Znajdź teren narciarski
Wybierzcie Państwo idealny teren narciarski!
  1. Wystarczy wybrać ważne dla Państwa kryteria.
  2. Jako wynik otrzymają Państwo ośrodki z optymalnym terenem narciarskim.
Dane terenu narciarskiego
dowolny dowolny
dowolny dowolny
dowolny
Teren narciarski polecany dla
dowolny
dowolny
dowolny
Pozostałe
dowolny
dowolny
dowolny
dowolny
Dane wycieczki
dowolny
Państwa wybór
Wielkość terenu: dowolny Początkujący: dowolny Snowpark: dowolny długość podróży: dokładnie jak wybrano
Najwyższy punkt: dowolny Zaawansowani & freeride: dowolny Wyciągi & gondole: dowolny Kraj: dowolny
Km tras biegowych: dowolny Opinie Klientów: dowolny Cena za osobę: dowolny
Rodzina & dzieci: dowolny Après-ski: dowolny Czas podróży : dowolny
Wystąpił błąd. Proszę sprawdzić wprowadzone dane i spróbować ponownie. Błąd podczas wyszukiwania
Award
Opinie Klientów

Nassfeld-Hermagor

155 Liczba ocen:

88 % Rekomendacja:

Miejscowość 8,3
Teren narciarski 9,0

Teren narciarski Nassfeld - Pressegger See

Informacje o terenie narciarskim
Maks. wysokość: 2 002 m Gondole: 5
Min. wysokość: 600 m Trasy łącznie: 110 km
Wys. miejscowość: 1 530 m
Nartostrady:
30 km
Wyciągi łącznie: 30
Nartostrady:
69 km
Orczyki: 16
Nartostrady:
11 km
Krzesełka: 9

Teren narciarski Nassfeld - Pressegger See

Z karnetem narciarskim „TopSkiPass Kärnten & Osttirol GOLD” mają Państwo dostęp do regionu narciarskiego Nassfeld-Pressegger See, a ponadto karnet ten daje możliwość korzystania z 31 ośrodków narciarskich i łącznie 876 km tras.

Sam region Nassfeld-Pressegger See oferuje 110 km tras narciarskich, 30 wyciągów na wysokości do 2002 m, co zapewnia wysoką pewność śniegu oraz dobre warunki dla narciarzy na każdym stopniu zaawansowania. Kolejka millennium-express o długości 6 km, w przeciągu kilku minut zabierze Państwa od doliny aż do stacji kolejki Skiplatz Madritsche (1919 m) znajdującej się w samym centrum regionu narciarskiego.

Początkujący narciarze mogą ćwiczyć na stoku w Sonnleitn albo na trasie wokół Sonnenalpe i Tressdorfer Alm. W klubie „bobo's miniclub" najmłodsi narciarze mogą stawiać pierwsze kroki. Zaawansowani narciarze mogą korzystać z trasy przystosowanej do szybkich zjazdów lub z trasy z muldami. Miłośnicy freeridu mogą korzystać z tras na szczytach Trogkofel oraz Rudnigsattel. Najdłuższa trasa regionu (7,6 km) umożliwia zjazd z Tröpolacher Alm do doliny.

Atrakcją cieszącą się dużym powodzeniem jest tor wyścigowy „ski movie”, przy stacji kolejki Zweikofelbahn. Przy stacji wyciągu Watschiger Alm, znajduje się snowpark oraz tor do ski- i boardercrossa. Dodatkowo można korzystać z funslope o dł. 700 m na nartostradzie Lärchenbodenabfahrt.

Region narciarski oferuje liczne hotspoty z darmowym Wi-Fi, dzięki czemu prosto ze stoku można dzielić się zdjęciami i wrażeniami z rodziną i przyjaciółmi.
W celu powiększenia proszę nacisnąć na plan nartostrad.

Nocna jazda na nartach Nassfeld-Hermagor

W Austrii znaleźć można wiele tras, które umożliwiają sportowcom zimowym w konkretne dni jazdę również po standardowych godzinach, aż do nocy. Jedna z najdłuższych tras do nocnej jazdy na nartach w Alpach znajduje się w sąsiedztwie miejscowości Nassfeld-Hergamor na terenie narciarskim umożliwiającym nocną jazdę na nartach Nassfeld-Pressegger See. W styczniu i lutym można wziąć udział w nocnej jeździe w soboty w godz. 18:30 – 21:00. W Tröpolach czynna jest w tym czasie również gondola „Millennium-Express”. Można nią dotrzeć na początek 2,2 km oświetlonego zjazdu. Posiadacze karnetu Nassfeld-Saisonkarte mogą bezpłatnie korzystać z nocnej jazdy na nartach. W innym przypadku należy nabyć karnety na miejscu.

