Znajdź teren narciarski
Wybierzcie Państwo idealny teren narciarski!
  1. Wystarczy wybrać ważne dla Państwa kryteria.
  2. Jako wynik otrzymają Państwo ośrodki z optymalnym terenem narciarskim.
Dane terenu narciarskiego
dowolny dowolny
dowolny dowolny
dowolny
Teren narciarski polecany dla
dowolny
dowolny
dowolny
Pozostałe
dowolny
dowolny
dowolny
dowolny
Dane wycieczki
dowolny
Państwa wybór
Wielkość terenu: dowolny Początkujący: dowolny Snowpark: dowolny długość podróży: dokładnie jak wybrano
Najwyższy punkt: dowolny Zaawansowani & freeride: dowolny Wyciągi & gondole: dowolny Kraj: dowolny
Km tras biegowych: dowolny Opinie Klientów: dowolny Cena za osobę: dowolny
Rodzina & dzieci: dowolny Après-ski: dowolny Czas podróży : dowolny
Wystąpił błąd. Proszę sprawdzić wprowadzone dane i spróbować ponownie. Błąd podczas wyszukiwania
Award
Opinie Klientów

Kaltenbach - Ried - Stumm

2 146 Liczba ocen:

100 % Rekomendacja:

Miejscowość 9,1
Teren narciarski 8,9

Teren narciarski Hochzillertal-Hochfügen-Spieljoch

Informacje o terenie narciarskim
Maks. wysokość: 2 378 m Gondole: 9
Min. wysokość: 600 m Trasy łącznie: 102 km
Wys. miejscowość: 558 m
Nartostrady:
33 km
Wyciągi łącznie: 43
Nartostrady:
52 km
Orczyki: 21
Nartostrady:
17 km
Krzesełka: 13 Trasy do skialpinizmu: 8 km

Teren narciarski Hochzillertal-Hochfügen-Spieljoch

Z karnetem narciarskim „Zillertaler Superskipass” mają Państwo wybór nartostrad o łącznej długości 542 km na terenach narciarskich Zillertal Arena, przy wyciągach w Mayrhofen, w Ski & Gletscherwelt Zillertal 3000, jak również na terenie narciarskim Hochzillertal – Hochfügen – Spieljoch i dodatkowo Wildkogel-Arena w Bramberg. Tereny te połączone są bezpłatnym autobusem i pociągiem. Od kilku lat Zillertal Arena oferuje bezpłatny dostęp do Wi-Fi, co umożliwia miłośnikom białego szaleństwa nie tylko delektowanie się promieniami słońca w czasie szalonej jazdy, ale także możliwość przesłania wrażeń z urlopu rodzinie i znajomym (patrz opis regionu narciarskiego).

Z Kaltenbach można udać się bezpośrednio do terenu narciarskiego „Ski-optimal Hochzillertal-Hochfügen-Spieljoch”, który został odznaczony przez ekspertów z skiresort.de wieloma nagrodami. Dzięki połączeniu Hochfügen, Spieljoch i Hochzillertal można korzystać z urozmaiconych nartostrad o łącznej długości ok. 110 km (w tym trasy do skialpinizmu). Dolna stacja gondoli „Hochfügen“ znajduje się na wysokości 1500 m. To gwarantuje wspaniałe warunki atmosferyczne aż do końca kwietnia! Wymagające trasy zjazdowe na dużej wysokości to spełnienie marzeń wymagających sportowców! Wyciągi narciarskie obejmują teren na wysokości do 2360 m.

W grudniu 2018 10-os. gondola Wimbachexpress zastąpiła 4-os. wyciąg krzesełkowy Krössbichl. Nowa górna stacja kolejki zawiera włoską restaurację Albergo i znajduje się 180 m wyżej, dzięki czemu dociera do kolejnych tras. Ponadto planowane jest stworzenie nowego połączenia z terenu narciarskiego Hochzillertal-Hochfügen do Spieljoch.
W celu powiększenia proszę nacisnąć na plan nartostrad.

Nocna jazda na nartach Kaltenbach - Ried - Stumm

Kaltenbach jest najlepszą lokalizacją do nocnej jazdy na nartach w Dolinie Ziller. Na terenie narciarskim Hochfügen-Hochzillertal raz w tygodniu oświetlona jest znana trasa „Stephan-Eberharter-Goldpiste”. Ten 5 km zjazd w dolinę prowadzi od średniej do dolnej stacji wyciągu Hochzillertal-Seilbahn. Fani nocnej jazdy mogą korzystać od stycznia do marca z przedłużonych godzin działania wyciągów w godz. 19:00 – 22:00 z czerwonej trasy. Brak śniegu nie jest tutaj problemem, ponieważ trasa może być sztucznie naśnieżana na całej długości. Kolejny zjazd do nocnej jazdy na nartach znajduje się przy wyciągach Lamark w Hochfügen. Tą trasą miłośnicy nocnej jazdy mogą cieszyć się również do godz. 22:00. Ponadto kilka razy w sezonie prezentowane jest tutaj specjalne narciarskie show. Z Kaltenbach do terenu umożliwiającego nocną jazdę na nartach dotrą Państwo bezpłatnym autobusem dla narciarzy.

