Award
Opinie Klientów

Golling

383 Liczba ocen:

92 % Rekomendacja:

Miejscowość 8,2
Teren narciarski 8,7

Teren narciarski Dachstein West

Informacje o terenie narciarskim
Maks. wysokość: 2 100 m Gondole: 11
Min. wysokość: 780 m Trasy łącznie: 131 km
Wys. miejscowość: 476 m
Nartostrady:
44 km
Wyciągi łącznie: 57
Nartostrady:
80 km
Orczyki: 35
Nartostrady:
7 km
Krzesełka: 11 Trasy do skialpinizmu: 40 km

Teren narciarski Dachstein West

Z karnetem narciarskim na region "Dachstein West" mają Państwo do dyspozycji łącznie 131 km nartostrad. Obsługiwane są przez 44 wyciągi, które umożliwiają dostęp do wybranych tras. Niezapomniane chwile zapewni dostęp do takich regionów narciarskich jak Gosau, Russbach i Annaberg jak również Freesports Arena Dachstein Krippenstein i inne tereny Feuerkogel, Karkogel, St. Martin, Lungötz oraz Dürrnberg, do których dowiezie Państwa bezpłatny autobus dla narciarzy.

Początkujący i lubiący spokojną jazdę, ale także zaawansowani znajdą na tym terenie dostosowane do swoich potrzeb nartostrady. Dla wszystkich, którzy nie mają dość jazdy na nartach istnieje możliwość na własny koszt korzystania z oświetlonego stoku przy Ötscherlift. Na trasach do slalomu, z możliwością pomiaru czasu, trasach typu waveline i trasach z muldami czeka na Państwa prawdziwa zabawa. Dla początkujących odpowiednie będą szerokie, dobrze oznakowane trasy. Na nich bez problemu można stawiać pierwsze kroki na deskach i powoli nabierać pewności.

Również rodziny z dziećmi doskonale poczują się na tym terenie. Liczne oferty dla najmłodszych, przedszkola narciarskie i obozy narciarski zapewnią dobrą zabawę, a bajkowe postacie przekonają każde dziecko do szaleństw na śniegu.

Z różnych funparków mogą skorzystać zarówno narciarze, jak i snowboardziści. Snowpark Dachstein West na terenie narciarskim Russbach jest największym i najróżnorodniejszym w okolicy i udostępnia liczne skocznie, poręcze i tables. Fani freeride z pewnością docenią Freesports Arena Krippenstein.

Runda narciarska "Panoronda" o długości 44 km na pewno dostarczy niezapomnianych przeżyć na świetnie przygotowanych trasach zjazdowych. Rustykalne chatki i słoneczne tarasy zapraszają do wypoczynku po aktywnym dniu na stoku, szczególnie po to, żeby delektować się pięknym widokiem.

Chcą Państwo podzielić się wrażeniami z dni spędzonych na nartach z przyjaciółmi i rodziną? To nie problem! Sieć składająca się z 13 hotspotów Wi-Fi rozciąga się ponad terenem Dachstein West - w funparkach, przy stacjach kolejki i w chatach, co ułatwi Państwu natychmiastowe przesłanie zrobionych zdjęć i ściągania najnowszych informacji.
W celu powiększenia proszę nacisnąć na plan nartostrad.

Nocna jazda na nartach Golling

Nocna jazda na nartach na terenie narciarskim Dachstein West należy do standardu. W dolinie od strony Gosau i tym samym od Golling znaleźć można mały teren narciarski umożliwiający nocną jazdę na nartach. Raz w tygodniu narciarska przyjemność nie kończy się wraz z oficjalnymi godzinami pracy wyciągów. Przy Ötscherlift w każdy piątek 1 km odcinek trasy jest oświetlony do nocnej jazdy na nartach. Stąd niższa część zjazdu w dolinę przeznaczona jest do nocnego szusowania. To czerwona trasa, która przeznaczona jest bardziej dla zaawansowanych narciarzy. Treningowa trasa w Brumsiland w pobliżu dolnej stacji kolejki Hornspitzbahn jest sztucznie oświetlona i przygotowana do nocnej jazdy na nartach. Obydwie trasy są dostępne dłużej niż zwykle w godz. 18:30 – 20:30. Po jeździe narciarze mogą wybrać się do położonego bezpośrednio przy dolnej stacji baru Hornspitz.

