Znajdź teren narciarski
Wybierzcie Państwo idealny teren narciarski!
  1. Wystarczy wybrać ważne dla Państwa kryteria.
  2. Jako wynik otrzymają Państwo ośrodki z optymalnym terenem narciarskim.
Dane terenu narciarskiego
dowolny dowolny
dowolny dowolny
dowolny
Teren narciarski polecany dla
dowolny
dowolny
dowolny
Pozostałe
dowolny
dowolny
dowolny
dowolny
Dane wycieczki
dowolny
Państwa wybór
Wielkość terenu: dowolny Początkujący: dowolny Snowpark: dowolny długość podróży: dokładnie jak wybrano
Najwyższy punkt: dowolny Zaawansowani & freeride: dowolny Wyciągi & gondole: dowolny Kraj: dowolny
Km tras biegowych: dowolny Opinie Klientów: dowolny Cena za osobę: dowolny
Rodzina & dzieci: dowolny Après-ski: dowolny Czas podróży : dowolny
Wystąpił błąd. Proszę sprawdzić wprowadzone dane i spróbować ponownie. Błąd podczas wyszukiwania

Narty Słowacja: Snow up your life!

Republika Słowacji, nazywana także w skrócie Słowacją leży w sercu Europy, sąsiadując z Austrią, Czechami, Polską, Ukrainą i Węgrami. W kraju znajduje się 9 parków narodowych i prawie wszystkie tereny górskie podlegają ochronie. Słowacja jest krajem w przeważającym stopniu górzystym, co w połączeniu z śródlądowym klimatem stwarza wyjątkowo korzystne warunki narciarskie. W Tatrach panują przede wszystkim piękne warunki przyrodnicze. Już pod koniec XIX wieku zaczęły powstawać lokalne centra sportu zimowego. Dziś oprócz znanego terenu narciarskiego w Tatrach i Fatrze, także w mniejszych górach znajdują się centra i stoki narciarskie, co sprawia, że Słowacja wyjątkowo przyciąga miłośników sportów zimowych.

Gdzie można jeździć na nartach na Słowacji?

Sporty zimowe są na Słowacji niezwykle popularne. Dobrze wyposażone ośrodki narciarskie przyciągają corocznie nie tylko mieszkańców, ale także licznych turystów. W tamtejszym regionie dostępnych jest 36 ośrodków narciarskich, które oferują wspaniałe warunki narciarskie dla każdego. Wysokie Tatry są najważniejszą zimową destynacją na Słowacji. Łańcuch górski obejmuje niemal dwie trzecie powierzchni kraju, gwarantując tym samym sporą dawkę śniegu w zimie. Na południe od Wysokich Tatr znajdują się ośrodki narciarskie Stary Smokowiec, Tatrzańska Łomnica oraz Szczyrbskie Jezioro, które rozciągają się wzdłuż 30-kilometrowej doliny.

Łańcuch Niżnych Tatr znajduje się po drugiej stronie Tatry Wysokich, również należących do Karpat. Przede wszystkim teren narciarski w Dolinie Demianowskiej jest interesującym miejscem dla narciarzy. Dolina ta, znana również ze swoich jaskiń lodowych, rozciąga się na długości 15 km i należy do najważniejszych turystycznych destynacji na północ od Niżnych Tatr. Tutaj znajduje się ośrodek sportów zimowych Jasná - w samym centrum Niżnych Tatr. Już pod koniec 19. wieku tamtejszy teren narciarski z 45 km tras rozwinął się do jednego z największych i najpopularniejszych terenów w kraju. Teren ten rozciąga się po obu stronach szczytu Chopok i wyróżnia się doskonałymi warunkami pod względem jakości tras i nowoczesności. Od grudnia aż do kwietnia można tu korzystać z idealnie przygotowanych tras oraz wymagających tras do narciarstwa biegowego na wysokości od 950 m do 2024 m. Doskonałe warunki panują tu również dla snowboardzistów, którzy mają do dyspozycji snowpark z elementami typu halfpipe, rail i jump. Dla miłośników jazdy poza wyznaczonymi trasami dostępnych jest ponadto kilka terenów freeride. Tamtejszy teren narciarski jest również często wykorzystywany do rozgrywanie międzynarodowych zawodów.

Dlaczego urlop narciarski na Słowacji?

Idealnie przygotowane stoki, tereny zarówno dla narciarzy, jak i snowboardzistów, szkółki i przedszkola narciarskie, nocna jazda na nartach, wypożyczalnie sprzętu - to wszystko i wiele więcej czeka na Państwa na słowackich terenach narciarskich. Słowacja ma jednak wiele do zaoferowania także poza stokiem: do najważniejszych atrakcji należą m.in. snowtubing, kitewing, jazda na sankach i łyżwach. W największych ośrodkach narciarskich dostępna jest ponadto bogata oferta après-ski, liczne bary, centra rozrywki oraz autobusy dla narciarzy, dzięki którym bez problemu dotrą Państwo do najbliższych stoków.

Czym wyróżnia się Słowacja?

Słowacja posiada wiele zalet nie tylko w dziedzinie sportów zimowych, ale także atrakcji poza stokiem, z których warto wymienić choćby lot paralotnią, wędrówki zimowe i sporty wodne. Pobliskie atrakcje, jak np. kompleks jaskiń w Dolinie Demianowskiej z fascynującymi wodospadami, czy też park termalny Beszeniowa przyciągają co roku rzesze turystów.

Jak długo trwa sezon narciarski na Słowacji?

W Tatrach Wysokich, wznoszących się na wysokości do 2700 m, zimy są bardzo mroźne i śnieżne. Sezon narciarski na Słowacji rozpoczyna się w grudniu i trwa aż do kwietnia. Najlepsza pora na urlop narciarski to z pewnością luty i marzec, w tych miesiącach zima nie jest bowiem tak mroźna jak w styczniu.

Regiony Słowacja

Niżne Tatry

Niżne Tatry

Najwyższe góry w Tatrach Niskich znajdują się bezpośrednio naprzeciwko Tatr Wysokich, również w Karpatach. Intensywnie zalesione zbocza, dziewicze wioski górskie jak i ogromny, podziemny kompleks jaskiń zapierają dech w piersiach.

Miejscowości Słowacja

Mapa Powiększ

Miejscowość Trasy Wys. terenu
oddo
44 km 943 - 2 024 m

Bezpieczne rezerwacje i zalety SnowTrex