Znajdź teren narciarski
Wybierzcie Państwo idealny teren narciarski!
  1. Wystarczy wybrać ważne dla Państwa kryteria.
  2. Jako wynik otrzymają Państwo ośrodki z optymalnym terenem narciarskim.
Dane terenu narciarskiego
dowolny dowolny
dowolny dowolny
dowolny
Teren narciarski polecany dla
dowolny
dowolny
dowolny
Pozostałe
dowolny
dowolny
dowolny
dowolny
Dane wycieczki
dowolny
Państwa wybór
Wielkość terenu: dowolny Początkujący: dowolny Snowpark: dowolny długość podróży: dokładnie jak wybrano
Najwyższy punkt: dowolny Zaawansowani & freeride: dowolny Wyciągi & gondole: dowolny Kraj: dowolny
Km tras biegowych: dowolny Opinie Klientów: dowolny Cena za osobę: dowolny
Rodzina & dzieci: dowolny Après-ski: dowolny Czas podróży : dowolny
Wystąpił błąd. Proszę sprawdzić wprowadzone dane i spróbować ponownie. Błąd podczas wyszukiwania

Narty Słowenia: Snow up your life!

Słowenia położona jest w centralnej części Europy i graniczy na zachodzie z Włochami, na północy z Austrią, na wschodzie z Węgrami i na południu z Chorwacją. Z powierzchnią 20 273 km² jest jednym z najmniejszych krajów europejskich, jednocześnie o bardzo urokliwych krajobrazach. Malownicze rzeki, duże obszary leśne, skaliste obszary krasowe, łagodne góry średniej wysokości i strzeliste pasma Alp Wschodnich charakteryzują ten obszar. Jedna trzecia kraju znajduje się pod ochroną. Podczas, gdy na południu i u wybrzeży Morza Śródziemnego panuje raczej śródziemnomorski klimat, na górzystej północy przeważa suche, zimne powietrze i spore opady, co idealnie odpowiada regionowi narciarskiemu. Stolica kraju Ljubljana, zamieszkana przez ok. 287 000 osób, położona jest centralnie, co zapewnia dobry dostęp do wszystkich urlopowych destynacji.

Gdzie można spędzić urlop zimowy w Słowenii?

Alpejskie szczyty średniej wysokości rozciągają się na północy Słowenii, a z tego powodu większość terenów narciarskich położona jest w Triglavskim Parku Narodowym na północnym zachodzie i w Pohorje na północnym wschodzie. Najbardziej znane są takie pasma górskie, jak Alpy Julijskie, Karawanki i Alpy Styryjskie na północnym zachodzie przy granicy z Austrią i Włochami. Alpejskie wierzchołki osiągają tutaj wysokość prawie 3000 m. W Alpach Julijskich znajduje się jednocześnie najwyższy szczyt Słowenii, Triglav (2864 m). Charakterystyczna góra tworzy środek Triglavskiego Parku Narodowego i jest narodowym symbolem, znajdującym się również na słoweńskiej fladze. Park narodowy jest znany z wysokich gór, głębokich jaskiń krasowych, obszernych rzecznych dolin i ogromnej różnorodności flory i fauny. W tym malowniczym krajobrazie, na północy od Triglav, położona jest Kranjska Gora – jeden z najbardziej popularnych terenów narciarskich Słowenii. Łącznie areał ten liczy 20 km tras narciarskich i 17 wyciągów, zasłynął on również z rozgrywek Pucharu Świata i był wielokrotnie wskazywany na najlepszy teren narciarski Słowenii.

Na północnym wschodzie, przy granicy z Austrią i Węgrami, na wysokości do 1500 m położone są góry Pohorje. Figurują one jako średniej wysokości góry i oferują wysoko położone płaskowyże, umiarkowane wzniesienia i dobre punkty widokowe, co powoduje, że jest to raj urlopowy dla narciarzy rekreacyjnych i rodzin, które chcą spokojnie wypocząć. U stóp góry Pohorje, u drzwi kulturowej metropolii Mariboru, położony jest największy teren narciarski kraju z ok. 42 km tras narciarskich: Mariborsko Pohorje.

Dlaczego wybrać urlop zimowy w Słowenii?

