Sand in Taufers – teren narciarski Skiworld Ahrntal

29/01/2019 - SnowTrex

Teren narciarski Skiworld Ahrntal stanowi połączenie dwóch mniejszych i dwóch większych terenów. Teren ten jest nie tylko malowniczo położony we włoskiej Dolinie Ahrntal, ale wyróżnia się również bogatą ofertą dla rodzin z dziećmi, zaawansowanych i snowboardzistów. Doskonałym uzupełnienie lokalnej oferty jest jazda na sankach, narciarstwo biegowe i après-ski.

Teren narciarski Speikboden w Tauferer Ahrntal.

1) Teren narciarski Skiworld Ahrntal – ogólne informacje

  • Cztery tereny narciarskie dostępne z jednym karnetem
  • 74 km tras i 25 wyciągów
  • 100% gwarancja śniegu w sezonie
  • Bogata oferta dla rodzin z dziećmi

Malownicza miejscowość Sand in Taufers znajduje się na wysokości 865 m w Dolinie Ahrntal w Tyrolu Południowym i przez cały rok jest chętnie odwiedzana przez turystów. Zimą rzesze miłośników białego szaleństwa przyciąga przede wszystkim teren narciarski Skiworld Ahrntal, składający się z dwóch terenów narciarskich Speikboden oraz Klausberg, a także wyciągów  Rein in Taufers i Weißenbach. Łącznie można tu korzystać z 74 km tras, z czego 26 km ma kolor niebieski, 34 km czerwony, natomiast 14 km czarny. Każdy znajdzie tu coś dla siebie – począwszy od rodzin z dziećmi, aż po trudne trasy dla zaawansowanych.

Zadaszony czarodziejski dywan na Speikboden.

Na amatorów snowboardu czekają tu dwa snowparki z różnorodną ofertą. 23 wyciągi krzesełkowe, gondole i czarodziejskie dywany zapewnią bezproblemowy dostęp do terenu narciarskiego.

Na terenie narciarskim Skiworld Ahrntal z pewnością można liczyć na śnieg. W miesiącach zimowych przy górnych stacjach można liczyć nawet na 1,5 m białego puchu. Ponadto urządzenia naśnieżające gwarantują pewne warunki narciarskie aż do połowy kwietnia. Od czterech do siedmiu godzin słonecznych w ciągu dnia stwarza ponadto wyśmienite warunki podziwiania podczas jazdy malowniczych krajobrazów.

Nasi eksperci wyróżnili kategorie „Wyciągi & gondole“ oraz „Warunki narciarskie“ na 5 gwiazdek.

2) Plan nartostrad Skiworld Ahrntal

3) Jazda na nartach na terenie Skiworld Ahrntal

Na czterech terenach narciarskich należących do Skiworld Ahrntal na pewno nie zabraknie urozmaicenia. Pierwszy z nich, Klausberg, znany jest przede wszystkim z idealnych warunków dla rodzin. Kinderland przy dolnej stacji wyciągu z czarodziejskim dywanem i trasą do slalomu to wyśmienita atrakcja dla najmłodszych. Do tego dochodzi funparcour „Dino Fun-Line“, gdzie na małych narciarzy czeka 10 dinozaurów. Zaawansowani narciarze mogą spróbować swoich sił na trasach „Hexenschuss“ oraz „Hühnerspiel“. Liczne szkółki narciarskie umożliwią dzieciom doskonalenie umiejętności na kilku poziomach zaawansowania. Ponadto na Klausberg dostępna jest 8-kilometrowa trasa, pokonująca różnicę wzniesień 1460 m.

Widok z lotu ptaka na trasy na Speikboden.

Snowpark „Funtaklaus“ przy gondoli K2 umożliwia dostęp do takich elementów jak big air kicker, box, corner oraz rail dla początkujących i zaawansowanych. Ponadto nie zabraknie tu również terenów do jazdy w głębokim śniegu. Teren narciarski na Klausberg posiada również najwyżej położoną w Tyrolu Południowym 8-osobową gondolę.

Także na terenie narciarskim Speikboden znajduje się snowpark z easy line oraz medium line. Oprócz niebieskich i czerwonych tras nie zabraknie tu odcinków dla rodzin z dużą ilością miejsca do ćwiczeń, a także 11 m tras czarnych i trasa z muldami dla zaawansowanych. Gondola Speikboden pokonuje w zaledwie 8 minut różnicę wysokości wynoszącą 900 m. Dwa parki dla dzieci z karuzelami narciarskimi i czarodziejskimi dywanami czynią z Klausberg i Speikboden popularny cel wyjazdów dla rodzin.

Amator freestyle w snowparku na Speikboden.

Uzupełnieniem terenów narciarskich Ahrntal i Speikboden są malowniczo położone Rein in Taufers z 2 wyciągami i 4 km tras oraz Weißenbachz jednym wyciągiem. W obu przypadkach można liczyć na spokój i białe szaleństwo z dala od tętniących życiem ośrodków. Teren narciarski Skiworld Ahrntal o wszystkich poziomach trudności to idealna opcja dla miłośników sportów zimowych. Nasi eksperci przyznali w kategoriach „Początkujący“ oraz „Fani freeride & zaawansowani“ 4 gwiazdki.

Miłośnicy narciarstwa biegowego znajdą w Dolinie Ahrntal sieć tras o łącznej długości 51 km. Szczególnie polecany dla fanów tej dyscypliny jest ośrodek Rein in Taufers, gdzie dostępne jest 15 km urozmaiconych tras na wysokości 1500 m. Nie zabraknie tu przy tym tras zarówno tras do jazdy stylem klasycznym, jak i łyżwowym. Oferta w dziedzinie narciarstwa biegowego zasłużyła w opinii naszych ekspertów na 3 z 5 gwiazdek.

