Award
Opinie Klientów

Ischgl

1 350 Liczba ocen:

95 % Rekomendacja:

Miejscowość 9,3
Teren narciarski 9,6

Teren narciarski Silvretta Arena

Informacje o terenie narciarskim
Maks. wysokość: 2 872 m Gondole: 7
Min. wysokość: 1 360 m Trasy łącznie: 239 km
Wys. miejscowość: 1 377 m
Nartostrady:
47 km
Wyciągi łącznie: 45
Nartostrady:
143 km
Orczyki: 13
Nartostrady:
49 km
Krzesełka: 25 Trasy do skialpinizmu: 15 km

Teren narciarski Silvretta Arena

Z karnetem narciarskim „VIP-Skipass” mają Państwo dostęp do 239 km nartostrad połączonych (dodatkowo 15 km tras do skitour) 45 wyciągami, na wysokości do 2872 m. Dzięki takiemu położeniu i nowoczesnemu sprzętowi do naśnieżania szusować można tu od listopada do maja.

Leżący na pograniczu ze Szwajcarią ośrodek narciarski (połączenie ze szwajcarskim Samnaun) należy do jednego z największych w Austrii. Najdłuższy stok „Eleven” prowadzi przez aż 11 km i biegnie od najwyższego punktu Greitspitze w dół do centrum miejscowości. Dla wprawionych narciarzy trasa "14a" oferuje nachylenie do 70%, z czym poradzą sobie jedynie doświadczeni sportowcy. Wiele możliwości jazdy w głębokim śniegu lub po muldach doskonale sprawdzi się w przypadku bardziej zaawansowanych miłośników szusowania. Na łatwych stokach wokół Idalp nawet początkujący będą mogli aktywnie spędzić czas na śniegu. Najbardziej popularnym miejscem spotkań snowboardzistów jest halfpipe przy kolejce Idjochsesselbahn.

Szczególny nacisk kładzie się tu na trendy i styl bycia, co odznacza się również na stoku, a świadczy o tym chociażby położony powyżej Idalp park freestyle'owy „PlayStation® Vita Ischgl Snowpark”. Komu mało jest tras w Idalp powinien udać się do szwajcarskiej części ośrodka. Jednak doradzamy ostrożność przy zakupach w strefie bezcłowej w Samnaun - poruszający się na nartach celnicy często zwracają uwagę na mocno wypchane plecaki!

Zupełnie nową atrakcją na terenie narciarskim jest "Ischql SkyFly". To lina zawieszona 50 m nad ziemią, z której można skoczyć wprost w dolinę. Dzięki zintegrowanemu transportowi narciarskiemu ta atrakcja jest ciekawą alternatywą do zjazdu w dolinę. Nowością są również nowoczesna 8-osobowa gondola Idalp, która prowadzi na Flimjoch oraz poprawione systemy oznakowania tras.

W sezonie zimowym 18/19 stara kolejka "Gampenbahn" została zastąpiona nowym 6-os. wyciągiem krzesełkowym. Nowa kolejka przebiega na różnicy wysokości wynoszącej 900 m, co dla kolejki tej konstrukcji jest rekordową wielkością. Kolejka Pardatschgratbahn zawieszona na 3 linach prowadzi ze wschodniego krańca miejscowości, aż na szczyt Pardatschgrat i dzięki temu idealnie łączy teren narciarski z Idalp. Pokonuje ona 1251 m wzwyż, co stanowi największą na świecie różnicę wzniesień w przypadku kolejek trzylinowych. Szczególnie interesująca dla fanów freeride jest natomiast kolejka linowa „Piz Val Gronda”', stanowiąca połączenie z nowym terenem w dolinie Fimbatal. Znajduje się tu nie tylko 3-kilometrowa czerwona trasa, ale przede wszystkim liczne nieoznaczone zjazdy w głębokim śniegu. Całość wspaniale wzbogaca Ischgl, jako miejscowość słynącą z freeride i jazdy w głębokim śniegu.
W celu powiększenia proszę nacisnąć na plan nartostrad.

Après-ski Ischgl

Pod względem atrakcji życia nocnego, Ischgl z pewnością może konkurować z dowolnym miastem na świecie. Liczne chaty, bary, restauracje jak i dyskoteki zapraszają by przyjemnie spędzić w nich czas po narciarskich szaleństwach. Atrakcją całej zabawy jest huczne party après-ski odbywające się codziennie w słynnym "Kuhstall". Także w „Trofana-Alm“ oraz w "Niki’s Stadl" można bawić się do późnych godzin. Spośród dyskotek w Ischgl warto zajrzeć do „Madlein-Pacha“, w której regularnie odbywają się gorące show. Ukoronowaniem wszystkich zabaw jest doroczny koncert na wolnym powietrzu odbywający się 1-go maja przy Idalp. Występowały tam już takie gwiazdy jak Tina Turner, Elton John, Bon Jovi, Sting, Pink, Wir Sind Helden i Bob Dylan.

