Wyjątkowe prezenty dla miłośników sportów zimowych

14/11/2023 - SnowTrex

Święta tuż tuż, a nam wciąż brakuje pomysłu na idealny prezent pod choinkę? Poniżej przedstawiamy kilka ciekawych propozycji prezentów specjalnie dla miłośników nart i snowboardu.

Jaki prezent będzie najlepszy dla wytrawnego narciarza?

Dla łasucha – narciarz z czekolady

Kto nie ma ochoty wydawać zbyt dużej sumy, ale mimo to nie chciałby rezygnować z choćby drobnego upominku, może sięgnąć po ten pyszny prezent. Figurka „Narciarz“ wytwarzana jest ręcznie w regionie Łużyce z niezwykłą starannością. Do wyboru mamy czekoladę mleczną lub gorzką. 90 gram czystej przyjemności w formie narciarza! Do zamówienia online w cukierni Felicitas, koszt ok. 10 €.

Dla uzależnionych od zimy – magiczny śnieg w woreczku

Idealny prezent na każdą kieszeń dla wszystkich amatorów zimy: śnieg! Ten magiczny proszek do domowego użytku jest do nabycia w 30-gramowych woreczkach. Wystarczy odrobina wody i efekt gotowy – z jednej łyżeczki proszku otrzymamy szklankę białego puchu. Niezależnie od pogody, można tym samym uzyskać namiastkę zimy. „Magic Snow Powder“ kupić można na stronie Liebeskummerpillen w cenie ok. 4 €.

Dla wygodnych – Skiboot-Butler

Kto choć raz miał buty narciarskie na nogach, dobrze zna to uczucie: stopa nie powinna być co prawda zbyt ściśnięta, całość musi jednak dobrze przylegać do nogi. W tym celu należy mocno dopiąć klamry, co w zależności od pozycji może wymagać sporo wysiłku. Dr Michael Völpel znalazł rozwiązanie tego problemu w postaci małego pomocnika. Niewielki plastikowy element zakłada się bezpośrednio na klamrę buta, wytwarzając w ten sposób efekt dźwigni. Zapinanie butów jeszcze nigdy nie było tak proste! Cena: ok. 10 €. www.skiboot-butler.de

Dla miłośników jazdy w głębokim śniegu – kurs lawinowy

Amatorzy jazdy w głębokim śniegu, snowboardu i wypraw w rakietach śnieżnych powinni doskonale się orientować w aktualnych warunkach na danym terenie oraz wiedzieć, jak zachować się w sytuacji zagrożenia. Idealnym prezentem będzie w tym przypadku kurs lawinowy, podczas którego zapoznać można się z podstawowymi zagrożeniami na otwartym terenie. W ofercie są szkolenia różnego rodzaju – począwszy od 15-minutowych wykładów, po kursy weekendowe. Wśród organizatorów znaleźć można kluby alpejskie, ratowników górskich lub SAAC (Snow & Alpine Awareness Camps). Ceny na zapytanie.

W teren należy wyruszać tylko po wcześniejszym odbyciu kursu lawinowego!

Dla miłośników retro – meble ze starych nart

Styryjski projektant Jakob Lederer przekształca stare narty w niezwykle oryginalne elementy wyposażenia. Meble wykonane z wiekowego sprzętu narciarskiego zawsze są unikatowe – pomysłowość nie ma tu natomiast granic. Z kijków narciarskich powstają elementy garderoby, natomiast z przedniej części nart kosze i donice na kwiaty.

Także deski snowboardowe można wykorzystać jako ławki, stoły i nie tylko. W ten sposób meble nabierają niepowtarzalnego alpejskiego charakteru. Ceny za oryginalne wykonanie wahają się, w zależności od nakładu pracy i wielkości, w granicach 90 € – 720 €. Konkretny cennik dostępny jest na zapytanie na stronie www.skimoebel.at.

Fani sportów zimowych mogą również mieć eleganckie meble wykonane ze starych nart.

Dla majsterkowiczów – warsztaty z budowy nart Build2Ride

Indywidualne narty, samodzielnie zaprojektowane i zbudowane – marzenie wielu miłośników sportów zimowych. Ekipa z build2Ride spełnia to marzenie w ciągu jednego weekendu. Opłata za udział w seminarium pozwoliłaby co prawda na zakup sprzętu z wyższej półki, w tym przypadku liczy się jednak stworzenie unikatowych nart według własnego projektu. Doświadczenie jedyne w swoim rodzaju z wyjątkowym produktem końcowym. Warsztaty kosztują ok. 700 €, rezerwacja na stronie www.build2ride.com.

Dla miłośników gadżetów – GoPro Hero4

Kamera sportowa to doskonały prezent dla amatorów białego szaleństwa, którzy są z techniką za pan brat. Umocowana przykładowo na kasku, pozwoli na uwiecznienie niezapomnianych chwil na śniegu. Model GoPro Hero4 o wysokiej rozdzielczości jest sterowany głosowo i obsługiwany przy użyciu wyłącznie jednego przycisku. Kto chciałby pójść o krok dalej, może wybrać wersję Hero5, która jest nie tylko bardziej kompaktowa, ale także wodoodporna. Koszt: ok. 330 €.

Wśród naszych propozycji zabrakło optymalnego prezentu? Czasem najbardziej oczywisty pomysł jest zarazem najlepszy: urlop narciarski na śniegu. SnowTrex oferuje w tym zakresie wiele ciekawych propozycji.

Najlepsze destynacje do jazdy na nartach na wiosnę i Wielkanoc

Dużo śniegu, słońca, dobra widoczność, przyjemna temperatura: jazda na nartach ...

Regiony do narciarstwa biegowego: najlepsze destynacje dla fanów biegówek

Jest to nieco spokojniejszy rodzaj sportów zimowych. Zamiast zjeżdżać po górskich ...

$stickyFooter