Znajdź teren narciarski
Wybierzcie Państwo idealny teren narciarski!
  1. Wystarczy wybrać ważne dla Państwa kryteria.
  2. Jako wynik otrzymają Państwo ośrodki z optymalnym terenem narciarskim.
Dane terenu narciarskiego
dowolny dowolny
dowolny dowolny
dowolny
Teren narciarski polecany dla
dowolny
dowolny
dowolny
Pozostałe
dowolny
dowolny
dowolny
dowolny
Dane wycieczki
dowolny
Państwa wybór
Wielkość terenu: dowolny Początkujący: dowolny Snowpark: dowolny długość podróży: dokładnie jak wybrano
Najwyższy punkt: dowolny Zaawansowani & freeride: dowolny Wyciągi & gondole: dowolny Kraj: dowolny
Km tras biegowych: dowolny Opinie Klientów: dowolny Cena za osobę: dowolny
Rodzina & dzieci: dowolny Après-ski: dowolny Czas podróży : dowolny
Wystąpił błąd. Proszę sprawdzić wprowadzone dane i spróbować ponownie. Błąd podczas wyszukiwania
Award
Opinie Klientów

Fusch am Großglockner

409 Liczba ocen:

96 % Rekomendacja:

Miejscowość 8,7
Teren narciarski 9,1

Teren narciarski Kitzsteinhorn/Maiskogel - Kaprun

Informacje o terenie narciarskim
Maks. wysokość: 3 029 m Gondole: 9
Min. wysokość: 768 m Trasy łącznie: 61 km
Wys. miejscowość: 813 m
Nartostrady:
29 km
Wyciągi łącznie: 22
Nartostrady:
23 km
Orczyki: 6
Nartostrady:
9 km
Krzesełka: 7 Trasy do skialpinizmu: 11 km

Teren narciarski Kitzsteinhorn/Maiskogel - Kaprun

Z karnetem narciarskim Ski Alpin Card można korzystać z terenów narciarskich Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang oraz Zell am See/Kaprun mając łącznie do dyspozycji jest 408 km tras narciarskich.Wszystko w ramach motto "1 karnet, trzy regiony, bezkres gór".

W Zell am See i Kaprun macie Państwo do wyboru 138 km nartostrad oraz 47 nowoczesnych wyciągów na dwóch terenach narciarskich Maiskogel i Schmittenhöhe, jak i na terenie narciarskim z lodowcem Kitzsteinhorn, położonym na wys. 3029 m.

Kitzsteinhorn zapewnia 61 km różnorodnych średnio trudnych tras dla początkujących i rekreacyjnych narciarzy. Szerokie stoki do jazdy carvingiem i długie sportowe zjazdy, jak 5 km przy górnej stacji wyciągu Gletscherjet 4 z pewnością sprawią mnóstwo radości. Na miłośników adrenaliny czeka trasa Black Mamba o nachyleniu sięgającym aż do 63%. Z Kaprun do lodowca można dotrzeć kolejką Gletscherjet albo Panoramabahn, a także kolejką K-onnection lub MK Maiskogelbahn bezpośrednio z centrum.

Z Zell am See możecie Państwo szybko i wygodnie dostać się do terenów narciarskich dzięki kolejkom CityXpress, TrassXpress albo kolejką Schmittenhöhenbahn (2000 m). Tutaj znajdują się trasy dla zaawansowanych narciarzy: na przykład najtrudniejsza ok. 4-kilometrowa trasa regionu - Trassabfahrt.

Teren narciarski Maiskogel posiada większość łagodnych, niebieskich nartostrad i jest dzięki temu doskonały dla rodzin. Dodatkowo znajduje się tam 7-kilometrowa, najdłuższa trasa w regionie.

Natomiast dla fanów freestyle każdy z 3 terenów narciarskich oferuje snowpark z elementami takimi jak tables, slides i jumps. Również fani freeride'u znajdą tutaj coś dla siebie. Łącznie mają oni do dyspozycji 5 tras oraz dobrze zorganizowaną bazę informacyjną. Przy Schmittenhöhe, poniżej wyciągu Sonnkogelbahn dostępny jest przykładowo teren do jazdy poza wyznaczonymi trasami.

Teren narciarski Zell am See i Kaprun oferuje dodatkowo bezpłatne korzystanie z hotspotów Wi-Fi, dzięki którym można bez problemu skorzystać z internetu, odnaleźć potrzebne informacje dotyczące warunków pogodowych czy opublikować najnowsze zdjęcia!

Od grudnia 2019 Schmittenhöhe połączone jest ze Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn. W nowym zellamseeXpress brakuje wyłącznie niewielkiego połączenia do Viehhofen w Dolinie Glemmtal. Każda z sześciu kabin posiada urządzenia nagłaśniające, do których można podłączyć własną muzykę. Między Viehhofen i Vorderglemm kursuje dodatkowo autobus dla narciarzy. Do roku 2023 tereny Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn i Zell am See-Kaprun mają zostać w całości połączone (już bez potrzeby jazdy autobusem). To spowoduje powstanie największego połączonego terenu narciarskiego w Austrii.
W celu powiększenia proszę nacisnąć na plan nartostrad.

