Znajdź teren narciarski
Wybierzcie Państwo idealny teren narciarski!
  1. Wystarczy wybrać ważne dla Państwa kryteria.
  2. Jako wynik otrzymają Państwo ośrodki z optymalnym terenem narciarskim.
Dane terenu narciarskiego
dowolny dowolny
dowolny dowolny
dowolny
Teren narciarski polecany dla
dowolny
dowolny
dowolny
Pozostałe
dowolny
dowolny
dowolny
dowolny
Dane wycieczki
dowolny
Państwa wybór
Wielkość terenu: dowolny Początkujący: dowolny Snowpark: dowolny długość podróży: dokładnie jak wybrano
Najwyższy punkt: dowolny Zaawansowani & fani freeride: dowolny Wyciągi & gondole: dowolny Kraj: dowolny
Km tras biegowych: dowolny Opinie Klientów: dowolny Cena za osobę: dowolny
Rodzina & dzieci: dowolny Après-ski: dowolny Czas podróży : dowolny
Wystąpił błąd. Proszę sprawdzić wprowadzone dane i spróbować ponownie. Błąd podczas wyszukiwania
Informacje o terenie narciarskim
Kronplatz
Maks. wysokość: 2 275 m
Min. wysokość: 973 m
Wys. miejscowość: 1 241 m
Wyciągi łącznie: 32
Orczyki: 6
Krzesełka: 4
Gondole: 22
Trasy łącznie: 119 km
Nartostrady:
52 km
Nartostrady:
42 km
Nartostrady:
25 km
Opinie Klientów

Hotel Antholzerhof

9 Liczba ocen:

100 % Rekomendacja:

Zakwaterowanie 9,6
Miejscowość 8,8
Teren narciarski 9,6

Teren narciarski Kronplatz

Teren narciarski Kronplatz

Teren narciarski wokół szczytu Kronplatz (2275 m) - szczyt nr 1 w Południowym Tyrolu - ma Państwu dużo do zaoferowania dzięki karnetowi narciarskiemu „Kronplatz“. Liczne urządzenia naśnieżające sprawiają, że jest to teren pewny śniegowo od grudnia do kwietnia, dodatkowo 119 km tras i 32 najnowocześniejszych wyciągów na wysokości od 973 do 2275 m to gwarancja niezapomnianego urlopu dla dużych i małych.

Początkującym narciarzom, dzieciom oraz rodzinom polecamy 8-osobową gondolę "CroniExpress", która umożliwia dostęp do trasy o szerokości 100 m i różnicy wysokości 160 m. Kronplatz słynie szczególnie z przyjaznego rodzinie terenu narciarskiego. Na szycie Kronplatz znajduje się „Croniworld”, gdzie rodzice mogą obserwować postępy swoich dzieci oraz podziwiać przepiękne widoki.

Obydwie trasy zjazdowe prowadzące do doliny „Sylvester” i „Herrnegg”, które cechują strome odcinki, są wyzwaniem dla zaawansowanych i doświadczonych alpinistów. Ponadto do dyspozycji dwie trasy oświetlone. Snowboardziści mogą wyszaleć się w "Easy Park" i „Jib Park”. Żaden inny teren narciarski nie jest tak zróżnicowany jak Kronplatz! Teren ten jest również znany z różnych wydarzeń sportowych jak np. z Pucharu Świata w snowboardzie.

W ostatnim sezonie teren narciarski Kronplatz poprawił swoją infrastrukturę: popularny wyciąg Sonnenlift został wymieniony, w całości odnowiony i wyposażony w podgrzewane siedzenia i osłony. W kabinach Miara dostępne jest bezpłatne Wi-Fi, a usprawniony został również system naśnieżania. Również w sezonie 19/20 uruchomiona została nowa gondola, która zastąpiła wyciąg krzesełkowy Rara. „Skitrans Bronta" to najkrótsza 12-os. gondola na świecie, która łączy dolne stacje gondoli „Miara" i „Pedaga".

Mają Państwo również możliwość poszerzenia karnetu narciarskiego na karnet „Dolomiti Superski“, który udostępnia 1200 km tras i 450 wyciągów, jak również 30 snowparków! Na terenie narciarskim "Kronplatz" mają Państwo dostęp do wielu bezpłatnych hotspotów Wi-Fi. Dodatkowo przy rozszerzonym karnecie „Dolomiti Superski" mają Państwo dostęp do hotspotów Wi-Fi w stacjach kolejek górskich jak również w lokalach gastronomicznych.
W celu powiększenia proszę nacisnąć na plan nartostrad.

