Boże Narodzenie 2024 - Wyjazdy na narty & ferie zimowe

Marzą Państwo o białych świętach? Urlop narciarski w czasie Świąt Bożego Narodzenia to doskonałe rozwiązanie! Zasypane śniegiem ulice i hotele oraz wspaniale przygotowane nartostrady - tak powinien wyglądać perfekcyjny, bożonarodzeniowy urlop. Już dzisiaj mogą Państwo wybrać swój wymarzony cel podróży na urlop narciarski w Święta. Radzimy nie zwlekać i jak najszybciej zarezerwować najlepsze miejsca!

Boże Narodzenie 2024 - Wyjazdy na narty & ferie zimowe
Boże Narodzenie 2024 - Wyjazdy na narty & ferie zimowe

Dlaczego warto wybrać się na narty w Boże Narodzenie?

Urlop narciarski w tym terminie z pewnością ma wiele zalet: ze względu na dni świąteczne wyjazd na narty możliwy jest z reguły bez konieczności brania dodatkowego urlopu w pracy. Ze względu na przypadające ferie bożonarodzeniowe urlop narciarski jest idealny dla rodzin z dziećmi, które tradycyjnie podczas planowania urlopu muszą się dostosować do dni wolnych od szkoły. Ponadto często można zapytać w obiekcie o choinkę, która zostanie dostarczona do apartamentu lub pokoju. Święta w górach w gronie rodziny i przyjaciół z pewnością będą niezapomnianym przeżyciem.

Gdzie można jeździć na nartach w Boże Narodzenie?

Pytanie, które ze względu na doświadczenia z poprzednich lat, nurtuje wielu narciarzy: czy w Boże Narodzenie w Alpach w ogóle spadnie śnieg? Odpowiedź jest prosta: oczywiście! Liczne tereny narciarskie na lodowcach w Austrii, jak Lodowiec Stubai, Lodowiec Pitztal, czy Lodowiec Kaunertal gwarantują w okresie Bożego Narodzenia oraz na przełomie roku optymalne warunki do jazdy na nartach. Także urlop zimowy w Dolinie Ziller jest godny polecenia: z karnetem narciarskim Zillertaller Superskipass jest do dyspozycji ogromny wybór tras i terenów narciarskich. Przede wszystkim teren narciarski Hintertuxer Gletscher to gwarancja pewnych warunków narciarskich na święta. Także na niemieckim lodowcu przy Zugspitze lub w Szwajcarii na „Matternhorn ski paradise“ przy Zermatt z pewnością nie zabraknie śniegu na Boże Narodzenie! Jednak nie tylko tereny narciarskie z lodowcami, jak Trzy Doliny i Sölden to gwarancja białych świąt: godne polecenia są również wysoko położone tereny, jak Chamonix we Francji i austriackie Ischgl.

Jakie atrakcje i eventy dostępne są w Boże Narodzenie na terenach narciarskich?

Wiele ośrodków na terenach narciarskich oferuje odwiedzającym w okresie świątecznym liczne atrakcje w postaci jarmarków bożonarodzeniowych z grzanym winem, smakołykami i koncertami adwentowymi. Ponadto można wziąć udział w wędrówkach w rakietach śnieżnych, przejażdżkach zaprzęgiem konnym lub po prostu wybrać się na spacer wśród świątecznie udekorowanych uliczek.

Na co należy zwrócić uwagę podczas urlopu narciarskiego w okresie Bożego Narodzenia?

Urlop narciarski w Boże Narodzenie lub na przełomie roku jest wśród wielu miłośników sportów zimowych niezwykle popularny, wobec czego warto odpowiednio wcześnie wybrać optymalną ofertę. Podczas dojazdu warto zwrócić uwagę na fakt, że ulice i autostrady prowadzące w kierunku Alp są w tym okresie szczególnie zatłoczone, dlatego zalecany jest wcześniejszy wyjazd. Poza standardowym wyposażeniem narciarskim nie można również w okresie Bożego Narodzenia zapomnieć o prezentach dla najbliższych!