Nocna jazda na nartach Fusch am Großglockner

W Austrii występuje bogaty wybór terenów umożliwiających nocną jazdę na nartach. W pobliżu Fusch am Großglockner na terenie narciarskim Zell am See-Kaprun również można znaleźć trasę do nocnej jazdy na nartach. Około 1,5 km „nightslope” oświetlone jest przy wyciągu Ebenbergbahn w Zell am See we wtorki, czwartki i piątki. Wyciąg Ebenbergbahn obsługuje narciarzy w te dni wyłącznie do godz. 15:00, a później w godz. 18:30 – 21:00. Podczas jazdy można podziwiać widok na oświetlone budynki w miejscowości. Jeżeli posiadają Państwo kilkudniowy karnet narciarski, mogą Państwo korzystać również z tras do nocnej jazdy. W innym wypadku można zakupić karnet na miejscu.

Après-ski Fusch am Großglockner

Po spędzonym dniu na stoku gwarantowane są liczne możliwości świętowania apres-ski. Dobry początek oferują bacówki na terenie narciarskim Schmittenhöhe. Dobra zabawa po nartach gwarantowana jest w lokalu "Parasol" przed Alpincenter na Kitzsteinhorn, w którym to pod żółtymi parasolami zatankują Państwo energię na następny dzień przygód na stokach: dobry humor jest gwarantowany! Dodatkowo mają Państwo możliwość spędzenia dnia w różnych restauracjach i zajazdach. Różnorodne szlaki turystyczne umożliwią Państwu poznanie idyllicznej okolicy.

Snowpark: Snowpark Kitzsteinhorn Fusch am Großglockner

Na trzech terenach narciarskich można korzystać z bogatej oferty freestyle. Prawdziwi fani freestyle'u w pierwszej kolejności powinni udać się na Kitzsteinhorn. Na tamtejszym terenie narciarskim można bowiem skorzystać aż z 4 różnorodnych snowparków.

W „Easy-Park” dzieci i początkujący mogą bezpiecznie uczyć się pierwszych tricków, a zaawansowani doskonalić swoje umiejętności. W parku dostępne są między innymi: rainbow box, wave box, down rail oraz 3 kickery. W parku „Central Park” każdy zaawansowany narciarz znajdzie coś dla siebie. 9-metrowy barrier, różne poręcze i kickery (5-13 m), a także knuckle nie pozostawią żadnych niespełnionych życzeń! Na samej górze, na wysokości 2900 m dostępny jest także „Glacier Park”, czynny tylko wiosną i jesienią. Obok snowparków na turystów czeka również eagle line z przeszkodami dla początkujących i zaawansowanych. Szczególną atrakcją jest natomiast superpipe - o długości 150 m i wysokości 6,5 m. Jest to największa tego typu rampa w Austrii.

W funparku „Schmitten” położonym na Schmittenhöhe do dyspozycji odwiedzających są dodatkowo takie przeszkody jak poręcze, boxy, kickery. Są one przeznaczone głównie dla początkujących i średnio-zaawansowanych. Sporo zabawy gwarantuje również funslope „Schmitten XXL” o długości 1300 m z falistymi przeszkodami, skoczniami, tunelami itp.

Kolejny park możemy polecić rodzinom z dziećmi. „Schmidolins Drachenpark" posiada liczne atrakcje dla najmłodszych - fale, niewielkie rampy, które umożliwiają pierwsze kroki w freestyle'u. Kolejną atrakcją jest trasa zjazdowa Kidsslope na Glocknerwiese.
Aby powiększyć, proszę kliknąć w "Plan"!

Czy teren narciarski Kitzsteinhorn/Maiskogel - Kaprun nie jest dla Państwa odpowiedni? Prosimy więc sprawdzić jeszcze tutaj: Tereny narciarskie Austria

Eksperci testują: Kitzsteinhorn/Maiskogel - Kaprun

W skład testu dotyczącego Kitzsteinhorn/Maiskogel - Kaprun wchodzą następujące kategorie: najważniejsze kryteria, szczegółowe kryteria dot. zainteresowań oraz dalsze kryteria. Najważniejsze kryteria liczone są przy uwzględnianiu oceny końcowej podwójnie.

Łączna ocena w teście

(4,3 na 5 gwiazdek)

Najważniejsze kryteria oceny
Te oceny liczą się podwójnie

Wyciągi & gondole
Warunki śniegowe

Szczegółowe kryteria dot. zainteresowań

Rodziny & dzieci
Początkujący
Zaawansowani & fani freeride'u
Snowparki
Biegówki & trasy biegowe

Pozostałe kryteria

Après-ski
Oznakowanie (plan nartostrad, tablice informacyjne & drogowskazy)
Restauracje w górach & gastronomia
Dojazd & parking

Obiekty w Fusch am Großglockner

Mapa Powiększ

Szukaj…

: Teren narciarski Fusch am Großglockner

Na chwilę obecną brak ofert wyjazdów.

Bezpieczne rezerwacje i zalety SnowTrex