Znajdź teren narciarski
Wybierzcie Państwo idealny teren narciarski!
  1. Wystarczy wybrać ważne dla Państwa kryteria.
  2. Jako wynik otrzymają Państwo ośrodki z optymalnym terenem narciarskim.
Dane terenu narciarskiego
dowolny dowolny
dowolny dowolny
dowolny
Teren narciarski polecany dla
dowolny
dowolny
dowolny
Pozostałe
dowolny
dowolny
dowolny
dowolny
Dane wycieczki
dowolny
Państwa wybór
Wielkość terenu: dowolny Początkujący: dowolny Snowpark: dowolny długość podróży: dokładnie jak wybrano
Najwyższy punkt: dowolny Zaawansowani & freeride: dowolny Wyciągi & gondole: dowolny Kraj: dowolny
Km tras biegowych: dowolny Opinie Klientów: dowolny Cena za osobę: dowolny
Rodzina & dzieci: dowolny Après-ski: dowolny Czas podróży : dowolny
Wystąpił błąd. Proszę sprawdzić wprowadzone dane i spróbować ponownie. Błąd podczas wyszukiwania
Award
Opinie Klientów

Ischgl

1 279 Liczba ocen:

95 % Rekomendacja:

Miejscowość 9,3
Teren narciarski 9,6

Teren narciarski Silvretta Arena

Informacje o terenie narciarskim
Maks. wysokość: 2 872 m Gondole: 7
Min. wysokość: 1 360 m Trasy łącznie: 239 km
Wys. miejscowość: 1 377 m
Nartostrady:
47 km
Wyciągi łącznie: 41
Nartostrady:
143 km
Orczyki: 9
Nartostrady:
49 km
Krzesełka: 25 Trasy do skialpinizmu: 15 km

Teren narciarski Silvretta Arena

Z karnetem narciarskim „VIP-Skipass” mają Państwo dostęp do 239 km nartostrad połączonych (dodatkowo 15 km tras do skitour) 41 wyciągami, na wysokości do 2872 m. Dzięki takiemu położeniu i nowoczesnemu sprzętowi do naśnieżania szusować można tu od listopada do maja.

Leżący na pograniczu ze Szwajcarią ośrodek narciarski (połączenie ze szwajcarskim Samnaun) należy do jednego z największych w Austrii. Najdłuższy stok „Eleven” prowadzi przez aż 11 km i biegnie od najwyższego punktu Greitspitze w dół do centrum miejscowości. Dla wprawionych narciarzy trasa "14a" oferuje nachylenie do 70%, z czym poradzą sobie jedynie doświadczeni sportowcy. Wiele możliwości jazdy w głębokim śniegu lub po muldach doskonale sprawdzi się w przypadku bardziej zaawansowanych miłośników szusowania. Na łatwych stokach wokół Idalp nawet początkujący będą mogli aktywnie spędzić czas na śniegu. Najbardziej popularnym miejscem spotkań snowboardzistów jest halfpipe przy kolejce Idjochsesselbahn.

Szczególny nacisk kładzie się tu na trendy i styl bycia, co odznacza się również na stoku, a świadczy o tym chociażby położony powyżej Idalp park freestyle'owy „PlayStation® Vita Ischgl Snowpark”. Komu mało jest tras w Idalp powinien udać się do szwajcarskiej części ośrodka. Jednak doradzamy ostrożność przy zakupach w strefie bezcłowej w Samnaun - poruszający się na nartach celnicy często zwracają uwagę na mocno wypchane plecaki!

Zupełnie nową atrakcją na terenie narciarskim jest "Ischql SkyFly". To lina zawieszona 50 m nad ziemią, z której można skoczyć wprost w dolinę. Dzięki zintegrowanemu transportowi narciarskiemu ta atrakcja jest ciekawą alternatywą do zjazdu w dolinę. Nowością są również nowoczesna 8-osobowa gondola Idalp, która prowadzi na Flimjoch oraz poprawione systemy oznakowania tras.

W sezonie zimowym 18/19 stara kolejka "Gampenbahn" została zastąpiona nowym 6-os. wyciągiem krzesełkowym. Nowa kolejka przebiega na różnicy wysokości wynoszącej 900 m, co dla kolejki tej konstrukcji jest rekordową wielkością. Kolejka Pardatschgratbahn zawieszona na 3 linach prowadzi ze wschodniego krańca miejscowości, aż na szczyt Pardatschgrat i dzięki temu idealnie łączy teren narciarski z Idalp. Pokonuje ona 1251 m wzwyż, co stanowi największą na świecie różnicę wzniesień w przypadku kolejek trzylinowych. Szczególnie interesująca dla fanów freeride jest natomiast kolejka linowa „Piz Val Gronda”', stanowiąca połączenie z nowym terenem w dolinie Fimbatal. Znajduje się tu nie tylko 3-kilometrowa czerwona trasa, ale przede wszystkim liczne nieoznaczone zjazdy w głębokim śniegu. Całość wspaniale wzbogaca Ischgl, jako miejscowość słynącą z freeride i jazdy w głębokim śniegu.
W celu powiększenia proszę nacisnąć na plan nartostrad.

