Znajdź teren narciarski
Wybierzcie Państwo idealny teren narciarski!
  1. Wystarczy wybrać ważne dla Państwa kryteria.
  2. Jako wynik otrzymają Państwo ośrodki z optymalnym terenem narciarskim.
Dane terenu narciarskiego
dowolny dowolny
dowolny dowolny
dowolny
Teren narciarski polecany dla
dowolny
dowolny
dowolny
Pozostałe
dowolny
dowolny
dowolny
dowolny
Dane wycieczki
dowolny
Państwa wybór
Wielkość terenu: dowolny Początkujący : dowolny Snowpark : dowolny długość podróży:
Najwyższy punkt: dowolny Zaawansowani & fani freeride : dowolny Wyciągi & gondole : dowolny Kraj : dowolny
Km tras biegowych : dowolny Opinie Klientów : dowolny Cena za osobę : dowolny
Rodzina & dzieci : dowolny Après-ski : dowolny Czas podróży: dowolny
Wystąpił błąd. Proszę sprawdzić wprowadzone dane i spróbować ponownie. Błąd podczas wyszukiwania

Tereny narciarskie Słowacja

Tereny narciarskie Słowacja

Tatry ze względu na oferowane możliwości uprawiania sportów zimowych są miejscem znanym poza granicami kraju. Tylko nieliczni wiedzą, że w zimie słowackie góry zamieniają się w raj narciarski – w sumie 100 centr narciarskich! Dziś oprócz najsłynniejszych obszarów narciarskich w Tatrach i Fatrze, także wiele obszarów z bardzo dobrze przygotowanymi stokami znajduje się w Małych Karpatach na zachodzie kraju aż do Niskich Beskid na wschodzie Słowacji.

Après-ski Słowacja

Zarówno w Tatrach Niskich jak i Wysokich après-ski dorównuje ofertom w krajach alpejskich. W większych miejscowościach znajduje się wiele barów, restauracji i pubów, w których możecie Państwo spędzić miło wieczór i odkryć smak słowackich potraw. Słowacka kuchnia to w dużej części potrawy przygotowane z kartofli, jak i pieczonego bądź wędzonego miejsca. Do tradycyjnych specjalności należą lokše – placki zmieniaczane, spišská pochúťka – gulasz z plackami ziemniaczanymi, pieczona gęś z knedlami, kaczka z kwaśną kapustą, pasztet z dziczyzny, pierogi i najsłynniejsze danie "pečené bravčové koleno" – pieczona noga ze świni. Najbardziej ulubionymi piwami słowackimi są Złoty Bażant, Topvar i Šariš.

Bardzo przystępne ceny w restauracjach dodatkowo zachęcą Państwa do poznania sąsiedzkiej kuchni. Bogata oferta sportowa na miejscu to między innymi jazda bobsleyem, lodowisko, paralotnictwo, wyścigi psich zaprzęgów, paintball, kulig i dyskoteka na śniegu.

Atrakcje Słowacja

Liczne pałace, zamki, twierdze, jaskinie, relaksujące baseny termalne i historyczne budowle - wszystko to sprawia, że Słowacja jest krajem bardzo atrakcyjnym dla turystów. W stolicy czeka jednocześnie kilka atrakcji: zamek Bratislava, który króluje na wzgórzu ponad miastem, stary ratusz, gotycka katedra Św. Marcina, słowacka filharmonia oraz różne pałace.

Na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO znajduje się Zamek Spiski w miejscowości Żehry. Jest to jeden z największych zamków w Europie Środkowej. Został on wyremontowany w roku 1970. Szczególnie malowniczo położony jest zamek Červený Kameň. Wznosi się on po wschodniej stronie Małych Karpat. W zamkowym muzeum można obejrzeć dzieła sztuki, broń oraz meble z minionych epok, a nawet niewielką aptekę w stylu rokoko. Z Zamku Devín w Bratysławie pozostały już tylko ruiny, w których mieści się muzeum na wolnym powietrzu.

Słowacja znana jest dzięki 5350 jaskiniom. Około 1000 z nich znajduje się w Parku Narodowym Kras Słowacki. Park razem z węgierskim Parkiem Narodowym Aggtelek tworzy największy teren krasowy w Środkowej Europie. Z jaskiń dostępnych dla turystów warto wymienić jaskinię Jassau z wapieni naciekowych - najstarszą dostępną turystom na Słowacji. Również Demianowska Jaskinia Lodowa w Dolinie Demianowskiej będzie niesamowitą atrakcją.

W wioskach Vlkolínec i Bardejov turyści mogą przenieść się do przeszłości. W miejscowości Vlkolínec czas naprawdę się zatrzymał. Wioska jest położona na płaskowyżu pomiędzy Niskimi i Wysokimi Tatrami. Nie ma tam ulic, prądu ani bieżącej wody. Domu i kościół są wykonane tylko z drewna. Z kolei domy w miejscowości Bardejov nie są z drewna, ale mają przepiękne fasady. Większość z nich przeszła skomplikowane prace remontowe.

Dla tych, którzy podczas podróży po Słowacji chcą również odpocząć doskonale będą nadawać się liczne baseny termalne dostępne na terenie kraju. Kilka przykładów to Park Termalny Bešeňová lub park wodny Tatralandia z wodami termalnymi, solankami, sauną i bogatą ofertą wellness.

Miejscowości Słowacja

Mapa Powiększ

Miejscowość Wys. miejsc. Teren narciarski Trasy Wys. terenu
oddo
577 m Jasná 44 km 943 - 2 024 m
1 010 m Starý Smokovec 4 km 1 000 - 1 450 m