Sylwester i nowy rok na nartach - Wyjazdy na narty 2024/2025

Sylwester na śniegu to marzenie niejednego z nas.
Przywitanie Nowego Roku w zimowej atmosferze to doskonały pomysł na połączenie urlopu narciarskiego i Sylwestra. Zapraszamy do rezerwacji wyjazdów na Sylwestra w niezwykle atrakcyjnych cenach. Wiele wyjątkowych ofert już czeka!
Termin ten cieszy się co prawda dużą popularnością, postaramy się jednak spełnić wszystkie noworoczne życzenia. Warto pamiętać, że jedynie w przypadku odpowiednio wczesnej rezerwacji można liczyć na największy wybór ofert na Sylwestra w korzystnych cenach. Poniżej przedstawiamy kilka z naszych propozycji na wyjazdy narciarskie w terminie sylwestrowym.

Sylwester i nowy rok na nartach - Wyjazdy na narty 2024/2025
Sylwester i nowy rok na nartach - Wyjazdy na narty 2024/2025

Dlatego warto zaplanować urlop narciarski w okresie Sylwestra

Wyjątkowa atmosfera to tylko jeden z powodów, dla których warto się zdecydować na termin sylwestrowy. Zaletą urlopu narciarskiego na Sylwestra są przede wszystkim przypadające w tym okresie ferie zimowe: wyjazd sylwestrowy jest idealny dla rodzin, które z reguły zależne są od terminów ferii szkolnych. Jest to idealne rozwiązanie również dla osób, którym pod koniec roku nie zostało zbyt wiele dni wolnych lub które nie chcą już na początku roku wykorzystywać zbyt wielu dni. Dzięki temu można bez problemu zaplanować wypoczynek w górach wraz z rodziną i przyjaciółmi! Fajerwerki w otoczeniu górskich krajobrazów to niezapomniane przeżycie!

Te tereny narciarskie gwarantują w okresie Sylwestra najlepsze warunki narciarskie

To pytanie zadaje sobie wielu miłośników białego szaleństwa, ze względu na doświadczenia z poprzednich sezonów: czy w okresie sylwestrowym na terenach narciarskich będzie wystarczająco dużo śniegu? Odpowiedź jest prosta: oczywiście! Liczne tereny narciarskie na lodowcach w Austrii, jak Lodowiec Stubai, Lodowiec Pitztal, czy Lodowiec Kaunertal gwarantują optymalne warunki do jazdy na nartach. Także urlop zimowy w Dolinie Ziller jest godny polecenia: z karnetem narciarskim Zillertaller Superskipass jest do dyspozycji ogromny wybór tras i terenów narciarskich. Przede wszystkim teren narciarski Hintertuxer Gletscher to gwarancja pewnych warunków narciarskich na Sylwestra. Także na niemieckim lodowcu przy Zugspitze lub w Szwajcarii na „Matternhorn ski paradise“ przy Zermatt z pewnością nie zabraknie śniegu na przełomie roku! Jednak nie tylko tereny narciarskie z lodowcami, jak Trzy Doliny i Sölden to gwarancja białych świąt: godne polecenia są również wysoko położone tereny, jak Chamonix we Francji i austriackie Ischgl.

Jakie atrakcje i eventy dostępne są w Sylwestra na terenach narciarskich?

Wiele ośrodków na terenach narciarskich oferuje odwiedzającym w okresie sylwestrowym różnego rodzaju atrakcje, eventy i oczywiście przyjęcia sylwestrowe. Przykładowo liczne koncerty sylwestrowe lub spektakularne show narciarskie z fajerwerkami. Kto ma ochotę na zabawę w wielkim stylu, może wybrać się na jedną z licznych imprez z muzyką na żywo i fajerwerkami. Miłośnikom sportowych atrakcji polecamy natomiast tradycyjne noworoczne skoki narciarskie na skoczni olimpijskiej w Garmisch-Partenkirchen.

Na co należy zwrócić uwagę podczas urlopu narciarskiego w okresie sylwestra?

Urlop narciarski w okresie Sylwestra jest wśród wielu miłośników sportów zimowych niezwykle popularny, wobec czego warto odpowiednio wcześnie wybrać optymalną ofertę. Czekając na atrakcyjne oferty Last-Minute, można co prawda liczyć na wyjątkowe ceny, jednak należy być również elastycznym pod względem kierunku podróży i miejsca zakwaterowania. Warto się więc wcześniej zastanowić, który wariant bardziej nam odpowiada. Podczas dojazdu warto zwrócić uwagę na fakt, że ulice i autostrady prowadzące w kierunku Alp są w tym okresie szczególnie zatłoczone, dlatego zalecany jest wcześniejszy wyjazd. Poza standardowym wyposażeniem na urlopie narciarskim nie można również zapomnieć o fajerwerkach!