Nocna jazda na nartach Antholz

Uwaga miłośnicy nocnej jazdy na nartach! Szczególna atrakcja dotycząca nocnej jazdy na nartach czeka w Reischach i jest nią trasa Korer. Przyjemność narciarska na długości 1,7 km nie kończy się tu o zmroku. Z trasy do nocnej jazdy na nartach można korzystać we wtorki i soboty w godz. 19:30 - 22:00. Jazda na sankach na trasie Korer jest również mile widziana.

Nocą można odwiedzić również stok w St. Vigil. Odcinek Cianross o długości niemal 700 m dostępny jest dla narciarzy i saneczkarzy we wtorki, czwartki i niedziele w godz. 20:00 – 22:00.

Kolejną ok. 1,3 km trasę do nocnej jazdy nartach znajdą Państwo w Terenten. We wtorki i piątki w godz. 19:00 – 21:30 oddany jest do użytku i szusowania oświetlony stok.

Na sam koniec proponujemy jeszcze nocną jazdę na nartach na trasie w Taisten. Dzięki wyciągowi Guggenberg/Taisten możliwe jest uprawianie narciarstwa na 1,5 km odcinku w każdy piątek w godz. 19:30 – 22:00.

Après-ski Antholz

Podczas Mistrzostw Świata w biathlonie, które odbywają się w Antholz co roku, z pewnością nie zabraknie atrakcji! Międzynarodowa publiczność bawi się wspólnie na imprezach après-ski, gdzie noc staje się dniem. W ciągu roku natomiast przybywają tu rodziny i poszukujący spokoju. Typowe karczmy i restauracje oferują zróżnicowaną kuchnię z krajowymi i międzynarodowymi daniami. Kto woli zabawę, to znajdzie ją w pobliskim Kronplatz, przede wszystkim przy stacji w Reischach, ale również w Olang i St. Vigil, gdzie zapraszaja bary après-ski.

Również w ciągu dnia poza jazdą na nartach czeka na Państwa wiele innych alternatywnych propozycji spędzenia wolnego czasu. Na lubiących ryzyko czeka szybka jazda na naturalnym torze saneczkowym na Jeziorze Antholtz, czy też wędrówka w rakietach śnieżnych. Również fani jazdy na łyżwach nie będą tutaj zawiedzeni. Wypoczynek i relaks znajdą Państwo w basenach i saunach różnych hoteli lub w „Erlebnisbad Cron4“ w pobliskim Reischach.

Snowpark: Snowpark Kronplatz Antholz

Największy i najnowocześniejszy region narciarski Południowego Tyrolu to niewątpliwie "Kronplatz". Zarówno pod względem widoków, jak i warunków na stokach teren ten spełnia nawet najśmielsze oczekiwania. Bez mrugnięcia okiem można wymienić atrakcje, które czekają tutaj na freeriderów. Dzięki dwóm snowparkom każdy znajdzie tu coś ciekawego dla siebie!

Położony poniżej stacji górskiej "Belvedere" park "Easy Park" nie nazywa się tak bez przyczyny. Na długości 800 m i wysokości 2230 m znajduje się tutaj easy line, która umożliwia stawianie pierwszych kroków w świecie freestylerów. W parku dostępne są również kickery, boxy, poręcze, truck tire oraz straight industry pipe.

Drugą, ważną miejscówką jest "Jib Park" położony przy nartostradzie "Korer" w pobliżu dolnej stacji gondoli "Bruneck/Reischach". Park na pow. 6000 m² prezentuje najróżniejsze przeszkody, na których swoich sił mogą spróbować również początkujący fani deski i szybko polepszyć swoje umiejętności. Jeżeli Państwo również o tym marzą, zapraszamy do snowparków w Kronplatz.
Aby powiększyć, proszę kliknąć w "Plan"!

Czy teren narciarski Kronplatz nie jest dla Państwa odpowiedni? Prosimy więc sprawdzić jeszcze tutaj: Tereny narciarskie Włochy

Eksperci testują: Kronplatz

W skład testu dotyczącego Kronplatz wchodzą następujące kategorie: najważniejsze kryteria, szczegółowe kryteria dot. zainteresowań oraz dalsze kryteria. Najważniejsze kryteria liczone są przy uwzględnianiu oceny końcowej podwójnie.

Łączna ocena w teście

(4,5 na 5 gwiazdek)

Najważniejsze kryteria oceny
Te oceny liczą się podwójnie

Wyciągi & gondole
Warunki śniegowe

Szczegółowe kryteria dot. zainteresowań

Rodziny & dzieci
Początkujący
Zaawansowani & fani freeride'u
Snowparki
Biegówki & trasy biegowe

Pozostałe kryteria

Après-ski
Oznakowanie (plan nartostrad, tablice informacyjne & drogowskazy)
Restauracje w górach & gastronomia
Dojazd & parking