Hotele na stoku - dwa kroki od najbliższej nartostrady!

Nie mają Państwo ochoty przemierzać dalekiej trasy z obiektu noclegowego do wyciągu? Przepełniony autobus dla narciarzy tylko psuje humor? Jest na to rada - zakwaterowanie bezpośrednio na stoku! Po wyjściu za drzwi można zapiąć narty i w mgnieniu oka znaleźć się w samym sercu terenu narciarskiego. Urlop zimowy na stoku pozwoli nie tylko zapomnieć o mozolnym maszerowaniu w butach narciarskich, ale również szybko przeniesie Państwa w niepowtarzalny, zimowy krajobraz i wspaniałą atmosferę. Podziwiali już Państwo kiedyś z balkonu umiejętności innych narciarzy szusujących w dół górskiego zbocza? Tutaj mogą Państwo wybierać spośród obiektów położonych przy samych nartostradach:

Dlaczego urlop narciarski na stoku?

Ośrodki zakwaterowania znajdujące się bezpośrednio na stoku najczęściej są bardzo pożądane. Hotele, pensjonaty i domki typu chalet w pobliżu stoku nadają urlopowi narciarskiemu dodatkowej wartości, która jest bardzo ceniona wśród narciarzy. Powód jest prosty: kto mieszka bezpośrednio przy stoku, ten oszczędza sporo czasu.Komu brzmi to znajomo? Poranna podróż w pełnym narciarskim rynsztunku autobusem narciarskim. Im później się wsiada, tym mniejsza szansa na miejsce siedzące. Zwłaszcza z dziećmi jest to nie lada wyzwanie. Kto nie ma na to ochoty, może zdecydować się na jazdę samochodem. Z kolei w tym przypadku w zależności od godziny może być ciężko ze znalezieniem miejsca parkingowego. Dla wielu urlop narciarski jest najważniejszym punktem zimy - dlaczego nie spędzić tego czasu tak przyjemnie, jak to tylko możliwe? Dzięki zakwaterowaniu bezpośrednio przy stoku wiele potencjalnych problemów rozwiązuje się samo. Żadnego ścisku w busie, poszukiwania miejsca parkingowego, jazda na nartach po prostu zawsze, gdy ma się na to ochotę.Gdy trasy znajdują się bezpośrednio przy obiekcie, można cieszyć się niezależnością przez cały narciarski dzień. Można wcześnie wjechać na górę wyciągiem albo dłużej cieszyć się porannym słońcem na tarasie przy świeżo zmielonej kawie i rozkoszować się dłuższym śniadaniem, chłonąc kapitalny górski krajobraz. Czas dzięki sąsiedztwie terenu narciarskiego nagle staje się mniej ważnym czynnikiem. Dla wielu sportowców zimowych taki wybór jest właśnie kluczowy!

Odpowiednia oferta bezpośrednio na stoku dla każdego

Idealne w przypadku obiektów położonych bezpośrednio przy stoku jest to, że oferta jest dopasowana w zasadzie dla każdego gustu i typu narciarza. Dla tych, którzy chcą się cieszyć nartami do ostatniej minuty, jak również dla tych, którzy w między czasie chcą wrócić i zajrzeć do pokoju i odpocząć. Bogata oferta zakwaterowania w pobliżu stoków sprawdzi się dla każdego - osób podróżujących samodzielnie, par, czy rodzin.Hotel narciarski bezpośrednio przy stoku najczęściej zapewnia spektrum rozwiązań dla sportowców zimowych. Kto spędza tu swój urlop zimowy, jest tutaj po to, aby jeździć na nartach. Najczęściej oferowane są tu pokoje z wyżywieniem HB, aby nie trzeba było się troszczyć o śniadanie i kolację, a w ciągu dnia elastycznie zaplanować sobie przerwę. W zasięgu ręki są hotele oferujące zabiegi wellness, atrakcje sportowe oraz przyjazne rodzinom. Podczas, gdy hotele wellness i sportowe dbają o kondycję fizyczną i regenerację, obiekty dla rodzin kładą nacisk na opiekę nad dziećmi, współpracę ze szkółkami narciarskimi i wieczorne programy animacyjne. W zależności od wyboru danego typu zakwaterowania jedna rzecz w przypadku obiektów ski in & ski out pozostaje wspólna: radość czekająca tuż przed drzwiami.Również apartamenty i domki typu chalet w pobliżu stoków są bardzo popularne wśród sportowców zimowych. We Francji znaleźć można resorty zimowe posiadające najczęściej ponad 1000 m szereg budynków bezpośrednio na terenie narciarskim. Korzystne ceny i zapewniona sfera prywatności we własnym apartamencie powodują, że francuskie tereny narciarskie wybierane są chętnie przez rodziny i niewielkie grupy, jako cel uprawiania sportów zimowych.

Na co należy zwrócić uwagę decydując się na urlop narciarski bezpośrednio przy stoku?

Pomijając Francję, gdzie miejscowości wraz z lokalami handlowymi i rozrywkowymi wybudowane są bezpośrednio na górze, zazwyczaj tego typu udogodnienia znajdziemy w dolinie. Wybierając hotel narciarski na stoku może się więc zdarzyć, że będzie trzeba przebyć dłuższą trasę samochodem, aby dostać się do większego sklepu, pływalni i tym podobnych miejsc. Niektóre hotele położone na szczytach są dostępne nawet jedynie przez dojazd gondolą lub skuterem śnieżnym. Urlop narciarski w takim obiekcie ponad chmurami jest z pewnością wyjątkowym przeżyciem i polecamy go każdemu. Jeżeli jednak podczas urlopu zimowego nastawiamy się również na atrakcje poza stokiem, warto z wyprzedzeniem dokładnie sprawdzić lokalizację zakwaterowania.

Bezpieczne rezerwacje i zalety SnowTrex

Loading...
StickyNewsletter