5 zalet urlopu narciarskiego bezpośrednio przy stoku

07/02/2020 - SnowTrex

O poranku wystarczy sprawdzić warunki na stoku, zapiąć narty i już można wyruszyć w drogę. Po udanym dniu na stoku można zjechać prosto do obiektu, odpiąć narty i od razu się zrelaksować. Tak może wyglądać codzienna rutyna, jeśli mieszkasz tuż przy stoku narciarskim. SnowTrex zna inne zalety urlopu narciarskiego na stoku.

Zakwaterowanie bezpośrednio przy górskiej stacji w Szwajcarii.

1. Relaks od samego rana

Urlop narciarski bezpośrednio na stoku to przede wszystkim duża oszczędność czasu. Wędrówka na przystanek autobusowy z całym sprzętem to nie lada wyzwanie, zwłaszcza dla małych dzieci. Czy zawsze trzeba być zestresowanym już na początku dnia? Niekoniecznie! Jeśli zakwaterowanie znajduje się bezpośrednio przy stoku, można wracać do obiektu w każdej chwili, bez potrzeby czekania na przystanku lub szukania miejsca parkingowego. W ten sposób można się skupić na jeździe na nartach!

Z hotelu prosto na stok!

2. Karnet wykorzystany w pełni

Wyprawa na stok o poranku i powrót ostatnim wyciągiem. Jest to możliwe bez żadnych problemów, jeśli zakwaterowanie znajduje się tuż obok trasy narciarskiej i nie trzeba polegać na ostatnim skibusie. Dzięki temu karnet narciarski może być wykorzystany do ostatniej minuty przed powrotem do domu.

3. Elastyczne planowanie dnia na stoku

Wakacje narciarskie na stokach są również idealne dla tych, którzy nie chcą lub nie mogą jeździć na nartach przez cały dzień. Możesz wygodnie powrócić do swojego zakwaterowania, aby odetchnąć i rozkoszować się świeżo zaparzoną kawą na balkonie. Rodziny z małymi dziećmi mogą w każdej chwili zatrzymać się na południową drzemkę, a małe grupy mogą łatwiej podzielić się na narciarzy i osoby nie jeżdżące na nartach, ponieważ odległość do miejsca zakwaterowania jest niewielka.

Domek typu chalet na stoku w Austrii.

4. Odpoczynek z dala od zgiełku

Z dala od stoków, życie toczy się zazwyczaj w dolinie. Do zakwaterowania na stoku często można dotrzeć tylko wyciągiem narciarskim (Uwaga: warto wziąć to pod uwagę planując urlop z małymi dziećmi). Wakacje narciarskie w takim hotelu wysoko nad chmurami to niezwykłe przeżycie i godne polecenia dla każdego. W centrum uwagi znajdują się narty i przyroda, które z pewnością zapewnią relaks. Oprócz Francji, gdzie obiekty handlowo-rozrywkowe znajdują się bezpośrednio w górach, zakupy żywności w innych miejscach powinny być dobrze skoordynowane i zaplanowane.

5. Wybór należy do Ciebie

Szeroka oferta zakwaterowania na stokach gwarantuje, że każdy urlopowicz jest zadowolony: czy to singiel, para, rodzina czy grupa, oferta zakwaterowania w pobliżu stoków jest szeroka. Hotele na stoku oferują również beztroski pakiet dla sportowców zimowych: aby zachować elastyczność w południe, zakwaterowanie oferuje zazwyczaj dwa posiłki dziennie. Tak więc planowanie przerw może być zorganizowane samodzielnie. Ale również apartamenty i domki letniskowe w pobliżu stoków są bardzo popularne, szczególnie we Francji, jeśli chodzi o urlopy narciarskie bezpośrednio na stokach. Korzystne ceny, jak również prywatność we własnym mieszkaniu są oczywistym plusem dla wielu rodzin i małych grup.

Tak więc: Jeśli elastyczność i bezstresowy urlop zimowy z naciskiem na jazdę na nartach jest dla Ciebie szczególnie ważny, to na pewno powinieneś spędzić kolejny urlop narciarski w obiekcie bezpośrednio na stoku!

  • piątek, 07. lutego 2020
  • Autor: SnowTrex
  • Kategorie: TOP 10
Jazda na nartach z Jamesem Bondem: agent 007 w Alpach

Pogoń w głębokim śniegu i spektakularne akrobacje na nartach lub skuterach ...

Historia narciarstwa

Gdzie i kiedy pierwsza osoba jeździła na nartach? Kiedy narty stały się sportem ...