Znajdź teren narciarski
Wybierzcie Państwo idealny teren narciarski!
  1. Wystarczy wybrać ważne dla Państwa kryteria.
  2. Jako wynik otrzymają Państwo ośrodki z optymalnym terenem narciarskim.
Dane terenu narciarskiego
dowolny dowolny
dowolny dowolny
dowolny
Teren narciarski polecany dla
dowolny
dowolny
dowolny
Pozostałe
dowolny
dowolny
dowolny
dowolny
Dane wycieczki
dowolny
Państwa wybór
Wielkość terenu: dowolny Początkujący: dowolny Snowpark: dowolny długość podróży: dokładnie jak wybrano
Najwyższy punkt: dowolny Zaawansowani & fani freeride: dowolny Wyciągi & gondole: dowolny Kraj: dowolny
Km tras biegowych: dowolny Opinie Klientów: dowolny Cena za osobę: dowolny
Rodzina & dzieci: dowolny Après-ski: dowolny Czas podróży : dowolny
Wystąpił błąd. Proszę sprawdzić wprowadzone dane i spróbować ponownie. Błąd podczas wyszukiwania
Award
Opinie Klientów

Fügen

1 658 Liczba ocen:

96 % Rekomendacja:

Miejscowość 8,8
Teren narciarski 9,2
Informacje o terenie narciarskim
Hochzillertal-Hochfügen-Spieljoch
Maks. wysokość: 2 378 m
Min. wysokość: 600 m
Wys. miejscowość: 545 m
Wyciągi łącznie: 43
Orczyki: 21
Krzesełka: 13
Gondole: 9
Trasy łącznie: 106 km
Nartostrady:
33 km
Nartostrady:
53 km
Nartostrady:
20 km
Trasy do skialpinizmu: 7 km

Teren narciarski Hochzillertal-Hochfügen-Spieljoch

Teren narciarski Hochzillertal-Hochfügen-Spieljoch

Z karnetem narciarskim „Zillertaler Superskipass” mają Państwo wybór nartostrad o łącznej długości 535 km na terenach narciarskich Zillertal Arena, przy wyciągach w Mayrhofen, w Ski & Gletscherwelt Zillertal 3000, jak również na terenie narciarskim Hochzillertal – Hochfügen – Spieljoch i dodatkowo Wildkogel-Arena w Bramberg. Powyższe tereny narciarskie są doskonale ze sobą połączone, a pomiędzy nimi kursuje bezpłatny autobus narciarski i pociąg. Od kilku lat oferuje Zillertal Arena bezpłatny dostęp do Wi-Fi, co umożliwia miłośnikom białego szaleństwa nie tylko delektowanie się promieniami słońca w czasie szalonej jazdy, ale także możliwość przesłania wrażeń z urlopu rodzinie i znajomym (patrz region narciarski).

W Fügen mają Państwo do wyboru aż dwa tereny narciarskie: Spieljoch i Hochfügen/Hochzillertal. Stacja wyciągu w dolinie tego narciarskiego eldorado Hochfügen/Hochzillertal, do którego dowiezie Państwa wygodnie z Fügen autobus dla narciarzy, znajduje się na wysokości 1500 m. Korzystne położenie w wysokogórskiej kotlinie gwarantuje śnieg aż do końca kwietnia! Ta dolina najlepiej nadaje się dla tych narciarzy, którzy szukają terenu narciarskiego o zróżnicowanych możliwościach zjazdu. Snowpark z elementami typu halfpipe zagwarantują szaleństwo snowboardzistom! Poprzez połączenie Hochfügen i Hochzillertal mogą Państwo korzystać z 92 (w tym trasy do skialpinizmu) km urozmaiconych nartostrad w tym także oświetlonych z 36 wyciągami.

Teren narciarski Spieljoch oferuje 17,6 km wspaniale przygotowanych nartostrad i 3,4 km tras do skialpinizmu, łącznie 7 wyciągów, a także wyciągi taśmowe dla tych, którzy stawiają pierwsze kroki na śniegu. Nawet ambitni narciarze wpadną w zachwyt jadąc w głębokim śniegu po bajecznych trasach na Geolsalm i po trasie narciarskiej prowadzącej do doliny o długości 7 km. w ramach przygotowania do planowanego na sezon narciarski 2019/20 połączenia Hochzillertal-Hochfügen ze Spieljoch już tej zimy zostało wprowadzone połączenie autobusowe pomiędzy stacjami Spieljoch w Fügen i Kaltenbach w Hochzillertal.
W celu powiększenia proszę nacisnąć na plan nartostrad.

Nocna jazda na nartach Fügen

Na wielu terenach narciarskich w Austrii w tym także w Dolinie Ziller znajdą Państwo oświetlone trasy do nocnej jazdy na nartach, które pięknie dopełnią narciarską ofertę. Na terenie narciarskim Hochfügen-Hochzillertal do wyboru są dwie trasy do jazdy na nartach aż do nocy: na pobliskim terenie Fügen raz w tygodniu oświetlona jest 5 km trasa „Stephan-Eberharter-Goldpiste”. Zaopatrzony w sztuczne oświetlenie zjazd do doliny prowadzi od środkowej do dolnej stacji wyciągu Hochzillertal-Seilbahn w Kaltenbach. Dostępny jest od stycznia do marca podczas wydłużonych godzin pracy wyciągów od godz. 19:00 do 22:00, a dodatkowo ta czerwona trasa może być sztucznie naśnieżana na całej długości. Istnieje możliwość dotarcia na oświetloną trasę z Fügen bezpłatnym autobusem dla narciarzy.