Znacznie spokojniej jest za to w przytulnych kafejkach, gdzie po dniu spędzonym na stoku można spotkać się na filiżankę pysznej kawy lub kakao. Dodatkowo w Silvretta-Center odbywają się przeróżne imprezy typu wernisaże, koncerty, sztuki teatralne. Jedyna w swoim rodzaju 7 km trasa saneczkowa na różnicy wysokości 950 m zagwarantuje niezapomniane przeżycie. Poza tym Ischgl oferuje loty w tandemie z profesjonalnymi instruktorami.

Po wyczerpującym dniu na stoku zrelaksować się można w kąpieli, saunie lub podczas masaży.

Dla wszystkich, którzy szukają odpoczynku po dniu spędzonym na stoku proponujemy skorzystanie z term Silvretta Therme Ischgl z saunami, solarium i masażami.

Kontrowersją jest zakaz jazdy na nartach nocą w Ischgl! Jeśli chcą Państwo nocą przechadzać się po Ischgl, należy wtedy unikać noszenia butów narciarskich. Od godz. 20 do 6 godz. rano nie jest dozwolone chodzenie w butach narciarskich przez Ischgl. Tym samym ma być zmniejszony hałas i mają być unikane niebezpieczne sytuacje. Przy naruszeniem zakazu grożą wysokie grzywny. Reakcje na tego typu zakaz są różne, począwszy od aprobaty aż po niezrozumienie.

Snowpark: Ischgl Snowpark powered by Jeep Ischgl

"Ischgl Snowpark powered by Jeep" rozciąga się na dwie sekcje i oferuje również Funline z kilkoma niespodziankami.

W Parkarea 1 "All Fun" wszyscy będą się dobrze bawić. Od początkujących freestyle'owców po zmotywowane dzieciaki i starych snowparkowych wyjadaczy - każdy może się tu wyszaleć i zdobyć pierwsze doświadczenie. Z 16 elementami, składającymi się z wielu boxów, funtubes i rollerjumps, park jest idealny na pierwsze chwile w powietrzu lub po prostu wypróbowanie stylowego 180 lub 360.

Dla tych, którzy chcą wspiąć się jeszcze wyżej, do gry wkracza "Improve your skills" w Parkarea 2. Do pierwszych ćwiczeń dostępny jest Airbag w bezpośrednim sąsiedztwie, aby przygotować się na nowe wyzwanie 15 tanków, jumpów i boxów bez upadku lub zranienia. Przy wyjściu z parku można zrelaksować się w Parkbase z muzyką i leżakami.

Fun line "get stoked" oferuje różnorodne fale, strome zakręty, speed boostery i skoki dla wszystkich tych, którym znudziły się klasyczne przejazdy. Ta trasa z pewnością wywoła uśmiech na twarzy każdego entuzjasty sportów zimowych.

Do parku można również bardzo łatwo dotrzeć sześcioosobowym wyciągiem krzesełkowym Velill.

Aby powiększyć, proszę kliknąć w "Plan"!

Czy teren narciarski Silvretta Arena nie jest dla Państwa odpowiedni? Prosimy więc sprawdzić jeszcze tutaj: Tereny narciarskie Austria

Eksperci testują: Silvretta Arena

W skład testu dotyczącego Silvretta Arena wchodzą następujące kategorie: najważniejsze kryteria, szczegółowe kryteria dot. zainteresowań oraz dalsze kryteria. Najważniejsze kryteria liczone są przy uwzględnianiu oceny końcowej podwójnie.

Łączna ocena w teście

(4,7 na 5 gwiazdek)

Najważniejsze kryteria oceny
Te oceny liczą się podwójnie

Wyciągi & gondole
Warunki śniegowe

Szczegółowe kryteria dot. zainteresowań

Rodziny & dzieci
Początkujący
Zaawansowani & fani freeride'u
Snowparki
Biegówki & trasy biegowe

Pozostałe kryteria

Après-ski
Oznakowanie (plan nartostrad, tablice informacyjne & drogowskazy)
Restauracje w górach & gastronomia
Dojazd & parking

Obiekty w Ischgl

Mapa Powiększ

Szukaj…

: Teren narciarski Ischgl

Na chwilę obecną brak ofert wyjazdów.

Bezpieczne rezerwacje i zalety SnowTrex

Loading...
StickyNewsletter