Après-ski Ischgl

Pod względem atrakcji życia nocnego, Ischgl z pewnością może konkurować z dowolnym miastem na świecie. Liczne chaty, bary, restauracje jak i dyskoteki zapraszają by przyjemnie spędzić w nich czas po narciarskich szaleństwach. Atrakcją całej zabawy jest huczne party après-ski odbywające się codziennie w słynnym "Kuhstall". Także w „Trofana-Alm“ oraz w "Niki’s Stadl" można bawić się do późnych godzin. Spośród dyskotek w Ischgl warto zajrzeć do „Madlein-Pacha“, w której regularnie odbywają się gorące show. Ukoronowaniem wszystkich zabaw jest doroczny koncert na wolnym powietrzu odbywający się 1-go maja przy Idalp. Występowały tam już takie gwiazdy jak Tina Turner, Elton John, Bon Jovi, Sting, Pink, Wir Sind Helden i Bob Dylan.

Znacznie spokojniej jest za to w przytulnych kafejkach, gdzie po dniu spędzonym na stoku można spotkać się na filiżankę pysznej kawy lub kakao. Dodatkowo w Silvretta-Center odbywają się przeróżne imprezy typu wernisaże, koncerty, sztuki teatralne. Jedyna w swoim rodzaju 7 km trasa saneczkowa na różnicy wysokości 950 m zagwarantuje niezapomniane przeżycie. Poza tym Ischgl oferuje loty w tandemie z profesjonalnymi instruktorami.

Po wyczerpującym dniu na stoku zrelaksować się można w kąpieli, saunie lub podczas masaży.

Dla wszystkich, którzy szukają odpoczynku po dniu spędzonym na stoku proponujemy skorzystanie z parku wodnego z saunami, solarium i masażami.

Kontrowersją jest zakaz jazdy na nartach nocą w Ischgl! Jeśli chcą Państwo nocą przechadzać się po Ischgl, należy wtedy unikać noszenia butów narciarskich. Od godz. 20 do 6 godz. rano nie jest dozwolone chodzenie w butach narciarskich przez Ischgl. Tym samym ma być zmniejszony hałas i mają być unikane niebezpieczne sytuacje. Przy naruszeniem zakazu grożą wysokie grzywny. Reakcje na tego typu zakaz są różne, począwszy od aprobaty aż po niezrozumienie.

Snowpark: Ischgl Snowpark powered by Jeep Ischgl

Ischgl Snowpark powered by Jeep dzieli się na dwie sekcje i oferuje dodatkową funline z wieloma niespodzienkami. można dojechać aż 3 wyciągami krzesełkowymi: Velilbahn, Flimjochbahn oraz Idjochbahn. Park dzieli się na dwie części: górną Vali i dolną - Idalp Area i składa się łącznie z 3 różnych stref.

W części parku dla początkujących "Beginner Park" nowicjusze mogą powoli stawiać pierwsze kroki na desce i poznawać tajniki freestyle. "Publicpark" oferuje sportowcom różne poręcze, kickery i inne elementy snowparku, a na najdłuższej, europejskiej "proline" zaawansowani snowboardziści mogą wyszaleć się do woli. Szeroki wybór przeszkód: 30 elementów jibowych i slide, SPC tubes, klasyczne poręcze i boxy, ponad 20 kickerów (6 do 20 m), 2 duże cornery, tubespine i public bagjump spełnią wszystkie życzenia odwiedzających park turystów. Ofertę uzupełnia funcrosslinie z falami i 14 stromymi zakrętami oraz 2 restauracje w pobliżu z tarasami, z których można podziwiać tricki w parku.

A jeżeli jeden snowpark to dla Państwa za mało, warto wybrać się na szwajcarską część tego terenu narciarskiego. W znajdującym się tam parku "Obstacle Park Samnaun", położonym na zachód od wyciągu krzesełkowego "Alp Trider Eck" kreatywna zabawa jest gwarantowana. Silvretta Arena prezentuje się więc jako prawdziwy raj dla fanów freestyle. Z pewnością warto go odwiedzić!
Aby powiększyć, proszę kliknąć w "Plan"!

Czy teren narciarski Silvretta Arena nie jest dla Państwa odpowiedni? Prosimy więc sprawdzić jeszcze tutaj: Tereny narciarskie Austria

Eksperci testują: Silvretta Arena

W skład testu dotyczącego Silvretta Arena wchodzą następujące kategorie: najważniejsze kryteria, szczegółowe kryteria dot. zainteresowań oraz dalsze kryteria. Najważniejsze kryteria liczone są przy uwzględnianiu oceny końcowej podwójnie.

Łączna ocena w teście

(4,7 na 5 gwiazdek)

Najważniejsze kryteria oceny
Te oceny liczą się podwójnie

Wyciągi & gondole
Warunki śniegowe

Szczegółowe kryteria dot. zainteresowań

Rodziny & dzieci
Początkujący
Zaawansowani & fani freeride'u
Snowparki
Biegówki & trasy biegowe

Pozostałe kryteria

Après-ski
Oznakowanie (plan nartostrad, tablice informacyjne & drogowskazy)
Restauracje w górach & gastronomia
Dojazd & parking

Obiekty w Ischgl

Mapa Powiększ

Szukaj…

: Teren narciarski Ischgl

Na chwilę obecną brak ofert wyjazdów.

Bezpieczne rezerwacje i zalety SnowTrex