Teren narciarski Madonna di Campiglio

30/01/2019 - SnowTrex

Włoski teren narciarski Madonna di Campiglio należy wraz z 60 km tras narciarskich i 22 km tras biegowych do regionu Skiarea Campiglio Dolomiti di Brenta. Łącznie jest tu do dyspozycji 150 km tras, 5 snowparków, bogata oferta atrakcji poza stokiem, a także zaplecze kulinarne i oferta après-ski.

Widok na Dolomity.

1) Teren narciarski Madonna di Campiglio

  • Teren narciarski Madonna di Campiglio na wysokości pomiędzy 1550 i 2500 m
  • 60 km tras narciarskich, 22 km tras biegowych, 19 wyciągów, 1 snowpark
  • Skiarea Campiglio Dolomiti di Brenta z 150 km tras i 4 snowparkami
  • Karnet „Superskirama Dolomiti Adamello-Brenta“ z 380 km tras

Ośrodek Madonna di Campiglio znajduje się na wysokości 1550 m na terenie narciarskim o tej samej nazwie, w Val Rendena we włoskiej prowincji Trydent. Dolina Rendena jest malowniczo położona w otoczeniu łańcuchów górskich grupy Adamello, Presanella i Dolomitów Brenta. Teren narciarski Madonna di Campiglio rozciąga się na wysokości 1550-2500 m w Parku Krajobrazowym Adamello-Brenta. Do dyspozycji jest tu 60 km tras, które dzielą się na 29 km tras niebeskich, 23 km tras czerwonych i 8 km tras czarnych. Bezproblemowy transport gwarantuje tu 19 wyciągów, w tym 5 gondoli, 13 wyciągów krzesełkowych i 1 orczyk.

Na miłośników narciarstwa biegowego czeka tu sieć tras o długości 22 km, przebiegająca wśród ośnieżonych lasów Madonna di Campiglio. Do 15 km tras wokół Pinzolo zaliczają się oświetlone odcinki oraz wymagające trasy wysokogórskie. Amatorzy freestyle mogą się wyszaleć w snowparku XL „Ursus“ z trzema strefami i licznymi konstrukcjami.

Na terenie narciarskim Madonna di Campiglio dostępnych jest 60 km tras.

Teren narciarski Madonna di Campiglio jest częścią regionu Skiarea Campiglio Dolomiti di Brenta, który obejmuje dodatkowo tereny narciarskie Pinzolo i Folgarida-Marilleva. Campiglio Dolomiti di Brenta z dostępem do 150 km tras i 60 wyciągów jest największym połączonym terenem narciarskim prowincji Trydent. Rozciąga się on na wysokości od 850 m do 2500 m, oferuje dostęp do 4 snowparków i jest w 95% naśnieżany.

Z karnetem narciarskim „Superskirama Dolomiti Adamello-Brenta“ miłośnicy sportów zimowych mogą korzystać z 380 km na terenach Skiarea Campiglio Dolomiti di Brenta, Andalo-Fai della Paganella, Monte Bondone, Alpe Cimbra-Folgaria oraz Lavarone, a także z tras w Val de Sole. 150 wyciągów kursuje w całym regionie na wysokości do 3000 m.

W Madonna di Campiglio w miesiącach od grudnia do kwietnia można liczyć na 7 godzin ze słońcem. Grubość pokrywy śnieżnej dochodzi średnio do 30 cm w dolinie i 70 cm w górnej stacji. O idealne warunki narciarskie zadbają ponadto nowoczesne urządzenia naśnieżające.

Nasi eksperci ocenili główne kryteria „Gondole & wyciągi“ oraz „Warunki narciarskie“ w Madonna di Campiglio na 4 gwiazdki.

2) Plan nartostrad Madonna di Campiglio

3) Jazda na nartach na terenie Madonna di Campiglio

W Madonna di Campiglio oraz Pinzolo dostępnych jest łącznie niemal 500 instruktorów oraz liczne wypożyczalnie sprzętu. Kursy grupowe i indywidualne dla narciarzy, narciarzy biegowych, snowboardzistów i miłośników freeride organizowane są w Madonna di Campiglio w „Scuola Italiana Sci Fondo Malghette“, „Scuola Italiana Snowboard Zebra“ oraz „Scuola italiana sci Italian Ski Academy“.

W centrum terenu Skiarea Campiglio Dolomiti di Brenta znajduje się gondola „Pinzolo Campiglio Express“, dzięki której można w ciągu 16 minut dotrzeć z Madonny di Campiglio do Pinzolo. Dzięki „Dolomiti Express“ można natomiast bez problemu dotrzeć z Madonny di Campiglio i Pinzolo do tras w Val di Sole.

Najdłuższa trasa w regionie to „DoloMitica“, licząca 5750 m. Na miłośników snowboardu i freestyle wszystkich poziomów trudności czeka snowpark „Ursus“ w części Grosté w Madonnie di Campiglio oraz „Brentapark“ w Pinzolo. Oba zaliczane są dzięki różnorodnym konstrukcjom do najbardziej atrakcyjnych snowparków w prowincji Trydent.

W Madonna di Campiglio nie zabraknie również biegówek.