Après-ski Kaltenbach - Ried - Stumm

W mekce après-ski, Hochzillertal, znajdą Państwo wszystko, czego potrzeba, aby udanie zakończyć dzień na nartach! Rustykalne, przytulne chatki i alpejskie pastwiska ciągną się wzdłuż stoków, kusząc leżakami i otwartymi kominkami. Szczególnie ekskluzywne są schroniska Kristallhütte i Wedelhütte. Następnie Postalm i sChich Bar, bezpośrednio przy dolnej stacji Hochzillertal, zapraszają na Jagertee i grzane wino. Wieczorem akcja przenosi się do pubów i klubów, gdzie ludzie flirtują i bawią się do wczesnych godzin rannych! W każdy piątek na stoku w dolinie oferowana jest także nocna jazda na nartach (od końca grudnia do połowy marca).

Schronisko Kristallhütte, położone na wysokości 2150 m przy stacji kolejki górskiej Kristall-Express, oferuje kreatywną kuchnię w atrakcyjnych cenach. Serwowane są świeże i regionalne produkty. Wewnątrz chaty znajduje się otwarty kominek, rustykalne izby i własna piwniczka na wino. Przy dobrej pogodzie można korzystać z tarasu słonecznego z barem, leżakami i łóżkami wodnymi.

Ci, którzy chcą uprawiać sport poza stokami, mogą popływać, pojeździć na łyżwach, rakietach śnieżnych lub sankach - w Kaltenbach wszystko jest możliwe! Warto także wybrać się do Fügen do term Erlebnistherme Zillertal. Tutaj mali goście mogą się wyszaleć na najdłuższej w zachodniej Austrii zjeżdżalni o długości 133 m.

Snowpark: Betterpark Kaltenbach - Ried - Stumm

"Brettpark" w Hochzillertal jest położony bezpośrednio przy 8-osobowym wyciągu krzesełkowym "Schnee Express" na wysokości 2050 - 2120 m, na terenie narciarskim Hochzillertal-Kaltenbach.

Należący do parku wyciąg umożliwia szybki wjazd na górę po przejechaniu danej linii. W parku dostępne są trzy trasy o różnych stopniach trudności, dzięki którym zarówno początkujący, średnio-zaawansowani jak i zaawansowani mogą zmierzyć się tutaj z nie lada wyzwaniem. Dodatkową atrakcją jest jib line z różnymi boxami, jak również kicker XL, który z zapartym tchem można obserwować z wyciągu krzesełkowego oraz 100-metrowa rampa - superpipe, która znajduje się nieco poniżej parku na wysokości 1950 m. Od grudnia 2016 przy wyciągu Lamarklift można korzystać również z nowego "Snowpark Lamark". Ten mały park składa się z trzech torów z 13 elementami, które zapewnią mnóstwo rozrywki na każdym poziomie zaawansowania!

Po całym dniu freestylu oraz po męczących ewolucjach można wypocząć w chill area przy muzyce. Poza parkiem "Betterpark" fani freestyle mają do dyspozycji różne parki w całej Dolinie Ziller np. w Mayrhofen, Gerlos i na lodowcu Hintertux.
Aby powiększyć, proszę kliknąć w "Plan"!

Czy teren narciarski Hochzillertal-Hochfügen-Spieljoch nie jest dla Państwa odpowiedni? Prosimy więc sprawdzić jeszcze tutaj: Tereny narciarskie Austria

Eksperci testują: Hochzillertal-Hochfügen-Spieljoch

W skład testu dotyczącego Hochzillertal-Hochfügen-Spieljoch wchodzą następujące kategorie: najważniejsze kryteria, szczegółowe kryteria dot. zainteresowań oraz dalsze kryteria. Najważniejsze kryteria liczone są przy uwzględnianiu oceny końcowej podwójnie.

Łączna ocena w teście

(4,7 na 5 gwiazdek)

Najważniejsze kryteria oceny
Te oceny liczą się podwójnie

Wyciągi & gondole
Warunki śniegowe

Szczegółowe kryteria dot. zainteresowań

Rodziny & dzieci
Początkujący
Zaawansowani & fani freeride'u
Snowparki
Biegówki & trasy biegowe

Pozostałe kryteria

Après-ski
Oznakowanie (plan nartostrad, tablice informacyjne & drogowskazy)
Restauracje w górach & gastronomia
Dojazd & parking

Obiekty w Kaltenbach - Ried - Stumm

Mapa Powiększ

Szukaj…

: Teren narciarski Kaltenbach - Ried - Stumm

Na chwilę obecną brak ofert wyjazdów.

Bezpieczne rezerwacje i zalety SnowTrex