Opinie Klientów

Flattach

64 Liczba ocen:

84 % Rekomendacja:

Miejscowość 8,0
Teren narciarski 8,2

Teren narciarski Lodowiec Mölltal

Informacje o terenie narciarskim
Maks. wysokość: 3 122 m Gondole: 2
Min. wysokość: 2 108 m Trasy łącznie: 17,4 km
Wys. miejscowość: 696 m
Nartostrady:
5,2 km
Wyciągi łącznie: 9
Nartostrady:
7,2 km
Orczyki: 2
Nartostrady:
5 km
Krzesełka: 5 Trasy do skialpinizmu: 6 km

Teren narciarski Lodowiec Mölltal

Z karnetem narciarskim "SkiHit" mają Państwo dostęp do 186 km nartostrad włączając w to trasy do skialpinizmu na dziewięciu terenach narciarskich Wschodniego Tyrolu (patrz opis regionu narciarskiego).

Niewielka wioska Flattach jest położona u stóp lodowca Mölltal. Dzięki dużej liczbie łatwych nartostrad ten teren narciarski na lodowcu z 17,4 km tras i 9 wyciągami jest jednym z bardziej lubianych przez rodziny terenów narciarskich w Karyntii. Jednak również doświadczeni narciarze mogą zmierzyć się z 5 km trudnych tras na lodowcu. A dla tych, którym to nie wystarczy polecamy 7-kilometrowy odcinek zjazdowy, najwyżej położoną nartostradę FIS w Karyntii, również na lodowcu.

Snowpark o długości ok. 300 m z przeszkodami jak jumps, rails, halfpipe (o długości 35 m) i boardercross sprawi, że serca fanów snowboardu zabiją tutaj mocniej. Przy dobrych warunkach pogodowych na lodowcu można korzystać również z tras w głębokim śniegu oraz odcinków do freeride'u.

Do terenu narciarskiego na Ankogel (1267 - 2637 m) również nie jest daleko. Przede wszystkim szerokie nartostrady ze wspaniałym widokiem na Großglockner i Dolomity i 7-kilometrowa trasa do doliny w kierunku Mallnitz z 1349 m różnicą wysokości przyciągają tu turystów i znacznie podwyższają popularność tego regionu narciarskiego. Teren narciarski posiada 13 km tras oraz 6 wyciągów.
W celu powiększenia proszę nacisnąć na plan nartostrad.

Après-ski Flattach

Flattach oferuje turystom bary, puby i lokale na stoku, które zachęcają do odpoczynku po męczącym dniu na nartach.

Na obrzeżach lodowca Mölltal, na wysokości 2800 m znajduje się najwyżej położony ogród zimowy w Karyntii, restauracja panoramiczna "Eissee". Ogromna konstrukcja ze szkła i ze stali króluje nad krainą wiecznego lodu i wspaniale podkreśla piękno zimowej panoramy od szczytów takich jak alpejskie Schareck i Sonnblick po pasmo Dolomitów. W karcie dań znaleźć można zarówno regionalne specjały Karyntii, jak i dania znane na arenie międzynarodowej. Dużą popularnością cieszą się również "Europa Bar" na środkowej stacji na lodowcu, jak również "Hütt'n Wirt" w miejscowości Flattach.

Na spragnionych aktywnego wypoczynku czeka 1,3 km tor saneczkowy w Innerfragant, a po jeździe na sankach ognisko i ciepłe napoje. Poza tym szkółka narciarska organizuje wędrówki w śniegu z przewodnikiem. A może mają Państwo ochotę na jazdę na łyżwach lub curling? We Flattach na pewno nikt nie będzie narzekał na nudę!

Snowpark: Snowpark Mölltaler Gletscher Flattach

Fani freestyle powinni szczególną uwagę poświęcić terenowi narciarskiemu na lodowcu Mölltal.

Na wysokości 2640 m ośnieżone zbocza i różnorodne nartostrady czekają na fanów białego puchu. Fanów deski w ten region kusi przede wszystkim słoneczna pogoda, jak również położony poniżej nartostrady Schareck snowpark na lodowcu. Tutaj dostępne są rozmaite przeszkody, ostre zakręty, kickery, a także skocznie , które zachęcają odważnych do skoków i podziwiania terenu z góry.

A jeżeli mimo to będą się Państwo nudzić, polecamy trasę do boardercrossu, na której można zmierzyć się z najlepszymi w tej konkurencji! Nie na darmo to miejsce nosi miano raju dla snowboardzistów.

Natomiast zwolennicy freeride'u mają możliwość skorzystania z tras w głębokim śniegu i jazdy poza wytyczonymi nartostradami. Według nas nie ma nic lepszego, niż w słoneczny dzień zanurzyć się w białym puchu!

Czy teren narciarski Lodowiec Mölltal nie jest dla Państwa odpowiedni? Prosimy więc sprawdzić jeszcze tutaj: Tereny narciarskie Austria

Eksperci testują: Lodowiec Mölltal

W skład testu dotyczącego Lodowiec Mölltal wchodzą następujące kategorie: najważniejsze kryteria, szczegółowe kryteria dot. zainteresowań oraz dalsze kryteria. Najważniejsze kryteria liczone są przy uwzględnianiu oceny końcowej podwójnie.

Łączna ocena w teście

(3,7 na 5 gwiazdek)

Najważniejsze kryteria oceny
Te oceny liczą się podwójnie

Wyciągi & gondole
Warunki śniegowe

Szczegółowe kryteria dot. zainteresowań

Rodziny & dzieci
Początkujący
Zaawansowani & fani freeride'u
Snowparki
Biegówki & trasy biegowe

Pozostałe kryteria

Après-ski
Oznakowanie (plan nartostrad, tablice informacyjne & drogowskazy)
Restauracje w górach & gastronomia
Dojazd & parking

Obiekty w Flattach

Mapa Powiększ

Szukaj…

: Teren narciarski Flattach

Na chwilę obecną brak ofert wyjazdów.

Bezpieczne rezerwacje i zalety SnowTrex

Loading...
StickyNewsletter