W ocenie naszych ekspertów teren narciarski Madonna di Campiglio otrzymał w kategoriach „Rodziny & dzieci“, „Początkujący“ oraz „Zaawansowani & fani freeride“ po 4 gwiazdki. Oferta dla narciarzy biegowych otrzymała 3 gwiazdki, snowparki zostały natomiast wyróżnione 5 gwiazdkami.

4) Ocena ekspertów

Teren narciarski Madonna di Campiglio otrzymał w ocenie naszych ekspertów wyśmienitą notę łączną 4,3 gwiazdki. Najwyższa ocena została przyznana w kategoriach „Snowparki“ oraz „Oznakowanie“. Bardzo atrakcyjna oferta dla rodzin, dzieci, początkujących, zaawansowanych i fanów freeride została wyróżniona 4 gwiazdkami. Kategorie „Narciarstwo biegowe“, „Après-ski“ oraz „Dojazd & miejsca parkingowe“ zostały ocenione na 3 gwiazdki.

Aktualny stan i dalsze informacje na stronie SnowTrex.

5) Atrakcje poza stokiem

Teren narciarski Skiarea Campiglio Dolomiti di Brenta cieszy miłośników sportów zimowych bogatą ofertą atrakcji także poza stokiem.

Wraz z wykwalifikowanym przewodnikiem można się wybrać na wyprawy w rakietach śnieżnych lub wędrówki zimowe wśród ośnieżonych krajobrazów. Trasy prowadzą między innymi do Doliny Val Gelada i na szczyty Cima Roma, Cima Vagliana oraz Cima Presanella. Na miłośników łyżwiarstwa czeka w Pinzolo trasa olimpijska, natomiast w Madonna di Campiglio można jeździć na jeziorze Conca. Atrakcją jedyną w swoim rodzaju jest przejażdżka psim zaprzęgiem ze szkółką „Athabaska“ w Madonna di Campiglio.

Miejsce na chwilę przerwy w Madonna di Campiglio.

Na bogate zaplecze kulinarne i imprezowy nastrój podczas après-ski można liczyć między innymi w lokalach „Chalet Fiat“, „Doss de Sabion“, „Skihütte Boch“ oraz „Bar Paninoteca Elmas“.

W ocenie naszych ekspertów teren narciarski Madonna di Campiglio uzyskał 3 gwiazdki w kategorii „Après-ski“ oraz aż 4 gwiazdki za „Górskie restauracje & ofertę gastronomiczną“.

6) Ośrodki na terenie narciarskim

Madonna di Campiglio jest nowoczesnym ośrodkiem należącym do terenu narciarskiego o tej samej nazwie w dolinie Val Rendena. Ośrodek ten rozciąga się 30 km na północ od Trydentu ponad gminami Pinzolo i Tre Ville. W Madonnie di Campiglio nie zabraknie licznych butików, kawiarni, restauracji i barów.

Trient – stolica regionu Trydent-Tyrol Południowy, leży w odległości 100 km na północ od Werony i 55 km na południe od Bolzano w dolinie Adygi. Przez miasto przepływa rzeka Adyga, wokół znajdują się natomiast masywy Paganella, Monte Bondone, Monte Calisio oraz Becco di Filadonna. Dzisiejsze miasto uniwersyteckie posiada również bardzo bogatą historię. Podczas przejazdu wyciągiem ponad rzeką Adygą można podziwiać wyjątkową panoramę miasta. Historyczne centrum jest natomiast ukształtowane przez liczne kościoły z różnych epok. Do licznych miejsc godnych zwiedzenia należą m.in. „Museo delle Scienze“, Historyczne Muzeum Alpejskie, muzeum „Le Gallerie di Piedicastello“ oraz pomnik Dantego.

7) Dojazd do terenu narciarskiego Madonna di Campiglio

Do terenu narciarskiego Madonna di Campiglio można z powodzeniem dotrzeć samochodem, kierując się na Innsbruck oraz Bolzano. Podczas przejazdu przez Austrię należy pamiętać o obowiązku wykupienia winiety na autostrady.

Pociągiem można dojechać bezpośrednio na dworzec Madonna di Campiglio, który jest oddalony o ok. 80 km od dworca Trient, połączonego z wieloma europejskimi dworcami.

Najbliższe lotniska znajdują się w Weronie i Innsbrucku, w odległości odpowiednio 150 i 225 km. Stamtąd można dotrzeć do ośrodka Madonna pociągiem.

Nasi eksperci ocenili kategorię „Dojazd & miejsca parkingowe“ w Madonna di Campiglio na 3 gwiazdki.

8) Pogoda, pokrywa śnieżna i webcams w Madonna di Campiglio

A może by tak przed wyprawą na stok zerknąć na teren narciarski i zobaczyć, czy świeci słońce? SnowTrex udostępnia informacje na temat pogody, aktualnych warunków narciarskich, a także zdjęcia z kamer internetowych.

Jakim typem sportowca zimowego jesteś?

Zima daje wiele okazji do bycia aktywnym. Niektóre osoby lubią jeżdżenie na ...

Który model nart wybrać? Wskazówki dotyczące zakupu nart

Od czasu triumfu narciarstwa biegowego kilka lat temu, nowa seria modeli została ...

$stickyFooter