Après-ski Nassfeld-Hermagor

Lista możliwości spędzania wolnego czasu w tym regionie jest długa, wiele okolicznych barów zaprasza do spędzania w nich wieczorów pełnych wrażeń. W klubie, w hotelu Cube, który jest najnowocześniejszym hotelem w mieście, odbywają się imprezy z międzynarodowymi DJ-ami, szczególnie uwielbiane przez miłośników snowboardu.

Region ma również wiele do zaoferowania pod względem kulinarnym. 25 restauracji i schronisk górskich oferuje specjały regionalnej kuchni Karynckiej, a oryginalne włoskie trattorie serwują przysmaki kuchni śródziemnomorskiej.

W każdą sobotę (styczeń i luty), można korzystać ze sztucznie oświetlonego stoku o długości 2,2 km, również 3 z 5 torów saneczkowych jest oświetlonych. W ciągu pobytu warto zrobić sobie jednodniowy odpoczynek od nart i skorzystać z tzw. dnia „NTC Blue Day”, w trakcie którego za 19,-€ można wypożyczyć 14 różnego rodzaju urządzeń przeznaczonych do zabawy m.in. snowtube, snowfox, snowbike i airboard, oraz przetestować je w specjalnie wydzielonej do tego strefie.

Ponad 50 km szlaków turystycznych pozwala na obcowanie z naturą. Miłośnicy jazdy na łyżwach powinni wybrać się na największe naturalne lodowisko w Europie na jeziorze Pressegger. Lodowisko umożliwia jazdę na łyżwach oraz grę w curling. Wokół jeziora natomiast, prowadzi malownicza trasa narciarstwa biegowego.

Snowpark: Snowpark Nassfeld-Hermagor

Snowpark położony jest przy stacji wyciągu watschiger alm u podnóża szczytu Gartnerkofels. Zapewnia on doskonałe warunki zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych miłośników stylu freestyle. Trasa dla początkujących posiada różnego rodzaju przeszkody takie jak curved banks czy bumps, na których z powodzeniem można stawiać pierwsze kroki. Snowpark dysponuje również rail line z różnymi boxami oraz flat rail i wallride. Znajdują się tutaj również przeszkody umożliwiające skoki, takie jak 4 kickery z tables wysokimi na 14 m, na trasie kicker line. Snowpark posiada również strefę chillarea.

Region narciarski oferuje również takie przeszkody jak funslope z falami, przeróżne skocznie, zjazdy z ostrymi zakrętami, rainbow- i butterboxy, jibsy oraz tzw. snail z tunelem. Dodatkowo do dyspozycji sportowców jest 700-metrowa trasa tzw funslope, która przebiega przez zalesiony odcinek, przez nartostradę Lärchenbodenabfahrt.

Można również dokonać pomiaru prędkości zjazdu na specjalnie przygotowanej do tego trasie, więc każdy miłośnik mocnych wrażeń znajdzie tu coś dla siebie.
Aby powiększyć, proszę kliknąć w "Plan"!

Czy teren narciarski Nassfeld - Pressegger See nie jest dla Państwa odpowiedni? Prosimy więc sprawdzić jeszcze tutaj: Tereny narciarskie Austria

Eksperci testują: Nassfeld - Pressegger See

W skład testu dotyczącego Nassfeld - Pressegger See wchodzą następujące kategorie: najważniejsze kryteria, szczegółowe kryteria dot. zainteresowań oraz dalsze kryteria. Najważniejsze kryteria liczone są przy uwzględnianiu oceny końcowej podwójnie.

Łączna ocena w teście

(4,1 na 5 gwiazdek)

Najważniejsze kryteria oceny
Te oceny liczą się podwójnie

Wyciągi & gondole
Warunki śniegowe

Szczegółowe kryteria dot. zainteresowań

Rodziny & dzieci
Początkujący
Zaawansowani & fani freeride'u
Snowparki
Biegówki & trasy biegowe

Pozostałe kryteria

Après-ski
Oznakowanie (plan nartostrad, tablice informacyjne & drogowskazy)
Restauracje w górach & gastronomia
Dojazd & parking

Obiekty w Nassfeld-Hermagor

Mapa Powiększ

Szukaj…

: Teren narciarski Nassfeld-Hermagor

Na chwilę obecną brak ofert wyjazdów.

Bezpieczne rezerwacje i zalety SnowTrex