Ze względu na krajobrazową różnorodność każdy region narciarski ma swój własny czar. Nieważne dokąd się wybrać, wszędzie rozpościera się romantyczna panorama na górski krajobraz i jeziora, gdzie czekają różnorodne możliwości spędzania wolnego czasu dla miłośników sportów zimowych. Słowenia jest zalesiona w 60%. Stąd tereny narciarskie są często wkomponowane w zalesione grzbiety, które budują zimowe kulisy. Wędrowanie, jazda na nartach biegowych, saneczki i jazda na nartach nadają romantyczny charakter. Region Drawa Podravska w Dolnej Styrii oferuje szczególnie udaną mieszankę wypoczynku i sportów zimowych. Przede wszystkim w okolicach metropolii Maribor znajdują się zabytki historii i kultury, regionalne kulinarne przysmaki, baseny termalne i liczne atrakcje na spędzanie wolnego czasu w górach i mieście. Tereny narciarskie są bardzo dobrze przystosowane do potrzeb rodzin, cechujące się dużą przejrzystością, pewne śniegowo, a niektóre z nich zostały również wyróżnione specjalnymi nagrodami.

Jak długo trwa sezon narciarski w Słowenii?

Z uwagi na fakt, że w Słowenii nie ma terenów narciarskich gdzie znajdują się lodowce, sezon składa się na trzy główne zimowe miesiące plus kilka tygodni przed i po nich. W ten sposób sezon rozpoczyna się tak, jak w większości alpejskich terenów narciarskich czyli w grudniu i trwa z reguły do kwietnia. Najważniejsze tereny narciarskie to Kranjska Gora i Vogel na zachodzie, jak również Rogla i Maribor na wschodzie otwarte są w pierwszych tygodniach grudnia i zamykane w pierwszym tygodniu kwietnia.

Regiony Słowenia

Dolna Styria

Dolna Styria

Dolna Styria (sl. Štajerska) to jedna z pięciu historycznych krain w Słowenii i jedna z ważniejszych pod względem kulturowym i przyrodniczym w północnej części kraju. Do początku XX wieku należała ona do austriackiego Księstwa Styrii, przez co do dzisiaj zdominowana jest przez kulturę austriacką i język niemiecki. Kraina ta o powierzchni 6050 km² położona jest między dwoma dużymi rzekami Mur i Salve i jest bardzo zróżnicowana pod względem krajobrazowym z rozległą przestrzenią i łagodnym łańcuchem wzniesień, ale też pasmem gór o wysokości do 2300 m. Duża część Dolnej Styrii zdominowana jest przez Alpy Styryjskie, które należą do pasma górskiego Karawanki. Do najważniejszych miast tego regionu należą Maribor,Celje, Velenje i Ptuj, z których nie jest daleko do następnego terenu narciarskiego - także do największego w Słowenii w Pohorje. Piękne tereny na granicy słoweńsko-austriackiej w Dolnej Styrii to mieszanka przyrody z możliwością aktywnego wypoczynku w górach czy zwiedzaniem miast jak np. tętniącego życiem Maribor.

Górna Kraina

Górna Kraina

Region Gorenjska położony jest w północno-zachodniej części Słowenii i jest jednocześnie jednym z najpiękniejszych regionów kraju. Wyróżnia się masywem górskim Alp Julijskich rozciągających się od Włoch po Słowenię. Znajdą tutaj Państwo Park Narodowy Triglav, który zachwyca pięknem przyrody - oprócz niesamowitego masywu górskiego występują tu liczne jeziora, rzeki i gęste lasy. Wokół i w okolicy szczytu Triglav występują liczne możliwości uprawiania sportów i aktywności. Znany jest słoweński teren narciarski Kranjska Gora zaliczany do Pucharu Świata z popularnym zjazdem w Planicy. W sąsiedztwie znajduje się największe miasto regionu - Kranj z 200 000 mieszkańcami, które polecamy zwiedzić.

Miejscowości Słowenia

Mapa Powiększ

Miejscowość Trasy Wys. terenu
oddo
30 km 1 450 - 1 971 m
20 km 800 - 1 215 m
42 km 325 - 1 327 m

Bezpieczne rezerwacje i zalety SnowTrex