Znajdź teren narciarski
Wybierzcie Państwo idealny teren narciarski!
  1. Wystarczy wybrać ważne dla Państwa kryteria.
  2. Jako wynik otrzymają Państwo ośrodki z optymalnym terenem narciarskim.
Dane terenu narciarskiego
dowolnie dowolnie
dowolnie dowolnie
dowolnie
Teren narciarski polecany dla
dowolnie
dowolnie
dowolnie
Pozostałe
dowolnie
dowolnie
dowolnie
dowolnie
Dane wycieczki
dowolnie
Państwa wybór
Wielkość terenu: dowolnie Początkujący: dowolnie Snowpark: dowolnie długość podróży: dokładnie jak wybrano
Najwyższy punkt: dowolnie Zaawansowani & freeride: dowolnie Wyciągi & gondole: dowolnie Kraj: dowolnie
Km tras biegowych: dowolnie Opinie Klientów: dowolnie Cena za osobę: dowolnie
Rodzina & dzieci: dowolnie Après-ski: dowolnie Czas podróży : dowolnie
Wystąpił błąd. Proszę sprawdzić wprowadzone dane i spróbować ponownie. Błąd podczas wyszukiwania

Tereny narciarskie Andora

Tereny narciarskie Andora

Niewielki kraj Andora może i nie robi wrażenia pod względem wielkości obszarów narciarskich, jednak jakościowo jak najbardziej dorównuje swoim sąsiadom. Przeróżne małe ośrodki narciarskie połączone są w dwa główne duże tereny. Grandvalira jest z pewnością największym europejskim obszarem narciarskim poza Alpami i posiada aż 210 km tras.

Drugi obszar narciarski, Vallnord, składa się z połączenia dwóch ośrodków Ordino-Arcalis oraz Pal-Arinsal i oferuje ok. 91 km tras zjazdowych. Tutejsze miejscowości mają charakter bardziej stworzony na potrzeby turystyczne , ale jednak trasy narciarskie są doskonale utrzymane i zaliczają się do najnowocześniejszych na świecie.

Après-ski Andora

Andora, choć tak mała, oferuje zaskakująco wiele możliwości après-ski. Szczególnie w Soldeu, Pas de la Casa, Canillo i Encamp istnieje niezliczona ilość barów, pubów, klubów nocnych i dyskotek. Kto nie chce uczestniczyć w zimowych rozrywkach na stoku, może oddać się "zakupowemu szaleństwu". Andora znajduje się w strefie wolnocłowej i jest to szczególnie widoczne na cenach alkoholu, tytoniu i kosmetyków. Jeżeli mają Państwo do dyspozycji cały dzień, polecamy wizytę w "Caldea" w Andorra-la-Vella, największej strefie wellness w Europie. Odrobinę przygody można zaznać podczas kuligu motorem lub psim zaprzęgiem. Ponadto w Andorze oferowany jest przelot balonem, co z pewnością jest niezapomnianym przeżyciem. Inne możliwości après-ski to jazda na łyżwach, kręgle, tenis czy wędrówki w rakietach śnieżnych. Oczywiście w Andorze nie zabraknie niczego dobrego do jedzenia. Oprócz starych tradycyjnych górskich domów "bordas", gdzie serwowane są dania kuchni lokalnej, istnieje również wiele restauracji serwujących potrawy zarówno kuchni tradycyjnej, jak i międzynarodowej.

Atrakcje Andora

Oferta turystyczna Andory zdominowana jest przez architektoniczne dziedzictwo tego niewielkiego Państwa. W wielu miejscowościach ogromne wrażenie robią średniowieczne kościoły i stare miasta z wąskimi uliczkami i kamiennymi domami. Ulubionym celem wycieczkowym turystów w Andorze jest stolica Andorra la Vella, najwyżej położona (1011 m) stolica Europy. Obok starego miasta, Barri Antic i średniowiecznych budowie jak np kościół Santa Coloma oraz Sant Esteve, parlamentu Casa de la Vall czy mostu La Margineda stolica oferuje liczne centra handlowe i ok. 2000 różnych sklepów. Plusem jest możliwość wykonania bezcłowych zakupów.

Na uwagę zasługuje również niewielkie miasto Escaldes-Engordany z wieloma siarkowymi źródłami termalnymi. Główne z nich, będące jednocześnie znakiem rozpoznawczym miejscowości to basen termalny "Caldea" - wodny raj dla całej rodziny. W interaktywnym muzeum CIAM można dowiedzieć się więcej o wodach termalnych oraz ogólnie o wodzie. W miejscowości znajduje się również muzeum perfum. A jeżeli to jeszcze Państwu nie wystarczy, warto udać się do Madriu-Perafita-Claror-Tall. Dolina znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO i zajmuje 4247 ha - a tym samym aż 9 % całej powierzchni Andory.

Najważniejszy kościół w Andorze znajduje się w pobliżu wsi Canillo. Miejsce to jest również znane jako odpowiednik francuskiego Lourdes. Na ruinach kościoła pielgrzymkowego Nuestra Señora de Meritxell architekt Ricard Boffil wybudował świątynię, w której znajduje się wystawa poświęcona tej miejscowości.

Dla tych, których bardziej niż architektura interesuje przyroda danego kraju, polecamy park "Naturlandia" o powierzchni 16 ha. Park jest otwarty 365 dni w roku i oferuje różna atrakcje dla małych i dużych. W parku można podziwiać wiele gatunków zwierząt. Na wysokości między 1600 i 2000 m czeka natomiast szynowy tor saneczkowy "Tonptronc", Sky Trail, miejsce do gry w paintball oraz lodowisko.

Miejscowości Andora

Mapa Powiększ

Miejscowość Wys. miejsc. Teren narciarski Trasy Wys. terenu
oddo
Andorra la Vella (Grandvalira)
1 050 m Grandvalira 210 km 1 710 - 2 640 m
Canillo (Grandvalira)
1 500 m Grandvalira 210 km 1 710 - 2 640 m
El Tarter (Grandvalira)
1 700 m Grandvalira 210 km 1 710 - 2 640 m
Encamp (Grandvalira)
1 300 m Grandvalira 210 km 1 710 - 2 640 m
Escaldes (Grandvalira)
1 053 m Grandvalira 210 km 1 710 - 2 640 m
Pas de la Casa (Grandvalira)
2 080 m Grandvalira 210 km 1 710 - 2 640 m
Soldeu (Grandvalira)
1 710 m Grandvalira 210 km 1 710 - 2 640 m

Bezpieczne rezerwacje i zalety SnowTrex