4) Ocena ekspertów

Teren narciarski Skiworld Ahrntal wyróżnia się przede wszystkim różnorodnością, ofertą przyjazną dla rodzin, nowoczesną infrastrukturą oraz bogatą ofertą atrakcji w czasie wolnym. Wszystko to zostało również docenione przez naszych ekspertów. W kategoriach „Rodzina & dzieci“, „Początkujący“, „Zaawansowani & fani freeride“ oraz „Snowparki“ teren narciarski Sand in Taufers zyskłał ocenę 4 gwiazdek. Równie wysoko została oceniona oferta après-ski oraz zaplecze gastronomiczne. Łącznie teren Skiworld Ahrntal uzyskał ocenę 4 gwiazdek.

Aktualny stan i dalsze informacje na stronie SnowTrex.

5) Atrakcje poza stokiem

Teren narciarski Skiworld Ahrntal jest nie tylko rajem dla narciarzy, ale oferuje również wiele atrakcji poza stokiem. Dostępne są tu liczne tory saneczkowe, które są częściowo oświetlone również w godzinach wieczornych. Wśród nich wymienić można przykładowo 5,5-kilometrowy tor przy górnej stacji gondoli K-Express na Klausberg. Szczególną atrakcją jest także cotygodniowa nocna jazda. Także Speikboden posiada dwa tory saneczkowe, z czego jeden jest najdłuższym tego rodzaju torem w Tyrolu Południowym. Przebiega on na długości 10 km i w razie potrzeby może być sztucznie naśnieżany.

Górska chatka z tarasem słonecznym w Dolinie Ahrntal.

Ze względu na swoje malownicze położenie teren narciarski Skiworld Ahrntal jest również idealnym miejscem na zimowe wędrówki, podczas których można podziwiać wspaniałe widoki panoramiczne. Szczególnym przeżyciem w miesiącach zimowych są również wędrówki w rakietach śnieżnych. W Weißenbach można ponadto po aktywnym dniu na stoku wybrać się na lodowisko. Niedaleko wyciągów Speikboden można w ramach dodatkowych atrakcji skusić się na nocleg w iglo.

Podczas aktywnego dnia na stoku nie można oczywiście zapominać o przerwach. Trzy gwiazdki od naszych ekspertów zostały przyznane w kategorii „Après-ski“, natomiast zaplecze gastronomiczne i restauracje zostały ocenione na cztery gwiazdki. Na całym terenie narciarskim nie brakuje tradycyjnych górskich chatek, w których można spróbować lokalnych specjałów. Kto ma ochotę na wieczorną zabawę, znajdzie przede wszystkim w Sand in Taufers popularne dyskoteki i bary, jak np. „Almdiele“ lub „Pik-Club“. Równie warte uwagi są przykładowo „Ochsenblut“ na Klausberg, „Kristallalm“ przy górnej stacji na Speikboden oraz „Hexenkessel“ w dolinie.

6) Ośrodki na terenie narciarskim

Sand in Taufers leży jako główny ośrodek Tauferer Ahrntal w otoczeniu 3-tysięczników i jest w ciągu całego roku chętnie wybierane na cel urlopu. W sezonie zimowym turyści znajdą tu duży wybór obiektów z nowoczesnym wyposażeniem i w różnych klasach cenowych – począwszy od małych pensjonatów, aż po luksusowe hotele wellness.

Widok panoramiczny na Sand in Taufers.

Położone na wysokości 862 m Mühlen in Taufers jest znakomitym punktem wypadowym do wędrówek. Rein in Taufers robi wrażenie przede wszystkim położeniem na wysokości 1600 m i znane jest z bogatej sieci tras do narciarstwa biegowego.

W położonym nieopodal terenu narciarskiego Skiworld Ahrntal ośrodku St. Johann im Ahrntal znajduje się nie tylko Muzeum Minerałów, ale także kościół parafialny, który ze względu na imponujący ołtarz cieszy się wyjątkową popularnością wśród miłośników kultury. Głównym ośrodkiem gminy Ahrntal jest Steinhaus.

7) Dojazd do terenu narciarskiego Skiworld Ahrntal

Do Sand in Taufers można bez problemu dotrzeć samochodem z kilku kierunków. Z północy autostradą Brenner przez Innsbruck, następnie wybrać zjazd na Brixen. Należy przy tym pamiętać o opłatach za przejazd. W razie przyjazdu z południa najlepiej wybrać trasę A27, a następnie kierować się na SS51.

Dworcem docelowym dla podróżujących pociągiem jest miejscowość Bruneck, dostępna z Monachium, Wiednia i Klagenfurt. Stamtąd można dotrzeć do terenu narciarskiego Ahrntal autobusem lub taksówką. Najbliższe lotniska znajdują się w Bolzano, Innsbrucku i Weronie.

8) Pogoda, pokrywa śnieżna i webcams w Skiworld Ahrntal

A może by tak przed wyprawą na stok zerknąć na teren narciarski i zobaczyć, czy świeci słońce? SnowTrex udostępnia informacje na temat pogody, aktualnych warunków narciarskich, a także zdjęcia z kamer internetowych.

Rodzaje wyciągów – od orczyka do kolejki 3S

Bez wyciągów narciarstwo z pewnością nie byłoby tak przyjemne. W końcu, kto ...

Sprzęt narciarski: kupić czy wypożyczyć?

Odpowiedni sprzęt narciarski jest niezbędny dla każdego urlopu narciarskiego. Ale ...