne butelki wykonane z twardego plastiku lub metalu.

LAZY’s – but narciarski staje się butem do biegania

Buty narciarskie są niewątpliwie niezbędne do jazdy na nartach, ale rzadko kiedy są wygodne. Szczególnie jeśli chodzi o chodzenie w sztywnych butach narciarskich. Podczas gdy snowboardziści mogą wygodnie chodzić w butach do wyciągu, narciarze muszą męczyć się w butach narciarskich w kierunku gondoli. Zarówno mięśnie pośladków, jak i nóg są stale napięte przez pochylenie butów narciarskich do przodu. Sztywne połączenie butów i płaska podeszwa jeszcze bardziej utrudniają poruszanie się. Zdejmowanie butów narciarskich i noszenie ich w ręku rozwiązuje problem tylko chwilowo, ponieważ dodatkowy ciężar butów na dłuższą metę obniża komfort noszenia. Ponadto musisz nosić ze sobą buty na zmianę, a niestety zakładanie i zdejmowanie butów narciarskich też nie zawsze należy do przyjemności. Lepiej więc zostawić buty na miejscu i skorzystać z praktycznego sprzętu narciarskiego „LAZY’s”.

Ten narciarski gadżet jest przypinany pod palcami buta poza trasą i zaciskany gumką na pięcie buta narciarskiego. Podwyższenie z przodu buta oznacza, że entuzjaści sportów zimowych nie muszą już stale minimalnie zginać kolan, a także umożliwia ergonomiczny ruch kroczenia. Podeszwa tego gadżetu zapewnia również, że nie ma ryzyka poślizgnięcia się. W ten sposób gadżet narciarski LAZY’s zapewnia wyprostowaną postawę podczas stania, a także wygodniejszy i bezpieczniejszy chód.

W jaki sposób niezgrabny but narciarski staje się butem do biegania? W ten sposób:

LAZYS product video

Ten gadżet jest szczególnie praktyczny, między innymi dlatego, że można go złożyć. Dzięki niewielkim rozmiarom można go łatwo schować lub przypiąć do kijka narciarskiego. Dzięki LAZY’s nawet noszenie butów narciarskich staje się częścią przyjemności z jazdy.

Nadmuchiwane bagażniki dachowe – nieskomplikowana pomoc w transporcie

Zbliża się urlop narciarski, wszystkie walizki są spakowane, teraz pozostaje tylko przymocować nieporęczny bagażnik dachowy do samochodu. To może czasem kosztować czas, energię i nerwy. Nadmuchiwane bagażniki dachowe mają rozwiązać ten problem i zastąpić nieporęczne i ciężkie bagażniki dachowe z przeszłości. Ten nowoczesny gadżet składa się zwykle z dwóch nośnych, nadmuchiwanych elementów, które umieszcza się na dachu od lewej do prawej strony. Elementy te są mocowane za pomocą pasów napinających, które są przekładane przez okna samochodu i mocowane pod dachem od wewnątrz. Oczywiście po zamontowaniu bagażnika dachowego okna można bez problemu zamknąć. Dzięki małej i lekkiej konstrukcji bagażnik dachowy można łatwo schować w schowku.

Gadżet narciarski rozkłada się za pomocą pompki ręcznej lub zintegrowanego mechanizmu pompującego. Montaż bagażnika dachowego jest nieskomplikowany i zajmuje zaledwie kilka minut. Bagażniki dachowe mogą być stosowane przy prędkościach do 120 km/h i są odporne nawet na lodowate mrozy. Nawet silne hamowanie nie stanowi problemu dla nadmuchiwanych boxów dachowych, co czyni ten gadżet praktyczną innowacją transportową.

Nadmuchiwany bagażnik dachowy brzmi trochę jak science fiction, ale istnieje naprawdę:

Car Roof Rack Shred Rack - the most useful inflatable roof rack in the world- perfect for travelling

„PHOOZY Thermal Phone Case” – doskonała ochrona termiczna dla Twojego telefonu komórkowego

Wielu turystów chce w wolnym czasie cieszyć się naturą i odłożyć na bok swój telefon komórkowy. Detoks od mediów społecznościowych ma na wiele sposobów przyczynić się do optymalnego wypoczynku i wyłączenia się. Jednak równie wielu entuzjastów sportów zimowych nie chce rezygnować ze swoich smartfonów, zwłaszcza na wysokości ponad 2000 m. Powodem jest z jednej strony komunikacja w górach z innymi podróżnikami, a z drugiej wyjątkowe górskie panoramy, które można uchwycić aparatem telefonu komórkowego. Era aparatów cyfrowych już dawno minęła, ponieważ smartfony od dawna potrafią robić wysokiej jakości zdjęcia. Niestety, w niskich temperaturach smartfony szybko tracą moc baterii i w krótkim czasie wyłączają się. „PHOOZY Thermal Phone Case” stanowi remedium na ten problem i jest odpowiednim sprzętem narciarskim dla każdego amatora fotografii lub maniaka telefonów komórkowych.

