Radość z urlopu zimowego na śniegu!

Urlop zimowy oferuje niezliczone możliwości spędzenia czasu wolnego podczas jazdy na nartach, snowboardzie czy sankach. Niezależnie czy w Niemczech, Austrii, Francji czy Szwajcarii - góry są zawsze w pobliżu, gwarantując idealne warunki na urlop zimowy. Zimowy wypoczynek nie zawsze jednak oznacza sporty zimowe, bowiem czas można tu spędzić na wiele sposobów, np. podczas wędrówek w rakietach śnieżnych, czy korzystając z programu wellness.

Urlop zimowy w Austrii

Klasycznym zimowym celem podróży jest nadal Austria. Nic dziwnego! Raj sportów zimowych ma coś dla każdego: młody czy starszy, rodzina czy singiel, początkujący czy zaawansowany, droższy czy też niskobudżetowy – liczba ośrodków wypoczynkowych na udane zimowe wakacje jest prawie nieskończona. Najbardziej znane ośrodki zimowe to z pewnością te w sercu Alp Tyrolskich: Kitzbühel, Sölden, Ischgl, St. Anton czy Mayrhofen. Ale można również spędzić wspaniałe zimowe wakacje w Ziemi Salzburskiej, Tyrolu Wschodnim, Vorarlbergu czy Karyntii: co z Zell am See-Kaprun, legendarnymi ośrodkami narciarskimi Lech i Zürs czy lodowcem Mölltaler Gletscher? Ci, którzy nie lubią jeździć na nartach lub snowboardzie, znajdą tu również szeroką gamę alternatyw: wędrówki na śniegu, psie zaprzęgi, jazda na sankach – w Austrii nie zabraknie atrakcji dla nikogo.

Urlop zimowy we Francji

Rozległe tereny narciarskie i biel śniegu jak okiem sięgnąć – to jest to, co zimą urlopowicze znajdują szczególnie we Francji. Tutaj często mieszka się tuż przy stoku, więc rano wystarczy zapiąć narty, aby móc cieszyć się zimowymi przyjemnościami sportowymi. Chamrousse, Les 3 Vallées lub Val Thorens/Les Menuires są szczególnie dobrze znane wśród francuskich ośrodków sportów zimowych. Ale również Les 2 Alpes, gdzie SnowTrex co roku organizuje swój legendarny PowderWeek, jest absolutnie warty odwiedzenia. Jeśli nie chcesz być na stokach Francji, powinieneś zapoznać się z ofertą wędrówek lodowcowych. Jest to z pewnością doświadczenie jedyne w swoim rodzaju!

Urlop zimowy we Włoszech

Dolce Vita na śniegu – wszystko to można znaleźć w licznych ośrodkach narciarskich włoskich Alp. Popularny południowotyrolski region narciarski Dolomiti Superski jest z pewnością szczególnie wyjątkowy: na miłośników sportów zimowych na wszystkich poziomach czeka 1200 km tras narciarskich. Nie przegap słynnej na całym świecie Sellarondy – zjazdu, w tym wyciągów, który trwa cały dzień i łączy ze sobą wszystkie cztery przełęcze Dolomitów. Czysta przyjemność z jazdy na nartach jest również dostępna w Trydencie i w Lombardii w znanych ośrodkach narciarskich Cavalese i Livigno. Kto nie ma jednak ochoty na klasyczny urlop narciarski, znajdzie w słonecznych Włoszech bogatą ofertę alternatywną.

Urlop zimowy w Niemczech

Aby spędzić relaksujące zimowe wakacje, nie trzeba wcale daleko podróżować. Niemcy oferują również wiele możliwości, aby zapomnieć o codziennych troskach. Oczywiście na południu Niemiec, na przykład w Garmisch-Partenkirchen na słynnym Zugspitze, w Berchtesgaden lub w Oberstdorfie w Allgäu, można wybrać się na klasyczne wakacje. Turyści mogą również spędzić urlop zimowy w Niemczech poza Alpami: na przykład nad Feldbergiem w Schwarzwald, w Hinterzarten lub w Titisee-Neustadt. Również tutaj można cieszyć się jazdą na nartach lub – dla tych, którzy nie chcą jeździć na nartach – zabawą na śniegu w postaci zimowych wędrówek, saneczkarstwa lub wędrówek w rakietach śnieżnych.

Urlop zimowy w Szwajcarii

W Szwajcarii wczasowicze mogą podziwiać liczne czterotysięczniki: na przykład słynny na całym świecie Matterhorn lub trio Eiger, Mönch i Jungfrau. Ponadto znajdą Państwo ekskluzywne oferty na zimowy urlop najwyższej klasy. St. Moritz, Davos i Laax przyciągają przede wszystkim wspaniałymi terenami narciarskimi. To od Państwa zależy, czy chcą Państwo zarezerwować zakwaterowanie przyjazne dla rodziny, czy też przeznaczyć większy budżet i spędzić luksusowe zimowe wakacje. Pewne jest to, że w Szwajcarii znajdzie się coś dla każdego budżetu i gustu.

Urlop zimowy w Czechach

Republika Czeska jest szczególnie atrakcyjna ze względu na dobrą dostępność ze wschodnich Niemiec oraz dobry stosunek ceny do jakości. W ośrodkach narciarskich w czeskich Rudawach, Karkonoszach i Szumawie, w tym w miastach Lipno i Pec pod Śnieżką, miłośnicy sportów zimowych znajdą doskonale przygotowane trasy zjazdowe i biegowe w absolutnie przystępnej cenie. Jeśli nie chcesz jeździć na nartach lub snowboardzie, możesz cieszyć się krajobrazem na zimowym spacerze lub na sankach. W czeskich ośrodkach narciarskich znajdują się również wspaniałe oferty wellness.

Urlop zimowy w Polsce

W polskich ośrodkach narciarskich w Karkonoszach czy Tatrach Wysokich, takich jak Szklarska Poręba czy Zakopane, miłośnicy sportów zimowych znajdą coś dla siebie w absolutnie przystępnej cenie. Ponadto, takie cele wycieczek jak Kraków i Wrocław przyciągają co roku rzesze turystów z całego świata, również w sezonie zimowym.

Urlop zimowy na Słowacji

Na Słowacji można jeździć na nartach lub snowboardzie w prawie każdym regionie! Aby uzyskać najlepszy stosunek ceny do jakości, można się wybrać podczas urlopu zimowego na przykład do Starego Smokowca lub Jasnej. Ośrodki narciarskie Tatry i Fatra oferują stoki dla miłośników sportów zimowych na wszystkich poziomach. Alternatywnie można wybrać się na jeden z licznych zimowych szlaków turystycznych lub na tor saneczkowy.