Ponadto przy Lamark-Liften w Hochfügen znajdą Państwo kolejną trasę do nocnej jazdy na nartach. Kilka razy w sezonie odbywa się tam również wieczorowe narciarskie show.

Après-ski Fügen

W porównaniu do innych miejscowości w Zillertal Fügen to "the place to be". Do zabawy zapraszają liczne bacówki jak np. przytulna „Schihütte“ przy trasie zjazdowej Spieljoch prowadzącej do doliny. W dolinie miłośnicy après-ski są w swoim żywiole: zabawa toczy się wszędzie, zarówno w barach jak i na wolnym powietrzu, a późnym wieczorem w klubach i dyskotekach.

Głównym punktem terenu narciarskiego Kaltenbach-Hochzillertal jest słynne schronisko Kristall. Schronisko to zostało uznane przez Skiresort.de, największy na świecie portal internetowy zajmujący się testowaniem terenów narciarskich, jako najlepsze schronisko narciarskie 2014 r. Schronisko znajdujące się na wysokości 2150 m przy stacji górskiej Kristall-Express oferuje Państwu nową, kreatywną kuchnię w atrakcyjnych cechach. Codziennie serwowane są tu świeże, regionalne potrawy. Do Państwa dyspozycji w schronisku jest kominek oraz rustykalne izby. Przy dobrych warunkach pogodowych mogą Państwo skorzystać z letniego tarasu z barem, leżakami oraz łóżkami wodnymi.

Na niestrudzonych dniem na stoku czeka jazda na nartach po zmroku na oświetlonej trasie. Spragnionym więcej ruchu proponujemy wybrać się do jednej z pływalni lub do centrum fitness albo zrelaksować się w strefie wellness w jednym z tutejszych hoteli. Poza tym miasto Fügen zaprasza do odwiedzenia „Erlebnistherme Zillertal“ z różnymi saunami, basenem i zjeżdżalnią.

Przy termach znajduje się również lodowisko, na którym regularnie organizowana jest dyskoteka na lodzie. Ponadto w Fügen i okolicy mają Państwo do wyboru wiele torów saneczkowych, które częściowo oświetlone są nawet wieczorami. Zimowe wędrówki i przejażdżki saniami w konnym zaprzęgu dopełniają oferty dla poszukujących odpoczynku.

Snowpark: Fügen

"Brettpark" w Hochzillertal jest położony bezpośrednio przy 8-osobowym wyciągu krzesełkowym "Schnee Express" na wysokości 2050 - 2120 m, na terenie narciarskim Hochzillertal-Hochfügen.

Należący do parku wyciąg umożliwia szybki wjazd na górę po przejechaniu danej linii. W parku dostępne są trzy trasy o różnych stopniach trudności, dzięki którym zarówno początkujący, średnio-zaawansowani jak i zaawansowani mogą zmierzyć się tutaj z nie lada wyzwaniem. Dodatkową atrakcją jest jib line z różnymi boxami i skoczniami. Od grudnia 2016 jest również nowy "SnowPark Lamark" przy wyciągu Lamarklift. Ten mały park składa się z trzech torów z 13 elementami, które odpowiadają każdemu poziomowi trudności i zapewnią całą masę rozrywki!

Po całym dniu freestylu oraz po męczących ewolucjach można wypocząć w chill area przy muzyce. Poza parkiem "Betterpark" fani freestyle mają do dyspozycji różne parki w całej Dolinie Ziller np. w Mayrhofen, Gerlos i na lodowcu Hintertux.
Aby powiększyć, proszę kliknąć w "Plan"!

Czy teren narciarski Hochzillertal-Hochfügen-Spieljoch nie jest dla Państwa odpowiedni? Prosimy więc sprawdzić jeszcze tutaj: Tereny narciarskie Austria

Eksperci testują: Hochzillertal-Hochfügen-Spieljoch

W skład testu dotyczącego Hochzillertal-Hochfügen-Spieljoch wchodzą następujące kategorie: najważniejsze kryteria, szczegółowe kryteria dot. zainteresowań oraz dalsze kryteria. Najważniejsze kryteria liczone są przy uwzględnianiu oceny końcowej podwójnie.

Łączna ocena w teście

(4,7 na 5 gwiazdek)

Najważniejsze kryteria oceny
Te oceny liczą się podwójnie

Wyciągi & gondole
Warunki śniegowe

Szczegółowe kryteria dot. zainteresowań

Rodziny & dzieci
Początkujący
Zaawansowani & fani freeride'u
Snowparki
Biegówki & trasy biegowe

Pozostałe kryteria

Après-ski
Oznakowanie (plan nartostrad, tablice informacyjne & drogowskazy)
Restauracje w górach & gastronomia
Dojazd & parking

Obiekty w Fügen

Mapa Powiększ

Szukaj…

: Teren narciarski Fügen

Na chwilę obecną brak ofert wyjazdów.