Poniższy film prezentuje, jak miłośnicy sportów zimowych mogą chronić swoje telefony komórkowe na stoku:

PHOOZY Thermal iPhone Case // Protect Your Devices from Heat/Cold + MORE! (As Seen On Shark Tank!)

Technologia skafandra kosmicznego NASA izoluje urządzenie w niskich temperaturach, utrzymując je w cieple i przedłużając żywotność baterii.Ponadto etui na telefon komórkowy posiada ochronę przed uderzeniami o standardzie wojskowym, która chroni telefon przed upadkami z wysokości do trzech metrów. Wodoodporne etui PHOOZY Thermal Phone Case nie zakłóca sygnałów telefonu komórkowego, Wi-Fi ani Bluetooth. Oznacza to, że można bez problemu prowadzić rozmowy i robić liczne zdjęcia bez ryzyka, że telefon rozładuje się wcześniej niż zwykle.

„Tile Essentials Bundle” – narzędzie do odnajdywania kosztowności

Niektórym zdarza się to cały czas, innym rzadziej: zgubienie cennych przedmiotów jest częścią codziennego życia wielu ludzi i niezmiennie powoduje irytację i frustrację. Mimo że w wielu miejscach są stałe miejsca na portfel, telefon komórkowy czy karnet narciarski, przedmioty te czasami znikają bez śladu, nawet podczas urlopu narciarskiego. Aby przeciwdziałać zapominalstwu, wymyślono gadżet narciarski „Tile Essentials Bundle”. Za pomocą tego urządzenia można przylepić specjalne naklejki lub umieścić je w odpowiednich miejscach. Za pomocą darmowej aplikacji na telefon komórkowy naklejki, a tym samym przedmioty znajdujące się w promieniu 60 m, są rejestrowane przez Bluetooth i mogą zostać odnalezione. Jeśli promień ten zostanie przekroczony, aplikacja zlokalizuje ostatnią pozycję przedmiotu. W przypadku zgubienia telefonu komórkowego tak zwane „Tiles” zapewniają jego lokalizację. Cenne przedmioty można znaleźć z pomocą tego gadżetu nawet przy dużych opadach śniegu lub we mgle.

Ten klip pokazuje, jak działa tracker Bluetooth dla smartfona:

Which Tile Bluetooth Tracker is best? | Pro vs Mate vs Slim vs Sticker

Przy okazji, opisane tu gadżety narciarskie i snowboardowe stanowią doskonały prezent dla zapalonych miłośników sportów zimowych.

FAQ dotyczące gadżetów narciarskich

Czym są gadżety narciarskie?

Gadżety narciarskie to technologie, które ułatwiają życie miłośnikom sportów zimowych. Na przykład wirtualny instruktor narciarski „Carv” pomaga zoptymalizować zachowanie na nartach za pomocą specjalnej wkładki, małego trackera i aplikacji. Innym gadżetem jest między innymi mata podłogowa z neoprenu, która chroni przed kontaktem z błotem pośniegowym podczas przebierania się na parkingu.

Jakie gadżety narciarskie są dostępne?

Jest ich wiele, m.in.: dzięki wirtualnemu instruktorowi narciarskiemu „Carv” miłośnicy sportów zimowych mogą doskonalić swoją jazdę na nartach. Neoprenowa mata podłogowa zapobiega kontaktowi z błotem pośniegowym podczas przebierania się na parkingu. Rękawica Bluetooth pozwala miłośnikom sportów zimowych prowadzić rozmowy telefoniczne nawet podczas jazdy na nartach. Kształtne kule śnieżne są możliwe do wykonania dzięki urządzeniu do kształtowania kul śnieżnych.

Co to jest „Carv”?