Après-ski Golling

W Golling mają Państwo wiele możliwości miło spędzić czas i się zrelaksować po wyczynach na stoku. Przytulne restauracje, puby i kawiarnie oferują tradycyjne specjały i kuchnię międzynarodową. Ci którzy lubią poszaleć do białego rano, znajdą tutaj kilka barów i dyskotekę.

Zwolennikom świeżego powietrza proponujemy skorzystanie z dwóch naturalnych torów saneczkowych, wędrówek w rakietach śnieżnych, spacerów lub romantycznych przejażdżek bryczką poprzez zaśnieżoną dolinę Bluntau.

Zainteresowani historią mają możliwość bliższego zapoznania się z tradycyjnym rzemiosłem, np. tkactwem ręcznym lub zwiedzić jedyną prywatną manufakturą papierniczą w Austrii. Warto jest również odwiedzić rodzinne miasto Mozarta, Salzburg lub Hallein z grotami solnymi, które z pewnością zainteresują całą rodzinę. Tam również czekają na najmłodszych zabawne ślizgawki pod ziemią.

A tym którzy wolą się zrelaksować, proponujemy skorzystanie z oferty "Aqua Salza", oazy w mieście z sauną, strefą wellness, krytym basenem i kącikiem dla dzieci.

Snowpark: Snowpark Dachstein West Golling

Region narciarski "Dachstein West" posiada aż 4 funparki dzięki czemu zapewni mnóstwo frajdy fanom freestylu!

Ci jednak, którzy już od początku szukają fantastycznych emocji związanych z dużą dawką ryzyka, powinni koniecznie odwiedzić snowpark Dachstein West! Przeszkody takie jak 6 m curved box, medium kickery, jib box i 70-metrowy wave run zapewnią skoki adrenaliny. Nie zabraknie tu również elementów dla początkujących, którzy chcą spróbować pierwszych akrobacji. Profesjonaliści mogą uczestniczyć w pierwszorzędnych sesjach. Dzięki bezpłatnym hotspotom Wi-Fi można od razu udostępnić swoje postępy.

Dla chcących spróbować przygody z freestylem przewidziano tutaj trzy lokalizacje: Ötscher Kids Park" w Gosau, "Anna Park" w Annaberg i "Rookie Park" w Russbach. Niewielkie pofalowane tory, ostre zakręty, boxy i rails są idealne do ćwiczeń.

Aby powiększyć, proszę kliknąć w "Plan"!

Czy teren narciarski Dachstein West nie jest dla Państwa odpowiedni? Prosimy więc sprawdzić jeszcze tutaj: Tereny narciarskie Austria

Eksperci testują: Dachstein West

W skład testu dotyczącego Dachstein West wchodzą następujące kategorie: najważniejsze kryteria, szczegółowe kryteria dot. zainteresowań oraz dalsze kryteria. Najważniejsze kryteria liczone są przy uwzględnianiu oceny końcowej podwójnie.

Łączna ocena w teście

(4 na 5 gwiazdek)

Najważniejsze kryteria oceny
Te oceny liczą się podwójnie

Wyciągi & gondole
Warunki śniegowe

Szczegółowe kryteria dot. zainteresowań

Rodziny & dzieci
Początkujący
Zaawansowani & fani freeride'u
Snowparki
Biegówki & trasy biegowe

Pozostałe kryteria

Après-ski
Oznakowanie (plan nartostrad, tablice informacyjne & drogowskazy)
Restauracje w górach & gastronomia
Dojazd & parking

Obiekty w Golling

Mapa Powiększ

Szukaj…

: Teren narciarski Golling

Na chwilę obecną brak ofert wyjazdów.

Bezpieczne rezerwacje i zalety SnowTrex

Loading...
StickyNewsletter