Pracownicy SnowTrex w drodze: relacja z Sölden

01/10/2019 - SnowTrex

Cudowne słońce, szerokie trasy – dla naszego pracownika Petera wiosenna jazda na nartach w Sölden była wyjątkowym przeżyciem. Również oferta après-ski w tym ośrodku narciarskim okazała się nie do pobicia. Jego relacja z podróży z Sölden:

Relacja z podróży z Sölden: pogoda, trasy, imprezy – godne polecenia!

Wybór tras zjazdowych na terenie narciarskim Sölden

Teren narciarski Sölden oferuje 144 km tras narciarskich i dwa lodowce, które prawie zawsze oferują najlepsze warunki do uprawiania narciarstwa. Pracownik SnowTrex, Peter, jako doświadczony narciarz, mógł naprawdę przetestować swoje umiejętności, ponieważ wszystkie strome stoki na lodowcu Rettenbach nie sprawiły mu żadnych problemów. „Jeździliśmy na nartach na całym terenie narciarskim Sölden”, mówi. „Szczególnie rano, kiedy stoki są jeszcze świeże, jazda na nartach jest prawdziwą przyjemnością. Ponadto, wczesnym rankiem stoki nie są jeszcze zatłoczone”. Peter jako pierwszy zjechał w dół doliny na trasach 14, 22 i 21, co wzbudziło w nim entuzjazm.

Malownicza górska panorama na terenie narciarskim Sölden.

Ale każdy narciarz wie, że słońce zbiera swoje żniwo. W miarę upływu czasu śnieg staje się bardziej miękki, zwłaszcza w niższych partiach gór. Jest to dość wyczerpujące dla wielu narciarzy. „Około południa stoki stały się mokre, więc udaliśmy się w wyższe rejony”, relacjonuje Peter. Ponieważ teren narciarski osiąga wysokość do 3 340 m, jazda na nartach w wyższych, a tym samym zimniejszych terenach nie stanowi problemu, a warunki są zazwyczaj bardzo dobre w godzinach południowych!

Après-ski w Sölden

Sölden słynie również z après-ski. Peter i jego przyjaciele również mogli się o tym przekonać. Znalazł też swoje ulubione miejsce: après-ski bar „Philipp”. „Bardzo dobra i praktyczna lokalizacja, bo można stąd łatwo wrócić do wioski. Jedzenie można również polecić z czystym sumieniem”. Ale nawet w centrum Sölden, nie wszystko kręci się wokół następnego drinka, mówi Peter: „Z górskiej chatki masz również dobry widok na stoki i wzgórze dla początkujących. Na tarasie są leżaki, a jeśli pogoda jest dobra, można po prostu leżeć na słońcu przez kilka godzin. Nie tylko bezpośrednio na terenie narciarskim, ale również w samej miejscowości, jest wiele innych barów i pubów, które zapraszają do świętowania po zakończeniu dnia na stoku.

Pierwsze danie w imprezowym menu.

„W samej wiosce można imprezować w „Fire & Ice” i „Umbrella Bar”.” W centrum metropolii, najpopularniejsze kluby są dosłownie ustawione jeden przy drugim. Kto chciałby spróbować czegoś innego, znajdzie tu więcej barów. Bar „Marco” okazał się mniej zatłoczony, z względu na położenie nieco dalej od centrum miasta. Peter ma jeszcze jedną wskazówkę kulinarną: „Jeśli lubisz pizzę, mogę polecić pizzerię „Onkel Tom”. Tutaj można samodzielnie ułożyć pizzę z czterema składnikami – według własnego uznania”.

Zalecenie dotyczące zakwaterowania

Po jeździe na nartach i imprezie, Peter również życzył sobie spokoju i ciszy we własnych czterech ścianach. „Mieszkaliśmy w obiekcie Stefan Klotz. Byliśmy zadowoleni z zakwaterowania, miało ono również bezpłatne Wi-Fi. Dodatkowo, w ciągu kilku minut mogliśmy dojść pieszo do następnego supermarketu, a do gondoli dotarliśmy pieszo w około dziesięć minut. Lokalizacja apartamentowca jest również idealna w przypadku powrotu o późnej porze, ponieważ bary i kluby znajdują się niedaleko obiektu”.

Marzenie każdego narciarza w Sölden.
Białe zagrożenie: właściwe zachowanie w przypadku lawiny

Każdy miłośnik sportów zimowych wie, że jazda na nartach – jak każdy sport ...

10 największych terenów narciarskich w Szwajcarii

Niekończące się stoki i panoramy górskie, jak okiem sięgnąć – Szwajcaria ...