Znajdź teren narciarski
Wybierzcie Państwo idealny teren narciarski!
  1. Wystarczy wybrać ważne dla Państwa kryteria.
  2. Jako wynik otrzymają Państwo ośrodki z optymalnym terenem narciarskim.
Dane terenu narciarskiego
dowolny dowolny
dowolny dowolny
dowolny
Teren narciarski polecany dla
dowolny
dowolny
dowolny
Pozostałe
dowolny
dowolny
dowolny
dowolny
Dane wycieczki
dowolny
Państwa wybór
Wielkość terenu: dowolny Początkujący : dowolny Snowpark : dowolny długość podróży:
Najwyższy punkt: dowolny Zaawansowani & fani freeride : dowolny Wyciągi & gondole : dowolny Kraj : dowolny
Km tras biegowych : dowolny Opinie Klientów : dowolny Cena za osobę : dowolny
Rodzina & dzieci : dowolny Après-ski : dowolny Czas podróży: dowolny
Wystąpił błąd. Proszę sprawdzić wprowadzone dane i spróbować ponownie. Błąd podczas wyszukiwania

Award

Opinie Klientów

Neukirchen am Großvenediger

129 Liczba ocen:

94 % Rekomendacja:

Miejscowość 8,7
Teren narciarski 9,0

Informacje o terenie narciarskim

Wildkogel-Arena

Maks. wysokość: 2 150 m
Min. wysokość: 820 m
Wys. miejscowość: 856 m
Wyciągi łącznie: 19
Orczyki: 10
Krzesełka: 4
Gondole: 5
Trasy łącznie: 64 km
Nartostrady:
29 km
Nartostrady:
26 km
Nartostrady:
9 km

Teren narciarski Wildkogel-Arena

Teren narciarski „Wildkogel-Arena”, znajdujący się między Alpami Kitzbühelskimi a grzebieniem Taurów, obejmuje 64 km nartostrad i gwarantuje snowboardzistom i narciarzom udany urlop.

Teren narciarski posiada ponad 19 nowoczesnych i komfortowych wyciągów - od orczyków poprzez nową 10-os. gondolę „Ganzer X-press". Z Bramberg jeździ kolejka Smaragdgahn, natomiast z Neukirchen Widkogelbahn, którą można dojechać do terenu na wysokości 2100 m. Z tarasu widokowego rozpościera się tam zapierający dech w piersiach widok na Park Narodowy Wysokie Taury, alpejskie trzytysięczniki oraz Großvenediger (3666 m) - najwyższy szczyt Alp Salzburskich. Ten teren narciarski z przewagą łatwych i średnio-trudnych zjazdów jest szczególnie lubiany przez rodziny z dziećmi. Szerokie stoki gwarantują wiele przestrzeni dla carvingu i zjazdu na snowboardzie.

Przy wyciągach Preimislift w Neukirchen oraz Familienskilift Wennsergletscher w Bramber dla najmłodszych narciarzy czekają specialnie przygotowane strefy. W „Kogel-Mogel” oferowana jest opieka dla dzieci. Ponadto narciarze lubiący jazdę po zmroku mogą skorzystać z dostępnych oświetlonych tras. Miłośnicy jazdy poza trasą znajdą coś dla siebie np w nowo założonym, znajdującym się zaraz przy wyciągu talerzykowym funparku „Wolkenstein”. Zjazd do samej doliny na nartach jest tutaj możliwy, niezależnie jaką miejscowość wybierzemy. Trasa do Bramgerg liczy ok. 14 km i jest najdłuższą na tym terenie narciarskim. Tutaj znajduje się również najdłuższy tor saneczkowy na świecie.

Teren narciarski Wildkogel-Arena uchodzi ponadto za jeden z najbardziej przyjaznych środowisku. Od roku 2010 znajduje się tutaj, na wysokości 2100 m najwyżej położona elektrownia słoneczna Europy. Kompleks Photovoltaik dostarcza 75% prądu wykorzystywanego przez wyciągi na terenie Wildkogel. Dodatkowo teren narciarski Wildkogel-Arena jest członkiem kooperacji „Alpine Perlen”, która ma na celu oferować turystom urlop jak najbardziej przyjazny środowisku.

Jeszcze większy wybór i więcej narciarskiej przyjemności oferuje rozszerzenie karnetu do „Zillertal Arena“. Łącznie 143 km tras narciarskich i 52 wyciągi zapewnią narciarzom i snowboardzistom szeroką ofertę na każdym poziomie zaawansowania. Niemal 100% pewność śniegu i jazda na wysokości do 2500 m gwarantują udany urlop narciarski dla całej rodziny.

Wiele terenów narciarskich w Austrii umożliwia nocną jazdę na nartach, dzięki oświetlonym stokom. Również Neukirchen am Großvenediger oferuje ten popularny wariant jazdy. Miejscowa oferta może nie jest zbyt urozmaicona, ale w zupełności wystarcza potrzebom rodzin i tych, dla których dzienna jazda to za mało. Trasa przy orczyku Premis ponad standardowe godziny pracy otwarta jest również dwa razy w tygodniu dłużej i zaprasza do nocnej jazdy na nartach. W każdy wtorek i środę z oświetlonej trasy można korzystać w godz. 17:00 – 20:30, gdyż wtedy jest oświetlona. Jej długość wynosi ok. 500 m. Karnet do nocnej jazdy na nartach należy zakupić na miejscu. Czy teren narciarski Wildkogel-Arena nie jest dla Państwa odpowiedni? Prosimy więc sprawdzić jeszcze tutaj: Tereny narciarskie Austria
W celu powiększenia proszę nacisnąć na plan nartostrad.

Eksperci testują: Wildkogel-Arena

W skład testu dotyczącego Wildkogel-Arena wchodzą następujące kategorie: najważniejsze kryteria, szczegółowe kryteria dot. zainteresowań oraz dalsze kryteria. Najważniejsze kryteria liczone są przy uwzględnianiu oceny końcowej podwójnie.

Łączna ocena w teście

(4,1 na 5 gwiazdek)

Najważniejsze kryteria oceny
Te oceny liczą się podwójnie

Wyciągi & gondole
Warunki śniegowe

Szczegółowe kryteria dot. zainteresowań

Rodziny & dzieci
Początkujący
Zaawansowani & fani freeride'u
Snowparki
Biegówki & trasy biegowe

Pozostałe kryteria

Après-ski
Oznakowanie (plan nartostrad, tablice informacyjne & drogowskazy)
Restauracje w górach & gastronomia
Dojazd & parking

Obiekty w Neukirchen am Großvenediger

Mapa Powiększ

Szukaj…
: Teren narciarski Neukirchen am Großvenediger
Na chwilę obecną brak ofert wyjazdów.