Opinie Klientów

Mallnitz

771 Liczba ocen:

87 % Rekomendacja:

Miejscowość 7,9
Teren narciarski 8,0
Informacje o terenie narciarskim
Ankogel
Maks. wysokość: 2 636 m
Min. wysokość: 1 280 m
Wys. miejscowość: 1 200 m
Wyciągi łącznie: 5
Orczyki: 3
Krzesełka: 0
Gondole: 2
Trasy łącznie: 12,8 km
Nartostrady:
2,8 km
Nartostrady:
5 km
Nartostrady:
5 km

Narty Mallnitz - niesamowite morze szczytów!

Mallnitz

Miejscowość Mallnitz to atrakcyjna cenowo oferta. Miejscowość usytuowana na wysokości ok. 1200 m u podnóża Ankogel (3252 m), jednej z najwyższych gór Karyntii. Infrastruktura miejscowości jest kompletnie dostosowana do wczasów zimowych. Dzięki swojemu urokowi oraz wiejskiemu charakterowi, Mallnitz jest idealnym miejscem na wczasy rodzinne oraz dla tych, którzy szukają wypoczynku.

Również pod względem kulinarnym pobyt tu będzie zróżnicowany. Na skraju lodowca Mölltal na wysokości 2800 znajduje się najwyżej położony ogród zimowy oraz restauracja panoramiczna Kartynii. Gigantyczna konstrukcja szklano-stalowa znajduje się tak jakby na szczycie wiecznego lodu przez co odzwierciedla szczyty Schareck aż do Dolomitów Lienzkich. Karta dań odzwierciedla pyszności z kuchni międzynarodowej oraz z kuchni karynckiej. Dla tych, którzy nie jeżdżą na nartach “Szklany pałac“ jest osiągalny poprzez Express-Lodowcowy oraz za pomocą kolejki liniowej Eissee.

Lodowiec Mölltaler Gletscher

„100 procent słońca, śniegu oraz przyjemności!''. Przyczyny sukcesu lodowca Mölltal oraz szczytu Ankogel należących do masywu górskiego Karyntii są oczywiste. Sięgający 3122 m lodowiec Mölltal zaliczany jest do terenów lodowcowych o najwyższej gwarancji śniegu w Austrii. Południowa część Alp jest wg danych statystycznych najbogatszym w słońce regionem w Austrii. Panoramiczny widok na ok. 30 trzytysięczników Wysokich Taurów jest w Austrii wyjątkowy. Obszar pieszczotliwie nazwany przez swoich fanów jako "Mölli", wabi fanów białego szaleństwa na lodowiec już pod koniec września do jazdy w białym puchu śnieżnym.

Na lodowcu Mölltal oraz na niedaleko położonym Ankogel czeka na Państwa ok. 30 km tras z gwarancją śniegu. Ankogel jest również wyzwaniem dla wszystkich wprawionych narciarzy, artystów ''off-piste'', narciarzy preferujących carvering oraz snowboardzistów, którzy mają możliwość odkrycia nartostrad na nowo. Wielką zaletę na „Mölli“ oraz Ankogel jest brak kolejek do wyciągów oraz brak przepełnienia w godzinach szczytu. W obu regionach narciarskich panuje typowa dla Kartynii atmosfera- prawdziwe połączenie spokoju i gościnności. Alternatywą do atrakcji sportowych jest kąpiel w wodnym parku rozrywki "Tauern-Bad".

Dojazd Mallnitz

  • Kolej: Mallnitz (w miejscowości)
  • Przelot: Klagenfurt (ok. 120 km), Salzburg (ok. 180 km), Innsbruck (ok. 230 km)

Artykuł o Mallnitz

wszystkie artykuły

Obiekty w Mallnitz

Mapa Powiększ

Szukaj…

: Narty Mallnitz

Na chwilę obecną brak ofert wyjazdów.

Bezpieczne rezerwacje i zalety SnowTrex

Loading...
StickyNewsletter