„Carv” to nazwa technologii, która jest w pewnym sensie wirtualnym instruktorem narciarstwa. Składa się z wkładki i małego trackera. Potrzebna jest również aplikacja „Carv” i słuchawki. Podczas jazdy na nartach „Carv” analizuje zachowania narciarzy i daje wskazówki do optymalizacji.

Ile kosztuje „Carv”?

Koszt dwóch wkładek i dwóch trackerów to około 225 euro.

Co analizuje „Carv” podczas jazdy na nartach?

48 czujników umieszczonych na wkładce o grubości mniejszej niż 1 mm mierzy m.in. postawę ciała, rozkład ciężaru w bucie, nacisk na krawędzie i inne. W ten sposób analizowana jest technika osoby jeżdżącej i oceniana, dzięki czemu możliwe są sugestie dotyczące poprawy.

Jak mogę samodzielnie przygotować narty?

Dzięki „Waxing Kit” narciarze i snowboardziści mogą samodzielnie przygotować i pielęgnować swój sprzęt. Pakiet zawiera m.in. podstawowe narzędzia do pielęgnacji sprzętu, takie jak metalowe skrobaczki, białe i czarne P-Tex Sticks, pady polerskie, a także mosiężne szczotki, które zapewniają szybkie woskowanie i elementarne naprawy bazy.

W jakich rękawicach narciarskich można obsługiwać smartfon?

Istnieją liczne rękawice, które mają specjalne materiały wszyte na opuszkach palców, dzięki czemu smartfon może być obsługiwany również przez rękawice. Na przykład „Rally Gloves” są kompatybilne z ekranami dotykowymi i wystarczająco elastyczne, aby bez problemu obsługiwać telefony komórkowe. Oprócz tej funkcji są one również wodoodporne, mają zamek błyskawiczny na ocieplacze dłoni i wyjmowaną wewnętrzną podszewkę.

Jak uniknąć „pęcznienia” fok podczas wycieczki narciarskiej?

Aby zapobiec „pęcznieniu” fok, można zastosować wosk. Po prostu rozsmarowuje się go na materiale, aby śnieg już nie przywierał.

Jaki pojemnik jest używany do przenoszenia wody na stoku?

„Hydra Pack Stow Bottle” to wyjątkowa butelka pod względem składu. Materiał, z którego wykonano butelkę do picia, pozwala na złożenie pojemnika na wodę i przechowywanie go w dowolny sposób. Dzięki temu nie ma potrzeby posiadania dodatkowego plecaka, ponieważ pojemnik można również łatwo schować w kieszeni kurtki.

Jak chodzenie w butach narciarskich może stać się wygodniejsze?

Z pomocą LAZY’S droga do wyciągu staje się przyjemnością. Gadżet jest przypinany pod palcami buta poza trasą i umożliwia ergonomiczny ruch kroczenia. Podeszwa gadżetu sprawia również, że nie ma ryzyka poślizgnięcia się.

Jakie są zalety nadmuchiwanych bagażników dachowych?

Dzięki niewielkim rozmiarom i wadze nadmuchiwane bagażniki dachowe można łatwo schować w schowku, a ich montaż nie zajmuje wiele czasu.

Jak zapobiec rozładowaniu baterii telefonu komórkowego w niskich temperaturach?

Z pomocą „PHOOZY Thermal Phone Case” można zapobiec szybkiemu rozładowaniu baterii telefonu w niskich temperaturach. Zastosowana w etui technologia skafandra kosmicznego NASA izoluje urządzenie w niskich temperaturach i wydłuża żywotność baterii. Dodatkowo etui na telefon posiada ochronę przed wstrząsami jakości wojskowej, która chroni telefon przed upadkami z wysokości do trzech metrów.

Co może zapobiec zagubieniu przedmiotów?

Za pomocą „Tile Essentials Bundle” naklejki mogą być przymocowane lub przechowywane wewnątrz cennych przedmiotów. Za pomocą aplikacji na telefon komórkowy przedmioty znajdujące się w promieniu 60 m są sygnalizowane przez Bluetooth i można je znaleźć. Jeśli promień jest zbyt duży, aplikacja ustala ostatnią lokalizację przedmiotu.

Bez hałasu i spalin: 10 ośrodków wyłączonych z ruchu kołowego

Zapinamy narty i wyłączamy silniki: poniżej znajdą Państwo 10 ośrodków ...

Hotele wysokogórskie w Alpach

Urlop pomiędzy najwyższymi szczytami Alp i w samym środku terenu narciarskiego ...

$stickyFooter